- Titel: geen
- Jaartal: 1999
- Afmetingen blad: 76 cm x 56 cm (Beeld: 55 cm x 40 cm)
- Oplage: Epreuve d'Artiste exemplaar
- Gesigneerd: Ja, handgeschreven met potlood
- Materiaal/Medium: kleuren lithografie op papier
- Ingelijst: Nee
- Conditie: in goede staat.
Guillaume Le Roy was een Nederlands graficus. Zijn houtdrukken en etsen kenmerken zich door een lyrisch-abstracte stijl. Le Roy werkte hoofdzakelijk in zwart-wit tinten. Begin jaren zeventig kende hij een korte kleurrijke periode waarin hij zich richtte op primaire kleuren.
Voor zijn werk gebruikte hij oude planken die vaak afkomstig waren uit slooppanden. Door het gebruik van verweerde planken komt de structuur van het hout goed op papier. Over zijn zwart-wit prints en de donkere toon in zijn werk zei Le Roy: "Uiteindelijk zoek ik het licht. Maar zonder mysterie is er geen helderheid; zonder vragen bestaan er geen oplossingen. Wie het daglicht zoekt kan niet zonder het besef van het nachtelijk donker." Guillaume Le Roy wilde met zijn werk het onzegbare zichtbaar maken en beschouwde dit als de belangrijkste taak van een kunstenaar.