5. Theo Goedvriend

Theo Goedvriend (1879-1969)

1 aangeboden items / 32 verkochte items

FA. (19 x Favoriet)

Theodoor Franciscus Goedvriend (Rheden, 31 januari 1879 - Warnsveld, 18 februari 1969) was een Nederlands kunstschilder, tekenaar, lithograaf en graficus.Goedvriend volgde lessen bij Theo van Hoytema en Antoon Derkinderen; in 1905 werkte hij in M_nchen, in 1907 in Florence en van 1910-1912 vooral te Barbizon, de bakermat van de 19e-eeuwse renaissance, ook in de Nederlandse schilderkunst. Het was vooral het accent van de grote romantische schilders uit de School van Barbizon, der romantiek van omstreeks 1860, dat het sterkst in het werk van Goedvriend doorklonk. Zijn gehele opvatting, zowel zijn aanzien der natuur als zijn techniek, vormde zich naar die Franse meesters; alleen in de keuze van zijn onderwerpen verschilde hij.

Theo Goedvriend - C4940-4, Heidegezicht kopen? Bied vanaf 250!

Theo Goedvriend - C4940-4, Heidegezicht

Geplaatst doorMarsmeijer

Eindtijd16-05-2021 om 19:39

Afmetingen43 cm x 87 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerPaneel
IngelijstIngelijst