Eugène Brands (1913-2002)
Gouache: Nacht ; een kompositie ; 8160
Gesigneerd E.B. en verso gesigneerd, getiteld en gedateerd 25-X-1987
In zeer goede staat.
Netjes ingelijst en achter glas.
Over hemzelf:
Eugenius Antonius Maria 'Eugène' BrandsAmsterdam 1913-2002 Panta Rei
gouache op board 69,8 x 54,5 cm, gesigneerd rechtsonder en verso 19-3-62
annotatie verso: 'Panta Rei 19-3-62'
In
de tijd dat Appel en Constant nog op de academie zaten, maakte Brands
al surrealistische tekeningen in inkt op papier, die door middel van
vloeien, vlekken en spatten als willekeurig ontstonden. In 1946 nam hij
deel aan de tentoonstelling 'Jonge Schilders' in het Stedelijk Museum.
Mede-exposanten Appel, Corneille en Rooskens betrokken hem daarna bij de
Nederlandse Experimentele Groep, waaruit in 1948 de CoBrA-beweging
ontstond. Wat deze schilders bond was een heftig verlangen naar een
vrije, spontane uitdrukkingswijze. Na een periode van CoBrA-motieven als
fabelwezens en vissen, werkte Brands na 1961 in een stijl die men
lyrisch-abstract noemt, met grote vlakken kleur die uit een wattige
substantie lijken te bestaan.