Willem den Ouden - 3 boeken, o.a. oeuvrecatalogus.
Imanol Marrodán - Bilbao 30/09/2010 15:22u. (Identity Promises-serie)
Type kunstwerk | Grafiek (handgesigneerd) |
Jaartal | 1967 |
Techniek | Zeefdruk |
Drager | Kunststof |
Stijl | Minimalistisch |
Onderwerp | Abstract |
Ingelijst | Alleen in Passe-partout |
Afmetingen | 70 x 55 cm (h x b) |
Passe-partout | 100 x 69 cm (h x b) |
Gesigneerd | Handgesigneerd |
Oplage | 190 |
Iconisch werk uit 1967 van de Argentijns-Italiaanse kunstenaar Lucio Fontana, grondlegger van het spatialisme en inspiratiebron van de Nul/Zero stroming. Ovale zeefdruk op rhodoïd (zeer dik acetaat folie) met dertien perforaties als spatiaal element, rechtsonder in het rhodoïd gesigneerd, linksonder in het rhodoïd genummerd (156/190). Het blad is aan de bovenkant met twee plakkertjes aan het passe-partout gemonteerd (zie foto’s 3 & 4 van de achterkant). Dit werk is absoluut het meest gezochte stuk uit de hele Prent 190 serie. Literatuur: Ruhé & Rigo S-16.
In zeer goede
conditie, het is een werk op rhodoïd
en dat is net als perspex wat gevoelig voor krasjes maar die zijn echt zeer miniem in dit werk. Paar minieme puntjes in het beeld en de
donkere plekjes linksonder en rechtsmidden zijn ontstaan tijdens het productie-proces
(waarschijnlijk een soort kwasthaartjes die bleven plakken tijdens het
aanbrengen van de verf). Dat laatste
weerspiegelt het ambachtelijke niveau van dit werk en maakt het in die zin
bijna een unica.
Afmetingen: 100cm
x 69cm (incl. passe-partout), 70cm x 55cm (blad), 52cm x 41cm (beeld zeefdruk)
Internationaal wordt dit werk de laatste jaren regelmatig boven de 5000 euro geveild, in 2018 werd het zelfs voor meer dan 20.000 euro geveild bij Christie’s. Een exemplaar van deze kwaliteit vind je bijna niet meer en zal in de loop der jaren alleen maar meer waard worden (Centrale banken jagen de inflatie moedwillig aan en Fontana’s kunnen niet bijgedrukt worden).
Conditie | |
Conditie | Zeer Goed |
Objectlocatie | Diemen, Nederland |
Starttijd | 10-1-2022 om 0:00 |
Eindtijd | 24-1-2022 om 19:15 |