5. Jules Bekker

Jules Bekker (1939)

7 aangeboden items / 44 verkochte items

FA. (11 x Favoriet)

Jules BEKKER (Den Haag 1939)

Schilder, Graficus

Opleiding:

Jules Bekker volgde zijn opleiding aan de Koninklijke Academie voor Beeldende Kunsten te Den Haag en de Vrije Academie te Den Haag.

Hij woont en werkt te Harlingen

Jules Bekker is een zeer getalenteerde kunstenaar die elke keer opnieuw er in slaagt de beschouwer te verrassen door zijn originaliteit en zijn inventiviteit. De dansende lijnen en patronen in combinatie met herkenbare figuren zijn karakteristiek te noemen voor zijn werk. De iconografie van zijn personages, doorgaans bestaande uit mensen en dieren met een meestal zonovergoten achtergrond, geeft een sensuele en tegelijkertijd humoristische impressie. Zijn latere werk bestaat uit droom-landschappen met surrealistische motieven, geschilderd op kleine doeken. Jules Bekker schildert een wereld in ontwikkeling; niets staat nog vast. Rotsachtige formaties, bewoond door groteske, fantasie dieren met zachte, subtiele kleuren en dynamische structuren als achtergrond. De luchten zijn nevelig en in de rotsen zijn fossielen waar te nemen, getuigen van eerder leven. In deze landschappen combineert Bekker grafische technieken met schildertechnieken. Jules Bekker specialiseert zich later in scherpere contouren en fragmentarische figuren op een harmonieuze compositie van kleurrijke omgevingen. Op bepaalde momenten bereiken de schilderijen een mate van abstractie. Het werk van Jules Bekker is ondogmatisch en positief, briljant van kleur en zonnig van karakter.

Exposities en prijzen:

Gemeente Museum, Den Haag Stedelijk Museum Het Prinsenhof, Delft Museum Fodor, Amsterdam Stedelijk Museum, Schiedam

7 aangeboden items van deze kunstenaar
Jules Bekker - Ets "Funmakers" kopen? Bied vanaf 35!

Jules Bekker - Ets "Funmakers"

Geplaatst doorCello1

Jaartal1969
TechniekEts
Afmetingen63.5 cm x 48.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst

Jules Bekker - Horseman kopen? Bied vanaf 85!

Jules Bekker - Horseman

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorJohn54

Jaartal1978
TechniekPastel/Krijt
Afmetingen65 cm x 65 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Jules Bekker - Die Zauberflöte kopen? Bied vanaf 40!

Jules Bekker - Die Zauberflöte

Geplaatst doorAnnedehingh

Jaartal1994
Afmetingen80 cm x 80 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Jules Bekker - “Aïda” kopen? Bied vanaf 25!

Jules Bekker - “Aïda”

Geplaatst doorAnnedehingh

Jaartal1994
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Jules Bekker - Kleurrijk Grafiek- Anthony & Cleopatra - zeefdruk - gesigneerd - E.A. exemplaar kopen? Bied vanaf 10!

Jules Bekker - Kleurrijk Grafiek- Anthony & Cleopatra - zeefdruk - gesigneerd - E.A. exemplaar

Geplaatst doorartpointamsterdam

Afmetingen64 cm x 74 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Jules Bekker - gesigneerde zeefdruk kopen? Bied vanaf 45!

Jules Bekker - gesigneerde zeefdruk

Geplaatst doorFojo

Jaartal1981
Afmetingen74 cm x 64 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Jules Bekker - Thought of a Kiss kopen? Bied vanaf 20!

Jules Bekker - Thought of a Kiss

Geplaatst doordeKunstZolder

Jaartal1987
Afmetingen21 cm x 28.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst