5. Jan Mensinga

Jan Mensinga (1924-1998)

9 aangeboden items / 72 verkochte items

FA. (10 x Favoriet)

Jan MENSINGA

Schilder, graficus, aquarellist.

Jan Roelf Mensinga werd in 1924 geboren in Leeuwarden en is overleden in 1998 te Amsterdam.

Opleiding: Mensinga volgde van 1954 tot 1956 een avondcursus aan de Rijksakademie van beeldende kunsten te Amsterdam. In 1956 en 1957 ging hij naar de Koninklijke Academie voor Schone Kunsten in Antwerpen. Sinds 1946 woonde en werkte Mensinga in Amsterdam.

Jan Mensinga maakte stillevens, portretten en afbeeldingen van figuren en vruchten. Twee maal maakte hij een reis naar Itali_, waar hij erg ge_nspireerd raakte. Hij was docent aan de Akademie voor Tekenleraren in Tilburg. Tevens was Mensinga lid van de Vereeniging tot Bevordering der Grafische Kunsten ?De Grafische?, de Federatie van Verenigingen van Beroeps Beeldende Kunstenaars en Amsterdams Grafisch Atelier.

Exposities en prijzen:

Werk van Mensinga was onder andere te zien in het Centraal Museum te Utrecht en in het Stedelijk Museum Amsterdam.

Door: Arthur Brouwers

9 aangeboden items van deze kunstenaar

Jan Mensinga - Ets: l'examen de minuit - 1963 kopen? Bied vanaf 55!

Jan Mensinga - Ets: l'examen de minuit - 1963

Geplaatst doorKiewitKunstonder100euro

Jaartal1963
TechniekEts
Afmetingen18 cm x 27 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstAlleen in Passe-partout
Jan Mensinga - Musici in de ruimte - 1961 T.G. Kooy H. Blokland kopen? Bied vanaf 49!

Jan Mensinga - Musici in de ruimte - 1961 T.G. Kooy H. Blokland

Geplaatst doorStrechgel

Jaartal1961
TechniekEts
Afmetingen12.5 cm x 17 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Jan Mensinga - Clown en ander figuur kopen? Bied vanaf 49!

Jan Mensinga - Clown en ander figuur

Geplaatst doorStrechgel

Jaartal1961
TechniekEts
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Jan Mensinga - Zonder titel - eigen druk kopen? Bied vanaf 45!

Jan Mensinga - Zonder titel - eigen druk

Geplaatst doorStrechgel

TechniekLitho
Afmetingen40 cm x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Jan Mensinga - B2708-8, Twee figuren kopen? Bied vanaf 65!

Jan Mensinga - B2708-8, Twee figuren

Geplaatst doorMarsmeijer

TechniekLitho
Afmetingen47.5 cm x 55 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Jan Mensinga - Ets: le crepuscule du matin - 1963 kopen? Bied vanaf 50!

Jan Mensinga - Ets: le crepuscule du matin - 1963

Jaartal1963
TechniekEts
GesigneerdHandgesigneerd
Jan Mensinga - Ets: le petites vieilles - 1963 kopen? Bied vanaf 50!

Jan Mensinga - Ets: le petites vieilles - 1963

Jaartal1963
TechniekEts
GesigneerdHandgesigneerd
Jan Mensinga - Ets: une charogne - 1963 kopen? Bied vanaf 50!

Jan Mensinga - Ets: une charogne - 1963

Jaartal1963
TechniekEts
GesigneerdHandgesigneerd
Jan Mensinga - Ets: le jeu- 1963 kopen? Bied vanaf 50!

Jan Mensinga - Ets: le jeu- 1963

Jaartal1963
TechniekEts
GesigneerdHandgesigneerd