Samuel Jessurun de Mesquita - Litho: Fantasie - Verkocht

Samuel Jessurun de Mesquita - Litho: Fantasie kopen? Bied vanaf 350!
Grafiek (handgesigneerd)

Samuel Jessurun de Mesquita - Litho: Fantasie kopen? Bied vanaf 350!Samuel Jessurun de Mesquita - Litho: Fantasie kopen? Bied vanaf 350!Samuel Jessurun de Mesquita - Litho: Fantasie kopen? Bied vanaf 350!
  • Samuel Jessurun de Mesquita (1868-1942)
Type kunstwerkGrafiek (handgesigneerd)
TechniekLitho
OnderwerpPortret
IngelijstNiet Ingelijst
Afmetingen37 x 30.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Litho van Samuel Jesserun de Mesquita. Titel: Fantasie:  man met keppeltje op, de ogen geloken; op de achtergrond vier zingende vrouwelijke figuren. Litho uit de series van 10 oorspronkelijke lithographieën. Afmetingen werk: H37 x b30.5cm. Afmetingen voorstelling: H30 x b24cm. Het werk is rechtsonder, gesigneerd en links bovenaan voorzien van een monogram,  van de kunstenaar. De authenticiteit van het aangeboden werk wordt volledig gegarandeerd. Een certificaat van echtheid kan, op aanvraag, worden gemaild.

Bij aankoop kan het werk worden opgehaald in 's-Gravenzande ( vlakbij Den Haag (Scheveningen), Rotterdam en Delft en 5 minuten van het strand). De termijn voor het ophalen , bij vooruitbetaling, is zeer ruim, m.a.w. de koper kan het werk weken of zelfs maanden later ophalen en het zo mogelijk combineren met een bezoek aan één van de bovengenoemde steden of het strand. Het werk kan ook worden verzonden. Onze verzenddagen zijn dinsdag en donderdag.

Samuel Jessurun de Mesquita (Amsterdam, 6 juni 1868 – Auschwitz, 11 februari 1944) was een Nederlandse graficus, kunstnijveraar en schilder. Samuel Jessurun de Mesquita werd vooral bekend door zijn 'sensitivistische tekeningen', bizarre, vaak karikaturale voorstellingen. Hij zou ze zijn leven lang blijven maken. Bovendien is hij bekend als leraar en vriend van Maurits Cornelis Escher en Reijer Stolk. Hij werd op 1 februari 1944 gedeporteerd naar Auschwitz, waar hij vermoedelijk meteen na aankomst door de nazi’s werd vermoord.

Samuel Jessurun de Mesquita werd in Amsterdam geboren als jongste zoon van Josua Jessurun de Mesquita en Judith Mendes da Costa. Ook zijn broer Joseph Jessurun de Mesquita en zijn zus Anna Jessurun de Mesquita gaven blijk van een artistieke aanleg. Zijn vader was leraar klassieke talen en Hebreeuws. Het gezin woonde aan de Nieuwe Prinsengracht in Amsterdam, waar destijds veel Portugees-joodse families woonden, die een hechte gemeenschap vormden. Samuel bleek op de lagere school al een uitgesproken tekentalent.

Toen hij 14 jaar oud was, deed hij toelatingsexamen voor de Rijksakademie, maar hij werd afgewezen. Hierna begon hij een opleiding als leerling bij het architectenbureau Springer, waar hij veel werkte aan het uitwerken van tekeningen van ornamenten, die kenmerkend zijn voor de bouwstijl van de late 19e eeuw. Hiermee legde hij de basis voor zijn latere ontwikkeling. Hij koos voor een tekenopleiding aan de ‘Rijksnormaalschool voor Teekenonderwijzers’, maar volgde ook tegelijk lessen aan de Rijksschool voor Kunstnijverheid Amsterdam. Als medestudenten had hij onder anderen zijn (toekomstige) zwager Joseph Mendes da Costa, Lambertus Zijl en Theodoor Nieuwenhuis.

In 1889 haalde hij zijn middelbare akte tekenen. Vervolgens ging hij zich met schilderen, tekenen, houtsnedes, ex libris en batik bezighouden. Tegelijkertijd ontwikkelde hij een nieuwe tekentechniek waarmee hij zijn ‘sensitivistische tekeningen’ maakte. Hij werd in 1902 benoemd tot docent aan de Kunstnijverheidsschool in Haarlem, waaraan hij tot 1926 verbonden bleef. In 1905 werd zijn zoon Jaap geboren.

In 1917 aanvaardde hij een bestuursfunctie van de Vereniging tot Bevordering van de Grafische Kunsten. Van 1921 tot 1924 was hij voorzitter van de vereniging. Doordat hij in 1926 ophield met lesgeven aan de Kunstnijverheidsschool in Haarlem, kon hij zich weer helemaal aan het maken van eigen werken wijden. Het eerste nummer van 1925 van het tijdschrift Wendingen was helemaal gewijd aan zijn sensitivistische werk. In 1931 verscheen nog een aflevering met een selectie uit later werk, die werd ingeleid door de kunsthistoricus A.M. Hammacher. In 1933 aanvaardde hij een baan als lector aan de ‘Academie voor Beeldende Kunsten’, wat hem eer, erkenning en een verbetering van zijn financiële omstandigheden bracht.

De voorstelling is in goede staat. Wat kreukeltjes op de rand bovenaan. Bij inlijsting valt dit onder de passe-partout.
Prijs> 10KG of groter dan 1,00 x 0,50 meter
Binnen Nederland € 17,50
Naar België € 28,95
Naar Duitsland € 28,95
Europese Unie € 28,95
Wereldwijd € 75,00

Samuel Jessurun de Mesquita (1868-1942)

Nederlands Nederlands

Geplaatst door  KiewitKunst
6254 verkochte items
Alle items van deze verkoper (570)
30.5 cm
37 cm

Objectlocatie'S-GRAVENZANDE,  Nederland
Starttijd21-11-2023 om 16:19
Eindtijd10-12-2023 om 13:45
Log in of registreer om de biedgeschiedenis te bekijken