5. Georg Baselitz

Georg Baselitz (1938)

7 aangeboden items / 80 verkochte items

FA. (14 x Favoriet)

Georg BASELITZ (Deutschbaselitz, 23 januari 1938) is een hedendaags Duits beeldend kunstenaar (schilder, beeldhouwer, tekenaar en graficus).

Baselitz is het bekendst van zijn 'op-zijn-kop'- schilderijen, waarin de motieven ondersteboven worden weergegeven. Baselitz was, in de jaren zestig van de 20e eeuw, een van de eersten die zich keerde tegen de dominante minimalistische abstracte kunst van die dagen en teruggreep naar de wortels van de Europese expressieve schilderkunst. Hij is beïnvloed door Edvard Munch en was zelf van grote invloed op De Nieuwe Wilden.

Zijn werk wordt binnen de hedendaagse kunst gerekend tot het neo-expressionisme. Het bevindt zich op het snijvlak van figuratie en abstractie. Uiterlijk zijn de schilderijen verwant aan de action painting-variant van het abstract-expressionisme, in hun formaat, ruige textuur en gebaren. De schilderijen bevatten duidelijk herkenbare, hoewel door omkering naar het tweede plan gedrukte figuratieve motieven, waarbij de menselijke figuur de centrale plaats inneemt. Hij werkt op groot formaat doek en paneel.

Duits

7 aangeboden items van deze kunstenaar
Laatste
kans
Georg Baselitz - Original Hand Signiert Plakat (Holzschnitt), 1986 kopen? Bied vanaf 2400!

Georg Baselitz - Original Hand Signiert Plakat (Holzschnitt), 1986

Geplaatst doordana_de

VerzendingInternationaal

Jaartal1986
TechniekHout/Linosnede
Afmetingen138 cm x 85 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Georg Baselitz - Landstrasse, signiert kopen? Bied vanaf 240!

Georg Baselitz - Landstrasse, signiert

Fotografie

Geplaatst doorjosart

VerzendingInternationaal

TechniekSilverprint (Klassieke Foto)
Afmetingen20.5 cm x 25 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst

Georg Baselitz - Handsigniertes KPK Bildelf kopen? Bied vanaf 140!

Georg Baselitz - Handsigniertes KPK Bildelf

Bijzondere Uitgaves

Geplaatst doorFundgrube

VerzendingInternationaal

Georg Baselitz - Offsetlitho, handsigniert und datiert kopen? Bied vanaf 225!

Georg Baselitz - Offsetlitho, handsigniert und datiert

Geplaatst doorFundgrube

VerzendingInternationaal

Georg Baselitz - Georg Baselitz-Vorzugsausgabe signiert, nummeriert 2019 kopen? Bied vanaf 250!

Georg Baselitz - Georg Baselitz-Vorzugsausgabe signiert, nummeriert 2019

Bijzondere Uitgaves

Geplaatst doorcurrywurst

VerzendingInternationaal

Georg Baselitz - PUCK - EISHOCKEY WELTMEISTERSCHAFT 1993 kopen? Bied vanaf 175!

Georg Baselitz - PUCK - EISHOCKEY WELTMEISTERSCHAFT 1993

Geplaatst doorGRAFIKQUEEN

VerzendingInternationaal

Georg Baselitz - Potloodtekening kopen? Bied vanaf 1750!

Georg Baselitz - Potloodtekening

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorKiewitKunst

TechniekPotlood
Afmetingen43 cm x 43 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst