5. Pol Bury

Pol Bury (1922-2005)

1 aangeboden items / 34 verkochte items

FA. (23 x Favoriet)

Pol BURY (Haine-Saint-Pierre 1922 - Parijs 2005)

Schilder, beeldhouwer

Opleiding: Pol Bury volgde teken- en decoratielessen aan de Academie voor Schone Kunsten in Bergen. Woonde en werkte in verschillende plaatsen ter wereld, waaronder Bergen, Parijs en Japan.

Pol Bury was een belangrijke factor in de Cobra groep en in de Waalse surrealistische beweging. Pol Bury heeft tevens een belangrijke bijdrage geleverd aan de kinetische kunst, en zijn fonteinen werden tot in Amerika en Japan bekend. Ook in Brussel is een prachtige fontein te bewonderen. René Margritte is een van de kunstenaars die qua schilderen een inspiratiebron voor Pol Bury waren. Vanaf 1947 werden de schilderijen van hemzelf wat abstracter, en de surrealistische beweging maakte plaats voor de groep La Jeune Peinture Belge.

Aangezien hij de spontane stijl van de Cobra groep niet ideaal vond, verliet hij deze groep ook weer redelijk snel. Zijn eerste fontein maakte Pol Bury in 1969 voor de universiteit van Iowa. Het sculptuur l'Octagon in San Francisco behoort tot het bekendste werk van Pol Bury.

Behoort tot de volgende stromingen/groepen: Kinetische Kunst

Expositie: 1994: Retrospektive, museum am Ostwall in Dortmund

Belgisch Frans

Pol Bury - sans titre kopen? Bied vanaf 120!

Pol Bury - sans titre

Geplaatst doorKunstbedrijf

Eindtijd30-05-2021 om 22:54

Afmetingen61 cm x 45 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst