Marlene Dumas - The Image as Burden-cat.1978- artikel 1995- kalender 2014
Corneille - Vrouw en vogel: dansend in de zon, 1986
Tauno Wirkkala - Revontulet schaal
Type kunstwerk | Schilderij |
Techniek | Olieverf |
Drager | Canvas (Doek) |
Stijl | Abstract |
Onderwerp | Abstract |
Ingelijst | Ingelijst |
Afmetingen | 100 x 120 cm (h x b) |
Incl. lijst | 105 x 125 cm (h x b) |
Gesigneerd | Handgesigneerd |
Dit prachtige monumentale werk is vervaardigd in de jaren zestig en is afkomstig uit de privé collectie van de familie (kunsthandel) Juffermans te Utrecht die het aankocht in 1996. Het is een groot werk en het verdiend de ruimte om optimaal tot zijn recht te komen. De compositie is dik aangezet waarbij de kleuren prachtig uitkomen.
Dolf Breetvelt was oorspronkelijk schilder, die het beeldhouwen op latere leeftijd ontdekte. Hij werd opgeleid aan de Haagse Academie en vertrok in 1920 als tekenleraar naar Java. Tot zijn terugkeer in 1937 veranderde zijn stijl van realistisch (Nieuwe Zakelijkheid) en surrealistisch naar een steeds abstracter expressionisme. In 1949 sloot hij zich aan bij de kunstenaarsgroep Vrij Beelden, waartoe o.m. Willy Boers, Eugène Brands en Piet Ouborg behoorden. In 1951 begon Breetvelt met het maken van plastieken. Eerst van hout en sterk geïnspireerd door de beeldhouwkunst van natuurvolken, daarna ook van andere materialen als ijzer en beton.
Conditie | |
Conditie | Goed |
Hier en daar onopvallende craquelure, geprobeerd op de foto te zetten maar het is bijna niet waarneembaar en dus zeker niet storend voor het geheel. De lijst vertoond enige gebruikssporen. | |
Afhalen | Het werk is af te halen op locatie. Als koper dient u zelf verpakkingsmateriaal mee te nemen. De locatie is: Eemnes, Nederland |
Objectlocatie | Eemnes, Nederland |
Starttijd | 24-9-2018 om 16:52 |
Eindtijd | 1-10-2018 om 19:05 |