5. Piet Mulder

Piet Mulder (1919-2001)

4 aangeboden items / 31 verkochte items

FA. (16 x Favoriet)

Piet Mulder volgde de schilderopleiding aan de Academie Artibus in Utrecht en vestigde zich in 1945 in Geldermalsen. Sinds 1975 had hij naast zijn Betuwse atelier nog een tweede atelier aan de Engelse Oostkust, vanwaar hij veel havens en strandtaferelen schilderde.?Tussen 1954 en 2014 had hij ruim 40 eenmansexposities, o.m. in de Stadsgalerie in Woudrichem en Het Stroomhuis in Neerijnen, en deed hij aan ca. 60 groepexposities mee, o.m. van?de Nederlandse Vereniging van Zeeschilders, in Museum Mesdag, Scheepvaartmusea in Amsterdam, Vlissingen en Rotterdam, en elders.?Hij is opgenomen in het Lexicon van Nederlandse Beeldende Kunstenaars 1750-1950 van Pieter Scheen (Den Haag, 1969) en de Dictionary of Sea Painters van Edward Archibald (London, 1995). ??Piet Mulder behoorde in de tweede helft van de twintigste eeuw tot de toonaangevende schilders uit de Betuwe. Hij was in de jaren zestig voorzitter van de Kontaktkring voor Beeldende Kunst tussen de Grote Rivieren, waarbij kunstenaars als Jan van Munster, Johan Ponsioen en Reijer Murman waren aangesloten, en exposeerde daarna vaak met de Tielse Kunstenaarssoci_teit.?Werk van hem bevindt zich in de collecties van het Streekmuseum in Tiel, het Letterkundig Museum in Den Haag, de Gemeente Geldermalsen, Landgoed Mari_nwaerdt en het Geldersch Landschap.Dit voorjaar verscheen over hem het boek Piet Mulder - De zee is saai (Uitg. De Weideblik, 2014).

4 aangeboden items van deze kunstenaar

Piet Mulder - Naakt - Tekening / Aquarel kopen? Bied vanaf 25!

Piet Mulder - Naakt - Tekening / Aquarel

Tekening / Aquarel

Geplaatst doormameren

TechniekPotlood
Afmetingen50 cm x 33 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Piet Mulder - Bergdorp. 1981. kopen? Bied vanaf 39!

Piet Mulder - Bergdorp. 1981.

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorAkke

Jaartal1981
TechniekAquarel
Afmetingen30 cm x 39 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Piet Mulder - VOORBEELD GAADE'S TEKENSCHOOL kopen? Bied vanaf 95!

Piet Mulder - VOORBEELD GAADE'S TEKENSCHOOL

Geplaatst doorAlkmaarde12de

Jaartal1987
Afmetingen43 cm x 53 cm (h x b)
IngelijstIngelijst
Piet Mulder - STORM BY FLATFORD 1976 kopen? Bied vanaf 75!

Piet Mulder - STORM BY FLATFORD 1976

Geplaatst doorAlkmaarde12de

Jaartal1976
Afmetingen40 cm x 49 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst