Kenne Gregoire - zonder titel - Verkocht

Kenne Gregoire - zonder titel kopen? Bied vanaf 1250!

Kenne Gregoire - zonder titel kopen? Bied vanaf 1250!Kenne Gregoire - zonder titel kopen? Bied vanaf 1250!Kenne Gregoire - zonder titel kopen? Bied vanaf 1250!Kenne Gregoire - zonder titel kopen? Bied vanaf 1250!Kenne Gregoire - zonder titel kopen? Bied vanaf 1250!Kenne Gregoire - zonder titel kopen? Bied vanaf 1250!
  • Kenne Gregoire (1951)
Type kunstwerkSchilderij
Jaartal1988
StijlRealistisch
IngelijstIngelijst
Afmetingen100 x 70 cm (h x b)
Incl. lijst114 x 84 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd

Olieverf op doek, in door de kunstenaar gedecoreerde lijst. Het werk is niet vernist, is mat.

Voorstellend: Een bonte verzameling circus/revue/toneel figuren uitgebeeld dmv enkel kledingstukken en kostuums.

Bron: Galerie Mokkum:

“Schilderen is een uiterst omslachtige en inefficiente manier om ideen en emoties weer te geven. Maar juist die omslachtigheid en de vele beperkingen van dit achterhaalde medium maken het zo intrigerend.”

"Kenne Gregoire ( Teteringen, 1951) studeerde in Amsterdam aan de Rijksacademie voor Beeldende Kunsten. De Haarlemse schilder Otto B. de Kat was de belangrijkste leraar van Kenne op de academie en heeft hem vooral veel geleerd over compositie en kleur.
Hoewel de kunstenaar veelal zeventiende-eeuwse technieken gebruikt, waarbij kleuren glacerend worden aangebracht over een grisaille ondergrond, laat hij zien dat dat niet direct om een traditionele benadering vraagt. Zijn werken tonen een grote diversiteit aan onderwerpen. De grootste uitdaging is het schilderen van de illusie, de suggestie dat objecten op het doek driedimensionaal zijn, zo stelt de kunstenaar.

Of het nu een stilleven is of een scene uit de Commedia dell’ Arte, in alle composities is slijtage, verval en schoonheid te zien. De voorwerpen in de stilleven zijn nooit nieuw, de dingen zijn beschadigd, gedeukt en roestig, want zij zijn veel gebruikt en het leven is erover heen gegaan. Het zijn neutrale objecten, voor iedereen herkenbaar. De oorspronkelijke ondergrond, zoals een oud tafelblad of een stel planken dringt meestal door in de schildering en wordt daarmee onderdeel van de compositie. Om de voorwerpen een doorleefde indruk te geven gebruikt Grégoire ingehouden kleuren, die hij met grote technische vaardigheid aanbrengt. Het beoogde resultaat is het scheppen van schoonheid. Esthetiek vindt de kunstenaar belangrijk in zijn schilderkunst."

http://www.kennegregoire.com/
Werk en lijst zijn ingoede staat, enige/minimale craquelé.
Prijs> 10KG of groter dan 1,00 x 0,50 meter
Binnen Nederland € 15,00

ObjectlocatieHaarlem,  Nederland
Starttijd24-3-2019 om 19:59
Eindtijd7-4-2019 om 21:54
Biedingen (3)
Log in of registreer om de biedgeschiedenis te bekijken