Dirk Harting - Ingelijste pasteltekening , Op kantoor – 1954 - Lijst, 50 x 64 cm - Verkocht

Dirk Harting - Ingelijste pasteltekening , Op kantoor – 1954 - Lijst, 50 x 64 cm kopen? Bied vanaf 100!
Tekening / Aquarel

Dirk Harting - Ingelijste pasteltekening , Op kantoor – 1954 - Lijst, 50 x 64 cm kopen? Bied vanaf 100!Dirk Harting - Ingelijste pasteltekening , Op kantoor – 1954 - Lijst, 50 x 64 cm kopen? Bied vanaf 100!Dirk Harting - Ingelijste pasteltekening , Op kantoor – 1954 - Lijst, 50 x 64 cm kopen? Bied vanaf 100!Dirk Harting - Ingelijste pasteltekening , Op kantoor – 1954 - Lijst, 50 x 64 cm kopen? Bied vanaf 100!Dirk Harting - Ingelijste pasteltekening , Op kantoor – 1954 - Lijst, 50 x 64 cm kopen? Bied vanaf 100!Dirk Harting - Ingelijste pasteltekening , Op kantoor – 1954 - Lijst, 50 x 64 cm kopen? Bied vanaf 100!Dirk Harting - Ingelijste pasteltekening , Op kantoor – 1954 - Lijst, 50 x 64 cm kopen? Bied vanaf 100!Dirk Harting - Ingelijste pasteltekening , Op kantoor – 1954 - Lijst, 50 x 64 cm kopen? Bied vanaf 100!Dirk Harting - Ingelijste pasteltekening , Op kantoor – 1954 - Lijst, 50 x 64 cm kopen? Bied vanaf 100!Dirk Harting - Ingelijste pasteltekening , Op kantoor – 1954 - Lijst, 50 x 64 cm kopen? Bied vanaf 100!Dirk Harting - Ingelijste pasteltekening , Op kantoor – 1954 - Lijst, 50 x 64 cm kopen? Bied vanaf 100!Dirk Harting - Ingelijste pasteltekening , Op kantoor – 1954 - Lijst, 50 x 64 cm kopen? Bied vanaf 100!Dirk Harting - Ingelijste pasteltekening , Op kantoor – 1954 - Lijst, 50 x 64 cm kopen? Bied vanaf 100!Dirk Harting - Ingelijste pasteltekening , Op kantoor – 1954 - Lijst, 50 x 64 cm kopen? Bied vanaf 100!Dirk Harting - Ingelijste pasteltekening , Op kantoor – 1954 - Lijst, 50 x 64 cm kopen? Bied vanaf 100!Dirk Harting - Ingelijste pasteltekening , Op kantoor – 1954 - Lijst, 50 x 64 cm kopen? Bied vanaf 100!
  • Dirk Harting (1884-1970)
Type kunstwerkTekening / Aquarel
Jaartal1954
TechniekPastel/Krijt
IngelijstIngelijst
Afmetingen30.5 x 44 cm (h x b)
Incl. lijst50 x 64 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
  • Een grote tekening uit 1954, van de Nederlandse kunstenaar Dirk Harting (1884-1970).
    -Gesigneerd en gedateerd rechtsonder.
    -Goed ingelijst in een houten lijst met passe-partout en glasplaat.
    -Afmetingen: Lijst, 50 x 64 x 1½ cm. Beeld, 30½ x 44 cm.
    -Herkomst: Uit een inboedel. Het werk is afkomstig van de toenmalige Kunsthandel Fiebig , Amsterdam.
    -Conditie: In goede staat met ouderdomssporen. De lijst heeft slijtplekjes.
    Zie ook de foto’s voor een eigen indruk.
    Kan zo aan de muur.

    Informatie over de kunstenaar:
    Dirk Herman Michael Harting geboren 08-03-1884 in Salatiga (Nederlands Indië) en overleden 28-08-1970 in Haarlem, graficus, schilder, tekenaar, etser, lithograaf, graveur (prentmaker), grafisch ontwerper en prentenverzamelaar.
    -Opleiding: Hij studeerde aanvankelijk voor dierenarts aan de Veeartsenijschool te Utrecht, maar stapte over naar de Rijksacademie van beeldende kunsten in Amsterdam (1904-1910), waar hij vooral lessen in grafische technieken volgde. Leerling van Pieter Dupont en Willem Witsen.
    -Dirk Harting was vrijwel uitsluitend graficus en vooral etser. Hij ontwierp ook postzegels en exlibris. Zo ontwierp hij postzegels voor Nederlands-Indië, Curaçao en Suriname. Ook maakte hij litho’s en tekeningen en een enkele maal aquarellen alsmede schilderijen in olieverf.
    Hij woonde en werkte in Utrecht, Amsterdam, Heemstede en, Haarlem en heeft les gegeven aan de kunstenaars R.R. van den Berg, M. Gans, W.C. Gerritsma, D. van Hessen, G.J.M. Lutz, S.A. Velsen, D.P.H. Wentzel en W.A. de Wijn.
    -Dirk Harting was lid van de kunstenaarsgenootschappen ‘Arti et Amicitiae’ en ‘St. Lucas’ in Amsterdam en van ‘Pulchri Studio’ in Den Haag.
    -Literatuur: Scheen 1969-1970 , vol. 1, p. 440 ; Wouters 1977 , p. 105 ; Jacobs 1993 ; Scharten 1996 , p. 54.
    (Bron: o.a. RKD)

    Afhandeling:
    -De ingelijste tekening kan afgehaald worden in Amsterdam. Afhalen heeft onze sterke voorkeur i.v.m. de kwetsbaarheid van de glasplaat. Het afhalen heeft voor ons geen haast, dus het kan wanneer het u schikt om naar Amsterdam te komen.
    Vanwege het formaat en de kwetsbaarheid van de glasplaat kan het werk NIET per post verzonden worden.

    Vragen? Klik op “Vraag de verkoper”.
    Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen.

  • In goede staat met ouderdomssporen. De lijst heeft slijtplekjes.
    Kan zo aan de muur.

ObjectlocatieAmsterdam,  Nederland
Starttijd17-2-2024 om 18:19
Eindtijd12-4-2024 om 8:40
Log in of registreer om de biedgeschiedenis te bekijken