| Type kunstwerk | Tekening / Aquarel |
| Periode | 1945 t/m 1999 |
4 originele Oostindische inkttekeningen van de Utrechtse kunstenares Dirkje Kuik (1929-2008).
Twee van de tekeningen zijn gebruikt voor het boek “Verzamelde gedichten” van de Franse dichter François Villon, vertaald door Ernst van Altena en uitgegeven door van Ditmar in 1963.
De 4 tekeningen zijn ingelijst in een aluminium lijst met passe-partout en glasplaat.
-Afmetingen: Lijst, 51 x 61 cm. De afmetingen van de tekeningen: 18,5 x 26,6 cm; 23 x 9,5 cm; 11,5 x 8 cm; 11,5 x 7,5 cm.
-Herkomst: Uit de privé-collectie van de in 2014 overleden Jo Elsendoorn, schrijver en van 1951 tot 1977 verbonden aan het Holland Festival als perschef en muziekprogrammeur. Het echtpaar Elsendoorn (Jo en Kitty) reisde veel en verzamelde vanaf de jaren ’50 kunst.
-Conditie: De tekeningen zijn in goede staat. De grote tekening heeft kreukjes.
Zie ook de foto’s.
Klaar om aan de muur te hangen.
(Momenteel bieden wij ook een litho van Dirkje Kuik ter veiling aan. Klik hiervoor op “Alle items van deze verkoper”).
Informatie over de kunstenares:
Nederlands schrijfster en beeldend kunstenares William Diederich Kuik (Utrecht, 1929 - 2008) gebruikte vanaf 1977 de voornaam Dirkje.
Dirkje Kuik liet zich in 1979 in Londen opereren en ging sindsdien als vrouw door het leven.
Ze studeerde aan de Rijksacademie van Beeldende Kunsten in Amsterdam, was kunstrecensent bij Het Parool en tekende voor Vrij Nederland.
Als graficus, illustrator en tekenaar legde ze zich toe op stadsgezichten, figuurvoorstellingen en portretten; daarnaast was ze schrijver en dichter.
Van 1958 - 1963 en van 1986 - 1972 was ze lid van het genootschap Kunstliefde.
In 2008 is in haar voormalig woonhuis aan de Oudekamp in Utrecht een museum ter ere van haar werk ingericht.
François Villon, Parijs(?) 1431 – in of na 1463, was een Franse dichter, dief en landloper, vagebond. Villon is de beroemdste dichter uit Frankrijk van de late middeleeuwen. Hij was de schrijver van onder andere “Ballade des pendus”, ‘De ballade der gehangenen’.
(Wikipedia)
Titel: “Villon”
Kunstenaar: William D. Kuik / Dirkje Kuik.
Techniek: Tekeningen met Oostindische inkt op papier.
Jaartal: ca 1963.
Afmetingen: Lijst, 51 x 61 cm. De afmetingen van de tekeningen: 18,5 x 26,6 cm; 23 x 9,5 cm; 11,5 x 8 cm; 11,5 x 7,5 cm
Ingelijst: Ingelijst in een aluminium lijst met passe-partout en glasplaat.
Gesigneerd: Nee.
Herkomst: Uit de privé-collectie van de in 2014 overleden Jo Elsendoorn, schrijver en van 1951 tot 1977 verbonden aan het Holland Festival als perschef en muziekprogrammeur. Het echtpaar Elsendoorn (Jo en Kitty) reisde veel en verzamelde vanaf de jaren ’50 kunst.
Conditie: De tekeningen zijn in goede staat. De grote tekening heeft kreukjes.
Zie ook de foto’s.
Afhandeling:
-Het werk kan afgehaald worden (in Amsterdam).
-Het werk kan aangetekend verzonden worden via Postnl.
Verzendkosten:
Binnen Nederland: 8,00 euro.
Naar België: 15,00 euro.
Vragen? Stuur even een mailtje.
Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen.
| Transport | |
| Garantie | |