| Type kunstwerk | Grafiek (handgesigneerd) |
| Periode | 1945 t/m 1999 |
| Gesigneerd | Handgesigneerd |
Een ingekleurde ets van de kunstenaar Pieter Holstein uit ca 1975. Het betreft hier een ‘proefdruk’ van de kunstenaar.
Deze ets is aangekocht door de P.T.T. (‘Dienst voor Estetische Vormgeving’) en heeft gehangen in de vergaderzaal van het PTT-kantoor in Lisse(Nassaustraat 25) .
Handgesigneerd en ingelijst (55 x 68 cm).
Pieter Holstein, beeldhouwer, collagist, emailleur, fotograaf, graficus, illustrator, politiek tekenaar, schilder, werd geboren te Enschede in 1934. Hij volgde van 1954 tot 1957 zijn opleiding aan de Cooper Union Art School te New York. In 1958 werkte hij op het grafisch atelier van Stanley Hayter in Parijs. Holstein werd bekend met ingekleurde etsen. Hij exposeerde zijn werk in binnen- en buitenland, maakt kunstenaarsboeken en publiceerde zijn tekeningen in het weekblad Vrij Nederland.
Pieter Holstein was als leraar verbonden aan de Academie voor Beeldende Kunst en Vormgeving te 's-Hertogenbosch en aan de Academie voor Kunst en Industrie te Enschede. Hij was tot 1985 hoofddocent van de afdeling 'vrije grafiek' aan de Rijksakademie van Beeldende Kunsten. Rond 1970 werd Holsteins werk tot de Nieuwe figuratie gerekend en vergeleken met werk van Reinier Lucassen en Roger Raveel. Tijdens de opkomst van de Nieuwe Wilden rond 1980 werden zijn werken geëxposeerd en vergeleken met schilderijen van bijvoorbeeld Peter Klashorst.
Pieter Holstein maakt illustratieve, figuratieve voorstellingen, met interieurs, landschappen, lettertekens en symbolen in soms raadselachtige combinaties. Holsteins' ingekleurde etsen in een pseudo-onbeholpen lijnvoering hebben soms een absurdistische voorstelling en geven met behulp van tekst en beeld ironisch commentaar op de kunst en de waarneming. Zijn schilderijen lijken soms op kindertekeningen in kleurboeken of op cartoons. Holstein maakt schilderijen met droomachtige landschappen.
Klik voor meer informatie over Pieter Holstein op het tabblad van de kunstenaar, bovenaan deze beschrijving.
Titel: “Wat doet vader”. De titel staat handgeschreven middenonder.
Kunstenaar: Pieter Holstein (1934).
Techniek: Met verf ingekleurde ets.
Jaartal: ca 1975.
Afmetingen: Lijst, 55 x 68 cm.
Afbeelding, 25 x 34 cm.
Ingelijst: In een aluminium lijst met passe-partout en glasplaat.
Gesigneerd: Handgesigneerd met potlood linksonder.
Oplage: Het betreft hier een ‘proef’ van de kunstenaar. Dit staat met potlood geschreven rechtsonder.
Conditie: De ets heeft een kras/beschadiging bij het hoofd van de vader (zie de foto’s). Het papier heeft lichte kreukjes. De lijst heeft slijtplekjes.
Zie ook de foto’s.
Afhandeling:
-De ets kan afgehaald worden (in Amsterdam). Dit heeft onze sterke voorkeur vanwege de kwetsbaarheid van de glasplaat.
-De ets kan aangetekend verzonden worden via Postnl.
Verzendkosten:
Binnen Nederland: 14,00 euro (vanwege het grote formaat).
Naar België en andere landen: In overleg (afhankelijk van de wijze van verzenden).
Vragen? Stuur gerust even een mailtje.
Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen voor bijzondere schilderijen, tekeningen, zeefdrukken, litho’s en andere kunst.
| Transport | |
| Garantie | |