5. Peter Phillips

Peter Phillips (1939)

1 aangeboden items / 5 verkochte items

FA. (4 x Favoriet)

Peter PHILLIPS (Birmingham 1939)

Britse Pop Art kunstenaar. . De Britse Pop Art ontstond reeds midden jaren vijftig, onafhankelijk van Amerikaanse voorbeelden. Meer dan de Amerikaanse pop-kunstenaars, die de consumptiewereld waarin ze leefden bij voorkeur direct in hun kunst wilden opnemen, werkten de Britten vanuit een theoretische motivatie. Zij streefden naar een persoonlijke weergave van het besef dat de samenleving onder invloed van de eigentijdse stedelijke cultuur ingrijpend was veranderd. Ze hadden belangstelling voor stadscultuur, zoals die tot uitdrukking kwam in advertenties en de reclame en voor science fiction. Overal in het stadbeeld waren fascinerende tekens, signalen en kleuren zichtbaar. Stripverhalen, televisie, reclame, reclameborden en merknamen dagen, samen met het absurd geïdealiseerde paar, de kijker uit om zich los te maken van zijn vooroordelen. De eerste confrontatie met Pop Art die grote indruk maakte op het Engelse publiek was de in 1961 gehouden tentoonstelling ‘Young Contemporaries’, waar werken te zien waren van David Hockney, Derek Boshier, Allen Jones, Laing, Peter Philips, R.B. Kitaj en Richard Smiths.

Engels

Peter Phillips - Custom painting nr. 6 - Zeer grote litho uit 1965 - laatste keer kopen? Bied vanaf 699!

Peter Phillips - Custom painting nr. 6 - Zeer grote litho uit 1965 - laatste keer

Geplaatst doorkunstlinda

Eindtijd13-06-2021 om 21:51

Jaartal1965
TechniekLitho
Afmetingen100 cm x 70 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst