5. Jack de Rijk

Jack de Rijk (1931-2005)

0 aangeboden items / 5 verkochte items

FA. (5 x Favoriet)

Over de kunstenaarPrachtige schilderijen, sterke composities, geweldig kleurgebruik, een sfeer ons zo terugvoerend naar toen: de jaren 20 - 30 van de vorige eeuw, toen o.a. grote Duitse expressionisten als Grosz en Dix furore maakten.Na zijn opleiding aan de Kunstnijverheidschool, de Amsterdamse Grafische School, de Rijksacademie van Beeldende Kunsten en diverse studiebeurzen voor kunstontwikkeling ( Parijs, Provence, Conil de la Frontera, Hannover en Stockholm ) krijgt Jack, om het vak echt te leren, vanaf 1958 enige tijd lessen en raadgevingen van de grootmeester Piet van Wijngaerdt ( 1873-1964 ).In 1959 houdt Jack de Rijk zijn eerste expositie in het beroemde artiestencafe EIJLDERS aan het Leideseplein: lovende recenties en uitstekende verkoopresultaten, waarna diverse aanbiedingen van grote galeries volgen.Na diverse reizen door Europa in de begin jaren 60 wordt hij in 1963 lid van Arti et Amicitae en wordt werk van hem aangekocht door o.a. het Stedelijk museum.

Momenteel worden er helaas geen items van Jack de Rijk (1931-2005) aangeboden. Bekijk ons huidige veilingaanbod .

Wilt u via e-mail een alert ontvangen wanneer er een item van Jack de Rijk (1931-2005) wordt aangeboden, maak deze dan favoriet .

Wilt u zelf een item van deze kunstenaar in de veiling plaatsen? Dat kan en is zeer eenvoudig. Maak hier een account aan en plaats het in de veiling.

Ontdek Kunstveiling

Nieuw aanbod

Populaire items

Exclusief aanbod

Vanaf 1 euro bieden

CoBrA Kunst

Exclusieve Grafiek

Sculpturen & Objecten

Sieraden & Juwelen

Vinyl