5. Johanna Pieneman

Johanna Pieneman (1889-1986)

1 aangeboden items / 14 verkochte items

FA. (10 x Favoriet)

geboren 17 februari 1889 te Amsterdam overleden 28 april 1986 eveneens te Amsterdam

Johanna Hendrika Pieneman was een Nederlands kunstschilder. Ze was afkomstig van een oud Amsterdams kunstenaarsgeslacht. Haar vader was Nicolaas Pieneman (Breukelen, 1853 - Maarssen, 1945), een nakomeling van de achttiende-eeuwse schilder Jan Willem Pieneman (1779-1853, directeur van het Koninklijk Kabinet van Schilderijen en de Koninklijke Academie te Amsterdam).

Johanna kreeg les van onder meer Carel Dake, Antoon Derkinderen en Theo van Doesburg. Ze schilderde, aquarelleerde en tekende (pastel) vooral in een figuratieve, impressionistische stijl landschappen, bloemen en vooral vogels. Haar werk wordt gerekend tot de Amsterdamse school. Haar broer Nicolaas (1880-1938) was ook schilder. Verder heeft ze ook veel in Frankrijk geschilderd.

Johanna Pieneman - boederij kopen? Bied vanaf 10!

Johanna Pieneman - boederij

Geplaatst doordicksantiek

Eindtijd27-07-2021 om 21:21

Afmetingen54 cm x 70 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst