Jan Montyn (1924-2015)
  5. Kunstenaar
  6. >
  7. Jan Montyn
Jan Montyn (1924-2015)

Jan Montyn (1924-2015)

Kunstschilder, Graficus

Jan MONTYN (Oudewater 1924 - Amsterdam 2015)

schilder, tekenaar, graficus, aquarellist

Montyn (1924-2015): Nederlandse Kunstenaar en Avonturier

Montyn, geboren in 1924 en overleden in 2015, was een fascinerende Nederlandse kunstenaar wiens leven en werk een onlosmakelijke band hadden met avontuur en verkenning. Zijn bijdragen aan de kunstwereld worden gekenmerkt door een unieke artistieke stijl en een ontembare drang naar creatieve vrijheid.

Oorspronkelijk bekend onder zijn echte naam Jan Montijn, koos de kunstenaar ervoor om simpelweg "Montyn" te worden genoemd, wat zijn persoonlijke en artistieke evolutie weerspiegelde. Zijn werk omvatte een verscheidenheid aan media, waaronder schilderijen, tekeningen en grafische werken, die allemaal zijn diepgaande en onconventionele persoonlijkheid weerspiegelden.

Montyn's stijl varieerde van expressionistisch tot abstract, met een overvloed aan kleuren, beweging en emotionele lading. Zijn werk werd vaak beïnvloed door zijn ervaringen als militair en zijn reizen naar verre en exotische bestemmingen. Zijn reislustige geest en avontuurlijke geest voegden een uniek element toe aan zijn kunst.

Zijn boek "Montyn," dat zijn ervaringen in Nederlands-Indië tijdens en na de Tweede Wereldoorlog beschrijft, is een bekend werk dat naast zijn kunst bijdraagt aan zijn nalatenschap. Montyn's vermogen om persoonlijke ervaringen en wereldgebeurtenissen te verweven in zijn kunst gaf zijn werk een diepere betekenis en resoneerde met het publiek.

Met exposities in gerenommeerde galerijen en musea heeft Montyn's werk internationale erkenning gekregen. Zijn kunstwerken en avontuurlijke geest blijven inspireren en herinneren aan het belang van vrijheid in creativiteit en het verkennen van nieuwe horizonten. Montyn's unieke artistieke bijdragen blijven een onschatbare schat in de kunstgeschiedenis.

Aangeboden items
35
Verkochte items
960
Nationaliteit
Nederlands Nederlands
Links
Favoriet
Jan Montyn - Ets - 1982 kopen? Bied vanaf 115!
Jan Montyn (1924-2015) Nederlands Ets - 1982
Techniek Ets
Afmetingen 50 x 30.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 115
Jan Montyn - Ets - 1973 kopen? Bied vanaf 115!
Jan Montyn (1924-2015) Nederlands Ets - 1973
Techniek Ets
Afmetingen 49.5 x 65 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 115
Jan Montyn - Ets - 1968 kopen? Bied vanaf 115!
Jan Montyn (1924-2015) Nederlands Ets - 1968
Techniek Ets
Afmetingen 50 x 65 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 115
Techniek Ets
Afmetingen 50 x 65 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 115
Jan Montyn - Avatar de vishnu kopen? Bied vanaf 95!
Jan Montyn (1924-2015) Nederlands Avatar de vishnu
Techniek Ets
Afmetingen 71 x 62 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 95
Jan Montyn - Ets/aquatint: "Le bonheur"(geluk) - 2002 kopen? Bied vanaf 99!
Techniek Ets/Aquatint
Afmetingen 66 x 51 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 99
Techniek Ets/Aquatint
Afmetingen 66 x 51 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 99
Jan Montyn - De uittocht (Genesis) kopen? Bied vanaf 120!
Jan Montyn (1924-2015) Nederlands De uittocht (Genesis)
Techniek Ets
Afmetingen 50 x 65 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 120
Jan Montyn - Abstracte compositie -ets 1972- kopen? Bied vanaf 100!
Jan Montyn (1924-2015) Nederlands Abstracte compositie -ets 1972-
Techniek Ets/Aquatint
Afmetingen 55 x 69 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 100
Jan Montyn - landschap kopen? Bied vanaf 95!
Jan Montyn (1924-2015) Nederlands landschap
Techniek Ets
Afmetingen 50 x 65 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 95
Jan Montyn - Ryogin-An Kyoto, aquatint ets kopen? Bied vanaf 85!
Jan Montyn (1924-2015) Nederlands Ryogin-An Kyoto, aquatint ets
Techniek Ets/Aquatint
Afmetingen 51 x 36 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 85
Jan Montyn - Mu Tei, aquatint ets (kleine oplage) kopen? Bied vanaf 95!
Jan Montyn (1924-2015) Nederlands Mu Tei, aquatint ets (kleine oplage)
Techniek Ets/Aquatint
Afmetingen 50 x 65 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 95
Jan Montyn - Ets: L’ile de Lotus - 1973 kopen? Bied vanaf 125!
Jan Montyn (1924-2015) Nederlands Ets: L’ile de Lotus - 1973
Techniek Ets
Afmetingen 65 x 50 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 125
Jan Montyn - Ets: Frontière(grens China/Vietnam kopen? Bied vanaf 100!
Jan Montyn (1924-2015) Nederlands Ets: Frontière(grens China/Vietnam
Techniek Ets
Afmetingen 65 x 50 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 100
Jan Montyn - Noord - en Zuid Nederland kopen? Bied vanaf 75!
Jan Montyn (1924-2015) Nederlands Noord - en Zuid Nederland
Techniek Ets
Afmetingen 42.5 x 34.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 75
Jan Montyn - compositie met figuren en tekst kopen? Bied vanaf 100!
Jan Montyn (1924-2015) Nederlands compositie met figuren en tekst
Afmetingen 59.5 x 66.8 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 100
Jan Montyn - klok met piketpaal kopen? Bied vanaf 125!
Jan Montyn (1924-2015) Nederlands klok met piketpaal
Techniek Ets
Afmetingen 68.5 x 51 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 125
Jan Montyn - kleurenets - 'Sierra Rosario' - 1999 (KLEINE OPLAGE) kopen? Bied vanaf 80!
Jan Montyn (1924-2015) Nederlands kleurenets - 'Sierra Rosario' - 1999 (KLEINE OPLAGE)
Techniek Ets
Afmetingen 51 x 66 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 80
Jan Montyn - Ets: vanuit de helicopter(Mekong Delta, Vietnam) - 1979 kopen? Bied vanaf 99!
Jan Montyn (1924-2015) Nederlands Ets: vanuit de helicopter(Mekong Delta, Vietnam) - 1979
Techniek Ets
Afmetingen 34 x 51.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 99
Jan Montyn - Ets - 1972 kopen? Bied vanaf 115!
Jan Montyn (1924-2015) Nederlands Ets - 1972
Techniek Ets
Afmetingen 49.5 x 64 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 115
Jan Montyn - Aquarel met potlood: Santa Domingo - 1989 kopen? Bied vanaf 295!
Jan Montyn (1924-2015) Nederlands Aquarel met potlood: Santa Domingo - 1989
Techniek Aquarel
Afmetingen 28 x 38 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Alleen in Passe-partout
€ 295
Jan Montyn - Zeefdruk: Ex libris voor Karin Meulemans - 1983 kopen? Bied vanaf 45!
Jan Montyn (1924-2015) Nederlands Zeefdruk: Ex libris voor Karin Meulemans - 1983
Techniek Ets
Afmetingen 24 x 16.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 45
Jan Montyn - Ets: Image of Dylan Thomas - 1964 kopen? Bied vanaf 99!
Jan Montyn (1924-2015) Nederlands Ets: Image of Dylan Thomas - 1964
Techniek Ets
Afmetingen 50 x 32 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 99
Techniek Ets
Afmetingen 50 x 32 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 99
Jan Montyn - Zeefdruk: Ex libris voor Irma Meulemans kopen? Bied vanaf 45!
Jan Montyn (1924-2015) Nederlands Zeefdruk: Ex libris voor Irma Meulemans
Techniek Ets
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 45
Jan Montyn - Ets: Island children - 1984 kopen? Bied vanaf 115!
Jan Montyn (1924-2015) Nederlands Ets: Island children - 1984
Techniek Ets
Afmetingen 34.5 x 45.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 115
Techniek Ets
Afmetingen 65 x 49.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 115
Jan Montyn - deel van een nacht kopen? Bied vanaf 115!
Jan Montyn (1924-2015) Nederlands deel van een nacht
Techniek Ets
Afmetingen 34 x 55 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 115
Jan Montyn - de nachtmerrie kopen? Bied vanaf 115!
Jan Montyn (1924-2015) Nederlands de nachtmerrie
Techniek Ets
Afmetingen 38 x 50 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 115
Jan Montyn - uit het vierkant kopen? Bied vanaf 250!
Jan Montyn (1924-2015) Nederlands uit het vierkant
Techniek Aquarel
Afmetingen 32.5 x 46.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 250
Jan Montyn - Ets: Avion harrier (Vietnam) - 1969 kopen? Bied vanaf 95!
Jan Montyn (1924-2015) Nederlands Ets: Avion harrier (Vietnam) - 1969
Techniek Ets
Afmetingen 39.5 x 50 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 95
Jan Montyn - Ets: Monsoon - 1973 kopen? Bied vanaf 115!
Jan Montyn (1924-2015) Nederlands Ets: Monsoon - 1973
Techniek Ets
Afmetingen 76 x 56 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 115
Jan Montyn - Les cités des humains 1965 kopen? Bied vanaf 120!
Jan Montyn (1924-2015) Nederlands Les cités des humains 1965
Techniek Ets/Aquatint
Afmetingen 37 x 28 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 120

Kunst kopen van Jan Montyn

Wilt u graag een kunstwerk kopen van Jan Montyn? Bekijk dan het actuele veilingaanbod en bied mee op mooie en unieke kunstwerken van Jan Montyn. Betaalbare en exclusieve kunst kopen van Jan Montyn en andere erkende kunstenaars is leuk, toegankelijk én binnen handbereik via Kunstveiling. Ontdek nu alle kunstwerken van Jan Montyn te koop bij Kunstveiling en bemachtig uw eigen Jan Montyn!

Volg het aanbod kunst van Jan Montyn te koop

Wilt u op de hoogte gehouden worden van nieuw aanbod van Jan Montyn te koop? Via uw persoonlijke Kunstveiling account kunt u Jan Montyn instellen als uw favoriete kunstenaar. Wanneer er nieuwe Jan Montyn kunstwerken in de veiling worden geplaatst, ontvangt u hierover per e-mail bericht. Daarnaast kunt u alle kunstwerken van uw favoriete kunstenaars eenvoudig bekijken via uw persoonlijke account. Op die manier loopt u nooit meer een nieuw item in de veiling mis en koopt u gemakkelijk kunst van Jan Montyn!

Waarom via Kunstveiling kunst van Jan Montyn kopen?

Via Kunstveiling koopt u unieke kunstwerken van Jan Montyn en andere erkende kunstenaars tegen veilingprijzen. Kunst kopen van Jan Montyn via Kunstveiling is toegankelijk, transparant en laagdrempelig. Dagelijks worden vele nieuwe kunstwerken in de veiling geplaatst, van moderne schilderijen tot oude prenten en van sculpturen tot design en sieraden. U stemt het aanbod gemakkelijk op uw eigen wensen af en wordt automatisch in contact gebracht met de verkoper als u na afloop van de veiling de hoogste bieder bent. U betaalt bij Kunstveiling slechts 15% veilingkosten over de hamerprijs. Dit wordt bij het uitbrengen van een bod al aangegeven, zodat u achteraf nooit voor verrassingen komt te staan.

Bovendien kunt u via Kunstveiling ook zelf kunst van Jan Montyn of andere erkende kunstenaars verkopen. Meer over het verkopen van kunst leest u op de pagina Kunst Verkopen.

Hoe breng ik een bod uit op een kunstwerk van Jan Montyn?

Kunst kopen van Jan Montyn begint bij het plaatsen van een bod. Om een bod uit te brengen op een kunstwerk van Jan Montyn, heeft u account bij Kunstveiling nodig. Hier maakt u gemakkelijk een account aan. Bij alle items in de veiling treft u detailgegevens van het kunstwerk, een openingsbod en een aflooptijd. Tot deze tijd kunt u een bod uitbrengen op het kunstwerk van Jan Montyn. Om meer kans te maken om de Jan Montyn te bemachtigen, kunt u een autobod instellen. Bent u de winnende bieder? Dan neemt de verkoper contact met u op. Is het kunstwerk helaas aan u voorbijgegaan? Bekijk dan het actuele aanbod met alle andere kunst van Jan Montyn! Let op: lees voordat u kunst gaat kopen of verkopen via Kunstveiling de veilingregels goed door.