5. Wim Motz

Wim Motz (1900-1977)

28 aangeboden items / 99 verkochte items

FA. (47 x Favoriet)

Wim MOTZ (Rotterdam 1900 - Rotterdam 1977)

"Als ik schilder ben ik gelukkig." Wim Motz legde tijdens zijn leven een enorme productiviteit aan de dag. Zijn werkdrift leidde hem van het impressionisme naar het expressionisme, van pure abstractie weer terug naar de herkenbare werkelijkheid. Zijn opstandige aard laat zich verraden in zijn werkwijze. Wim Motz, naast schilder ook graficus, zette zijn onderwerpen vol dynamiek en hartstocht op het doek en papier.Pas op 37-jarige leeftijd begon Motz, geboren Rotterdammer, zijn loopbaan als kunstenaar. Hij volgde tekenlessen bij Jan van Straten. In Motz trof Van Straten een dankbare leerling, die een enorme inhaalslag probeerde te maken. Zijn opleiding bestond tot dan toe alleen uit de lagere school. Daarna volgden ettelijke banen. "Ik werkte in een tuinderij, als kermisreiziger, maar ook in de mijnen van Belgi. Ik stond als koopman op de markt en ging later behangen en schilderen." Zijn nimmer aflatende drang om zich te uiten in de beeldende kunst, leidde hem naar een nieuw bestaan, dat van kunstenaar. En niet zonder succes. Hij exposeerde in Amerika, Canada, Itali, Zwitserland, Oostenrijk, Belgi_ en Nederland.Van Straten leerde hem wat beeldende kunst is. "Ik dacht eerst dat het om naschilderen ging, maar bij hem leerde ik dat je het zelf moet ondergaan.''Aanvankelijk schilderde Motz niet natuurgetrouwe, maar toch makkelijk herkenbare voorstellingen, zoals haven- en industriegezichten. Hij maakte vier jaar lang (1954-1958) onderdeel uit van de groep ?De vier Rotterdammers'. Van het figuratieve en direct-herkenbare stapte hij vervolgens over op totale abstractie. Als lid van de ?Ara-groep', maakte hij zich de techniek van de lithografie eigen. Naast kleurenlitho's maakte hij ook zwart-witte steendrukken. De techniek van linoleumsneden beheerste hij al.Door het loslaten van de figuratie kon Motz zich geheel storten op lijn en kleur, de grondbeginselen van de kunst. Hij ontkiemde zich tot een ware emotionalist. Met veel hartstocht, op een driftige wijze, zette hij zijn onderwerpen op doek en papier neer. Voor zijn schilderijen gebruikte hij een metseltechniek. Net als zijn grote voorbeeld De Sta_l bracht hij de verf met een spatel op het doek aan. ?Schilder van de kleur', werd hij ook wel genoemd.Hoewel Motz tot het abstracte genre gerekend kan worden, vormden toch de indrukken van het landschap, in het bijzonder het waterlandschap, de havens en de rivier de bron van zijn inspiratie. Halverwege de jaren zestig maakte hij binnen zijn werk weer plaats voor de figuratie. "Ik heb weer verlangen naar herkenbare vormen gekregen (....) Ik wil tegemoet komen aan de beschouwer."Tekst: Corien van Eyck van Heslinga

28 aangeboden items van deze kunstenaar
Wim Motz - Litho - 1957 kopen? Bied vanaf 55!

Wim Motz - Litho - 1957

Geplaatst doorKiewitKunstonder100euro

TechniekLitho
Afmetingen46.5 cm x 59.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Wim Motz - Litho kopen? Bied vanaf 55!

Wim Motz - Litho

TechniekLitho
Afmetingen60 cm x 40 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst

Wim Motz - Litho

TechniekLitho
Afmetingen50 cm x 42 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Wim Motz - zonder titel kopen? Bied vanaf 65!

Wim Motz - zonder titel

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal1961
TechniekLitho
Afmetingen50 cm x 32 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst

Wim Motz - Litho

TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Wim Motz - Comp 2/3-74 kopen? Bied vanaf 65!

Wim Motz - Comp 2/3-74

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal1974
TechniekLitho
Afmetingen40 cm x 54 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Laatste
kans
Wim Motz - zonder titel 1958 kopen? Bied vanaf 50!

Wim Motz - zonder titel 1958

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal1958
TechniekLitho
Afmetingen66 cm x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst

Wim Motz - litho ‘Astronauten’ - 1968 - oplage 1/1. kopen? Bied vanaf 45!

Wim Motz - litho ‘Astronauten’ - 1968 - oplage 1/1.

Geplaatst doorGalerie Zien

Jaartal1968
TechniekLitho
Afmetingen50 cm x 57 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Wim Motz - Aquarel kopen? Bied vanaf 65!

Wim Motz - Aquarel

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorCello1

TechniekAquarel
Afmetingen30.5 cm x 44 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstAlleen in Passe-partout
Wim Motz - Gewond insect kopen? Bied vanaf 65!

Wim Motz - Gewond insect

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal1961
TechniekLitho
Afmetingen60 cm x 45 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Wim Motz - Litho. Titel Kernelement. kopen? Bied vanaf 45!

Wim Motz - Litho. Titel Kernelement.

Geplaatst doorAkke

Jaartal1960
TechniekLitho
Afmetingen50 cm x 64 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Wim Motz - Litho: Twee figuurtjes kopen? Bied vanaf 35!

Wim Motz - Litho: Twee figuurtjes

TechniekLitho
Afmetingen21 cm x 28 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Wim Motz - Delfshaven Rotterdam kopen? Bied vanaf 275!

Wim Motz - Delfshaven Rotterdam

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorKunstbedrijf

TechniekPen (Inkt)
Afmetingen41 cm x 51 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerJapans Papier
IngelijstIngelijst
Wim Motz - Compositie, monotype kopen? Bied vanaf 30!

Wim Motz - Compositie, monotype

Geplaatst doorRosser

Jaartal1961
TechniekMonotype
Afmetingen51 cm x 46 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Wim Motz - Milieu - 56 kopen? Bied vanaf 55!

Wim Motz - Milieu - 56

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal1958
TechniekLitho
Afmetingen45 cm x 59 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Wim Motz - Litho "Voetballers- no.6" kopen? Bied vanaf 40!

Wim Motz - Litho "Voetballers- no.6"

Geplaatst doorCello1

Jaartal1976
TechniekLitho
Afmetingen45 cm x 32 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Wim Motz - Strandstoelen kopen? Bied vanaf 65!

Wim Motz - Strandstoelen

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal1972
TechniekLitho
Afmetingen65 cm x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Wim Motz - Rotterdam ARA-groep - grote Litho in kleine oplage (15) - "twee naakte figuren" kopen? Bied vanaf 10!

Wim Motz - Rotterdam ARA-groep - grote Litho in kleine oplage (15) - "twee naakte figuren"

Geplaatst doorartpointamsterdam

TechniekLitho
Afmetingen50 cm x 33 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Wim Motz - Litho: figuur kopen? Bied vanaf 35!

Wim Motz - Litho: figuur

TechniekLitho
Afmetingen20 cm x 18 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Wim Motz - schilderij op papier kopen? Bied vanaf 110!

Wim Motz - schilderij op papier

Geplaatst doorCello1

Afmetingen40 cm x 47.8 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Wim Motz - Litho kopen? Bied vanaf 50!

Wim Motz - Litho

Geplaatst doorCello1

Jaartal1959
TechniekLitho
Afmetingen43 cm x 56 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Wim Motz - Litho "Start" kopen? Bied vanaf 50!

Wim Motz - Litho "Start"

Geplaatst doorCello1

Jaartal1959
TechniekLitho
Afmetingen55 cm x 40 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Wim Motz - fijne monotype uit 1959 - 21973 kopen? Bied vanaf 70!

Wim Motz - fijne monotype uit 1959 - 21973

Geplaatst doorZaansgroen

Jaartal1959
TechniekMonotype
Afmetingen45 cm x 57 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Wim Motz - litho - 1956 kopen? Bied vanaf 35!

Wim Motz - litho - 1956

Geplaatst doorD-Art

Jaartal1956
TechniekLitho
Afmetingen62 cm x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Wim Motz - Litho 'Uit dansen - Silvia' kopen? Bied vanaf 30!

Wim Motz - Litho 'Uit dansen - Silvia'

Geplaatst doorD-Art

TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Wim Motz - Litho 'Morning land' - 1956 kopen? Bied vanaf 45!

Wim Motz - Litho 'Morning land' - 1956

Geplaatst doorD-Art

Jaartal1956
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Wim Motz - Litho kopen? Bied vanaf 45!

Wim Motz - Litho

Geplaatst doorD-Art

Jaartal1973
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Wim Motz - Litho 'Assembly' - 1973 kopen? Bied vanaf 45!

Wim Motz - Litho 'Assembly' - 1973

Geplaatst doorD-Art

Jaartal1973
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst