Hendrik Johannes Haverman - Litho in de originele lijst, Oosterse markt in Tanger - 1895 - Verkocht

Hendrik Johannes Haverman - Litho in de originele lijst, Oosterse markt in Tanger - 1895 kopen? Bied vanaf 1!
Hendrik Johannes Haverman - Litho in de originele lijst, Oosterse markt in Tanger - 1895 kopen? Bied vanaf 1!Hendrik Johannes Haverman - Litho in de originele lijst, Oosterse markt in Tanger - 1895 kopen? Bied vanaf 1!Hendrik Johannes Haverman - Litho in de originele lijst, Oosterse markt in Tanger - 1895 kopen? Bied vanaf 1!Hendrik Johannes Haverman - Litho in de originele lijst, Oosterse markt in Tanger - 1895 kopen? Bied vanaf 1!Hendrik Johannes Haverman - Litho in de originele lijst, Oosterse markt in Tanger - 1895 kopen? Bied vanaf 1!Hendrik Johannes Haverman - Litho in de originele lijst, Oosterse markt in Tanger - 1895 kopen? Bied vanaf 1!Hendrik Johannes Haverman - Litho in de originele lijst, Oosterse markt in Tanger - 1895 kopen? Bied vanaf 1!Hendrik Johannes Haverman - Litho in de originele lijst, Oosterse markt in Tanger - 1895 kopen? Bied vanaf 1!Hendrik Johannes Haverman - Litho in de originele lijst, Oosterse markt in Tanger - 1895 kopen? Bied vanaf 1!Hendrik Johannes Haverman - Litho in de originele lijst, Oosterse markt in Tanger - 1895 kopen? Bied vanaf 1!Hendrik Johannes Haverman - Litho in de originele lijst, Oosterse markt in Tanger - 1895 kopen? Bied vanaf 1!Hendrik Johannes Haverman - Litho in de originele lijst, Oosterse markt in Tanger - 1895 kopen? Bied vanaf 1!Hendrik Johannes Haverman - Litho in de originele lijst, Oosterse markt in Tanger - 1895 kopen? Bied vanaf 1!Hendrik Johannes Haverman - Litho in de originele lijst, Oosterse markt in Tanger - 1895 kopen? Bied vanaf 1!Hendrik Johannes Haverman - Litho in de originele lijst, Oosterse markt in Tanger - 1895 kopen? Bied vanaf 1!
  • Hendrik Johannes Haverman (1857-1928)
TypePrenten voor 1900
Jaartal1895
TechniekLitho
IngelijstIngelijst
Afmetingen19 cm x 27.5 cm (h x b)
Lijst36.5 cm x 45 cm (h x b)
GesigneerdIn de plaat gesigneerd
  • Een litho uit 1895 van de Nederlandse kunstenaar Hendrik Johannes Haverman (1857-1928).

    -Gesigneerd en getiteld linksonder in de plaat.

    -Ingelijst in de originele houten lijst met een houten passe-partout en glasplaat.

    -Afmetingen: Lijst, 36,5 x 45 cm. Beeld, 19 x 27,5 cm.

    -Conditie: In goede staat. Het papier van de litho is verkleurd door de tand des tijds. De lijst heeft slijtplekjes.

    Zie ook de foto’s voor een eigen indruk.

    Kan zo aan de muur.

    Informatie over de kunstenaar:

    Hendrik Johannes Haverman (Amsterdam, 23 oktober 1857 - Den Haag, 11 augustus 1928) was een Nederlands schilder, aquarellist, graficus, etser, lithograaf, tekenaar, beeldhouwer, wandschilder en kunstcriticus.

    -Opleiding: de Rijksacademie te Amsterdam (1874-1878) en aan de kunstacademies van Antwerpen en Brussel. Hij was een leerling van August Allebé en Hendrik Valkenburg.

    Hendrik Johannes Haverman wordt gerekend tot de schilder van Tachtig en werkte onder meer in Amsterdam, Diepenveen en Den Haag.

    In 1889 maakte hij een reis, via Granada, naar Noord Afrika, waar hij zich door de exotische omgeving liet inspireren tot het maken van vele etsen, aquarellen en schilderijen van markten, tempels en woestijngezichten.

    Rond de eeuwwisseling groeide Haverman uit tot één van de belangrijkste kunstenaars van ons land. Zijn werk viel goed in de smaak bij meerdere grote verzamelaars w.o. H.W. Mesdag, die diverse werken van Haverman bezat, en Teding van Berkhout, wiens verzameling tegenwoordig deel uitmaakt van het Teylersmuseum.
    In 1918 kreeg hij ter gelegenheid van zijn zestigste verjaardag een ‘eeretentoonstelling’ aangeboden in Pulchri Studio te Den Haag.

    -Prijzen: Hendrik Johannes Haverman was Officier in de Orde van Oranje-Nassau, Ridder in de St. Michaëlsorde van Beieren, drager van het Kruis van Verdienste van Hongarije en Ridder in de Leopolds-Orde van België.

    Afhandeling:

    -Het werk kan afgehaald worden in Amsterdam.

    -Het werk kan aangetekend verzonden worden via PostNL.

    Verzendkosten:

    Binnen Nederland: 8,00 euro.

    Naar België, Duitsland, Frankrijk: 15,00 euro.

    Vragen? Stuur even een mailtje.

    Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen.

In goede staat. Het papier van de litho is verkleurd door de tand des tijds. De lijst heeft slijtplekjes. Zie ook de foto’s voor een eigen indruk. Kan zo aan de muur.

Dit item is verkocht voor 5,75 (Incl. 15% veilingkosten)
Starttijd:11-08-2022 om 14:01
Eindtijd:24-08-2022 om 19:52
Biedingen (4)
Tienhoovenh
24 aug. / 11:19
€ 5
Niflheimer
24 aug. / 11:19
€ 3
Tienhoovenh
24 aug. / 11:19
€ 3
Niflheimer
20 aug. / 14:32
€ 1