5. Rien Goene

Rien Goene (1929-2013)

5 aangeboden items / 24 verkochte items

FA. (39 x Favoriet)

Rien Goené (Utrecht, 1929) volgde zijn opleiding aan de Utrechtse academie Artibus. Hier koos hij naast de vrije schilderkunst voor "monumentale vormgeving". Zijn veelal abstracte kunst is voortdurend aan verandering onderhevig. Toch is elk nieuw werk duidelijk van zijn hand en vaak gekenmerkt door aan de ene kant Cobra-achtige speelse kleurrijke vitaliteit en aan de andere kant vormdiscipline. Kracht in lijn en beweging nastrevend, moet Goen_ zijn anarchistische vitaliteit met ijzeren hand bestrijden. Zijn inspiratie vindt hij in de actualiteit en in de natuur. De vormoplossingen die hij hier vindt, past hij toe in zijn beelden. Zoals veel moderne beeldhouwers, is hij daarbij niet tevreden met een exacte weergave van het waargenomene. Veruit de belangrijkste eigenschap die een beeld volgens Goen_ moet bezitten, is het vermogen iets op te roepen bij de toeschouwer.

5 aangeboden items van deze kunstenaar
Laatste
kans
Rien Goene - Mannequin (met teckel) kopen? Bied vanaf 1250!

Rien Goene - Mannequin (met teckel)

Beeld / Object

Geplaatst doorArtandDesignonline

TechniekIJzer
Afmetingen60 cm x 19 cm x 10 cm (h x b x d)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
Rien Goene - Model kopen? Bied vanaf 850!

Rien Goene - Model

Jaartal1964
TechniekAcryl
Afmetingen60 cm x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Rien Goene - Stilleven kopen? Bied vanaf 950!

Rien Goene - Stilleven

Afmetingen68 cm x 54 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerBoard
IngelijstNiet Ingelijst
Rien Goene - Planeet kopen? Bied vanaf 2850!

Rien Goene - Planeet

Beeld / Object

Jaartal1963
TechniekIJzer
Afmetingen215 cm x 80 cm x 55 cm (h x b x d)
Rien Goene - Geometrisch Abstract Plastiek kopen? Bied vanaf 950!

Rien Goene - Geometrisch Abstract Plastiek

Beeld / Object

TechniekIJzer
Afmetingen27 cm x 30 cm x 25 cm (h x b x d)