Herman Bieling - GROTE 1923 Kubistische E.A. houtsnede -Oplage slechts 10!! potloodgesigneerd - Verkocht

Herman Bieling - GROTE 1923 Kubistische E.A. houtsnede -Oplage slechts 10!! potloodgesigneerd kopen? Bied vanaf 38!
Herman Bieling - GROTE 1923 Kubistische E.A. houtsnede -Oplage slechts 10!! potloodgesigneerd kopen? Bied vanaf 38!Herman Bieling - GROTE 1923 Kubistische E.A. houtsnede -Oplage slechts 10!! potloodgesigneerd kopen? Bied vanaf 38!Herman Bieling - GROTE 1923 Kubistische E.A. houtsnede -Oplage slechts 10!! potloodgesigneerd kopen? Bied vanaf 38!Herman Bieling - GROTE 1923 Kubistische E.A. houtsnede -Oplage slechts 10!! potloodgesigneerd kopen? Bied vanaf 38!Herman Bieling - GROTE 1923 Kubistische E.A. houtsnede -Oplage slechts 10!! potloodgesigneerd kopen? Bied vanaf 38!Herman Bieling - GROTE 1923 Kubistische E.A. houtsnede -Oplage slechts 10!! potloodgesigneerd kopen? Bied vanaf 38!Herman Bieling - GROTE 1923 Kubistische E.A. houtsnede -Oplage slechts 10!! potloodgesigneerd kopen? Bied vanaf 38!Herman Bieling - GROTE 1923 Kubistische E.A. houtsnede -Oplage slechts 10!! potloodgesigneerd kopen? Bied vanaf 38!
  • Herman Bieling (1887-1964)
TypeGrafiek (handgesigneerd)
Jaartal1923
TechniekHout/Linosnede
IngelijstAlleen in Passe-partout
Afmetingen46.5 cm x 31.5 cm (h x b)
Passe-partout70 cm x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd

Originele en raltief grote, in 1923 door de bekende Rotterdamse schilder en graficus herman Bieling gemaakte Epreuve d'Artiste houtsnede "Compositie / Landschap". Aan de onderzijde potloodgesigneerd en gedateerd. Totale bladmaat 46.5x31.5 cm.

De Houtsnede zelf verkeert in goede conditie, maar aan de onderzijde en aan de linkerbovenzijde (in de blanco marge) zijn er scheurtjes zichtbaar.

Herman Bieling werd in 1887 geboren in Rotterdam-Hillegersberg. Opleiding aan de Academie voor B.K. Rotterdam. Woonde en werkte het grootste deel van zijn leven in Rotterdam (Hillegersberg, Rhoon). Hij had kritiek op het behoudende kunstklimaat in Rotterdam. Hij was een propagandist van moderne kunst en Rotterdam moest een internationaal kunstcentrum worden. In 1917 richt hij de Rotterdamse kunstenaarsverenging 'De Branding' op. Dit werd één van de belangrijkste avantgardistische groeperingen van rond de Eerste Wereldoorlog. De tentoonstellingen hadden een baanbrekend karakter. Van groot belang was de deelname van internationale kunstenaars zoals Rivera, Schwitters, Klee, Brancusi, Le Fauconnier en de Smet. Zijn eigen stijl ontwikkelde zich van het luminisme tot het expressionisme en kubisme. Zijn onderwerpen waren landschappen, rivier- en zeegezichten, stillevens, personen, kermissen en feestelijkheden. Door een brand in zijn atelier aan de Willemskade in 1930 ging een groot deel van zijn vroege werk verloren. In 1933 richt hij de Rotterdamse kunstenaarsvereniging R33 op. Binnen het Rotterdamse expressionisme (Chabot, van Tiel, Richters) bleef Bieling een eigenzinnig kunstenaar. Maakte reizen naar Frankrijk (Bretagne, Corsica), Mallorca, Marokko, Duitsland, Finland en de Verenigde Staten. Herman Bieling was een keiharde werker met enorme energie en een sterke persoonlijkheid. Hij is belangrijk geweest voor de cultuurgeschiedenis van Rotterdam. Zijn werk is vertegenwoordigd in museum Boymans, Gemeentemuseum Den Haag, Stedelijk Museum Schiedam en het Centraal Museum Utrecht.

scheurtjes in de blanco marge aan boven en onderzijde.

Dit item is verkocht voor 49,45 (Incl. 15% veilingkosten)
Starttijd:23-01-2023 om 21:24
Eindtijd:01-02-2023 om 22:21
Biedingen (2)
donsje
01 feb. / 22:11
€ 43
Eleo
24 jan. / 21:10
€ 38