Jacobus Jan ( Jac.J. ) Koeman.
Edam 1889 - 1978 Bergen.
=======================
Ets - 12,5 x 17,5 cm.
Met marge - 16,5 x 30 cm.
Rechtsonder met de hand in potlood gesigneerd.
Tevens rechtsonder gedateerd - ( 19 ) 29.
Zeer fraaie en zeldzame ets van deze kunstenaar.
Zijn werk behoort bij de Bergense School
Ets is nog nooit ingelijst en is in zeer goede staat.
========================================================================
Jacobus Jan (Jac. J.) Koeman
( Edam 16 november 1889 - Bergen ( Noord-Holland), 11 september
1978) een Nederlands aquarellist, kunstschilder, tekenaar,
beeldhouwer, keramist, boekbandontwerper, etser, lithograaf
boetseerder.
Werkte (EdamVolendam), (Zaanstad), Parijs, Londen, Loosdrecht, Amsterdam, Blaricum en Bergen (Noord-Holland) vanaf 1934.
Hij
genoot een opleiding van één jaar aan de Kunstnijverheidsschool
Quellinus in Amsterdam en ging verder als autodidact werken kopiëren in
het Rijksmuseum in Amsterdam.
Hij is vooral bekend door zijn
afbeeldingen op plaatjes in de Verkade-albums (dieren, bloemen, planten
enz.), waarvoor hij ook de boekbanden verzorgde, tevens maakte hij
stillevens, figuurvoorstellingen, landschappen, naaktfiguren,
portretten, stadsgezichten, en winterlandschappen. Zijn vrije werk
behoort bij de Bergense School. Hij was lid van Kunstenaarsvereniging
Sint Lucas in Amsterdam, de Vereeniging van Beeldende Kunstenaars
Laren-Blaricum en het KunstenaarsCentrumBergen (KCB).