Nico Jean Marie Blans sr. (1917-1996) is geboren te Heemstede.
Hij volgde van 1937 tot 1939 de opleiding voor reclame en fotografie aan de Koninklijke Academie voor Beeldende Kunsten in Den Haag.
Hij had les van Paul Schuitema en Gerrit Kilian (fotografie).
Als schilder is hij autodidact en zijn stijl kan gekenmerkt worden als pop-art, synthetisch kubisme en hard edge.
Goed
groot schilderij (80x90cm). op achterzijde is het doek op een aantal plaatsen bijgewerkt (oude restauraties. Aan de voorzijde ook wat zichtbare craquele, maar dat mag, zeker gezien het enorme formaat, naar mijn bescheiden mening, geen naam hebben.
koeriersdienst