FA. (8)

Andre Masson - Litho - Liggend naakt - Gesigneerd - 22/75

Andre Masson - Litho - Liggend naakt - Gesigneerd - 22/75 kopen? Bied vanaf 135!
Andre Masson - Litho - Liggend naakt - Gesigneerd - 22/75 kopen? Bied vanaf 135!Andre Masson - Litho - Liggend naakt - Gesigneerd - 22/75 kopen? Bied vanaf 135!Andre Masson - Litho - Liggend naakt - Gesigneerd - 22/75 kopen? Bied vanaf 135!Andre Masson - Litho - Liggend naakt - Gesigneerd - 22/75 kopen? Bied vanaf 135!Andre Masson - Litho - Liggend naakt - Gesigneerd - 22/75 kopen? Bied vanaf 135!Andre Masson - Litho - Liggend naakt - Gesigneerd - 22/75 kopen? Bied vanaf 135!Andre Masson - Litho - Liggend naakt - Gesigneerd - 22/75 kopen? Bied vanaf 135!

Geplaatst door  in2art
FA. (35)

711 verkochte items
Alle items van deze verkoper (49)
  • Andre Masson (1896-1987)
TechniekLitho
IngelijstNiet Ingelijst
Afmetingen50 cm x 65 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Oplage22/75
Kunstenaar: André Masson (1896 - 1987)
Techniek: Kleurenlitho
Staat: Goed
Handtekening: Gesigneerd door de kunstenaar en genummerd in potlood
Formaat afbeelding: 50 cm x 65 cm
Oplage: 22/75

André Masson (Balagny-sur-Thérain, 4 januari 1896 - Parijs, 28 oktober 1987) was een Frans schilder. Hij was een van de vroegste Franse surrealisten en een belangrijke Parijse vriend en mentor van de Spaanse abstracte surrealist Joan Miró. Hij was met name een kunstenaar van de lijnvoering.

Levensloop
Als intellectueel en filosofisch ingesteld beeldend kunstenaar organiseerde hij in Parijs vanaf 1925 veel bijeenkomsten met schrijvers, musici, beeldend kunstenaars en dichters om hun onderlinge uitwisseling te stimuleren. Aanvankelijk vond hij inspiratie in het kubisme maar werd vanaf 1924 sterk aangetrokken door het het surrealisme. Hij heeft zich intensief, maar ook heel kritisch, beziggehouden met het 'automatische schrift', het paradepaardje van de surrealisten, dat naar zijn mening zijn eigen kunst wel degelijk heeft vrijgemaakt. Hij is bekend geworden door zijn vele erotische tekeningen, gemaakt via het automatische schrift. Voor de nazi's moest hij vluchten naar Amerika, waar hij werd geïnspireerd door de fantasiewereld van de Indiaanse cultuur aldaar.

Lichtjes vergeeld. Sporen van vorige inlijsting.

Andre Masson (1896-1987)

Alle items van deze kunstenaar(2)
Geplaatst door  in2art
FA. (35)

711 verkochte items
65 cm
50 cm
Starttijd:08-06-2022 om 09:59
Eindtijd:22-06-2022 om 19:37
Openingsbod€ 135
ObjectlocatieWolvertem, België
VerzendingNaar België, Nederland en Duitsland