5. Paul Overhaus

Paul Overhaus (1935-2014)

2 aangeboden items / 424 verkochte items

FA. (144 x Favoriet)

Paul OVERHAUS (Amsterdam 1935 - Amsterdam 2014)

Overhaus studeerde aan de Rijksakademie van Beeldende Kunsten te Amsterdam en aan het Nationaal Hoger Instituut voor Schone Kunsten te Antwerpen. Van 1968 tot 1987 was hij Lector aan de Rijksakademie te Amsterdam. Zijn omvangrijke oeuvre omvat schilderijen, pastels, gouaches, tekeningen en houtsneden, met als voornaamste thema’s: portret en landschap. Daarnaast voert hij monumentale opdrachten uit, zoals wandschilderingen, stucreliëfwanden, mozaïeken, glas-in-loodramen en tegeltableaus. Hij ontwerpt dessins voor stoffen en behang alsmede voor vloerkleden en maakt boekillustraties. De fascinatie voor de zee, het wad, de duinen en de wolkenluchten vormt de basis voor de vormentaal die in al zijn werk doorklinkt. Overhaus heeft zich tot een veelzijdig kunstenaar ontwikkeld Daarbij laat hij zich niet makkelijk indelen bij een bepaalde groep of stroming. Zijn werk is door de jaren in talloze exposities te zien geweest. Ondermeer exposeerde hij houtsneden in het Stedelijk Museum te Amsterdam

2 aangeboden items van deze kunstenaar
Paul Overhaus - Potloodtekening, Landschap - Ingelijst kopen? Bied vanaf 50!

Paul Overhaus - Potloodtekening, Landschap - Ingelijst

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorVeilingmeester

Eindtijd27-07-2021 om 22:48

TechniekPotlood
Afmetingen44.5 cm x 63 cm (h x b)
IngelijstIngelijst

Paul Overhaus - Gouache op papier, Kompositie zee 4. - Ingelijst kopen? Bied vanaf 70!

Paul Overhaus - Gouache op papier, Kompositie zee 4. - Ingelijst

Geplaatst doorVeilingmeester

Eindtijd25-07-2021 om 19:53

Jaartal1979
TechniekGouache
Afmetingen50.5 cm x 61 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst