Hendrikus Roodenburg - Ingelijste kleurenets, Wassenaar - 1951 - Lijst, 61 x 73 cm

Hendrikus Roodenburg - Ingelijste kleurenets, Wassenaar - 1951 - Lijst, 61 x 73 cm kopen? Bied vanaf 80!
Hendrikus Roodenburg - Ingelijste kleurenets, Wassenaar - 1951 - Lijst, 61 x 73 cm kopen? Bied vanaf 80!Hendrikus Roodenburg - Ingelijste kleurenets, Wassenaar - 1951 - Lijst, 61 x 73 cm kopen? Bied vanaf 80!Hendrikus Roodenburg - Ingelijste kleurenets, Wassenaar - 1951 - Lijst, 61 x 73 cm kopen? Bied vanaf 80!Hendrikus Roodenburg - Ingelijste kleurenets, Wassenaar - 1951 - Lijst, 61 x 73 cm kopen? Bied vanaf 80!Hendrikus Roodenburg - Ingelijste kleurenets, Wassenaar - 1951 - Lijst, 61 x 73 cm kopen? Bied vanaf 80!Hendrikus Roodenburg - Ingelijste kleurenets, Wassenaar - 1951 - Lijst, 61 x 73 cm kopen? Bied vanaf 80!Hendrikus Roodenburg - Ingelijste kleurenets, Wassenaar - 1951 - Lijst, 61 x 73 cm kopen? Bied vanaf 80!Hendrikus Roodenburg - Ingelijste kleurenets, Wassenaar - 1951 - Lijst, 61 x 73 cm kopen? Bied vanaf 80!Hendrikus Roodenburg - Ingelijste kleurenets, Wassenaar - 1951 - Lijst, 61 x 73 cm kopen? Bied vanaf 80!Hendrikus Roodenburg - Ingelijste kleurenets, Wassenaar - 1951 - Lijst, 61 x 73 cm kopen? Bied vanaf 80!Hendrikus Roodenburg - Ingelijste kleurenets, Wassenaar - 1951 - Lijst, 61 x 73 cm kopen? Bied vanaf 80!Hendrikus Roodenburg - Ingelijste kleurenets, Wassenaar - 1951 - Lijst, 61 x 73 cm kopen? Bied vanaf 80!Hendrikus Roodenburg - Ingelijste kleurenets, Wassenaar - 1951 - Lijst, 61 x 73 cm kopen? Bied vanaf 80!Hendrikus Roodenburg - Ingelijste kleurenets, Wassenaar - 1951 - Lijst, 61 x 73 cm kopen? Bied vanaf 80!Hendrikus Roodenburg - Ingelijste kleurenets, Wassenaar - 1951 - Lijst, 61 x 73 cm kopen? Bied vanaf 80!Hendrikus Roodenburg - Ingelijste kleurenets, Wassenaar - 1951 - Lijst, 61 x 73 cm kopen? Bied vanaf 80!
  • Hendrikus Roodenburg (1895-1987)
Type kunstwerkGrafiek (handgesigneerd)
Jaartal1951
TechniekEts/Aquatint
IngelijstIngelijst
Afmetingen40 x 48.5 cm (h x b)
Incl. lijst61 x 73 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
  • Een grote kleurenets uit 1951 van de Haagse kunstenaar Hendrikus Elias Roodenburg (1895-1987), met een voorstelling van de Dorpskerk in Wassenaar. De kunstenaar heeft ook deze voorstelling gemaakt als ets, aquarel en als ansichtkaart (zie de laatste 3 foto’s).
    -Gesigneerd rechtsonder met potlood en ook met het monogram van de kunstenaar en het jaartal rechtsonder in de ets: HER ‘51. Linksonder met potlood getiteld “Wassenaar” en genummerd ‘12’.
    -Ingelijst in de originele houten lijst met passe-partout en glasplaat. Kan zo aan de muur.
    -Afmetingen: Lijst, 61 x 73 x 3 cm. Beeld / ets, 40 x 48½ cm.
    -Herkomst: Uit een inboedel.
    -Conditie: In goede staat. Het papier van de ets en van het passe-partout is ‘vergeeld’ door de tand des tijds. De houten lijst heeft slijtplekjes.
    Zie ook de foto’s voor een eigen indruk.
    Het werk kan zo aan de muur.

    Informatie over de kunstenaar:
    Hendrikus Elias Roodenburg (Den Haag, 23 juli 1895 - Wassenaar, 27 april 1987) was een Nederlandse schilder, tekenaar, graficus, etser, aquarellist en drogenaaldgraveur.
    -Opleiding: Hij leerde het vak van graficus Philip Zilcken.
    Hendrikus Roodenburg werd vooral bekend om zijn stadsgezichten van onder meer Amsterdam, Rotterdam en Utrecht.
    Hij werkte als kunstenaar zowel in Nederland (Den Haag, Rhenen, Wassenaar) als in Noord-Italië.
    Hendrikus Roodenburg was lid van  kunstenaarsverenigingen Arti et Amicitiae in Amsterdam, van de Vereeniging Sint Lucas (Amsterdam) en Pulchri Studio (Den Haag) en de Beroepsvereniging van Beeldende Kunstenaars (BBK).
    In het boek “H.E. Roodenburg (1895-1987): topografisch etser” is een vrijwel compleet overzicht gegeven van het grafisch werk van Roodenburg.

    Afhandeling:
    -Vanwege het formaat en de kwetsbaarheid van de glasplaat kan het werk niet per post verzonden worden.

    Vragen? Klik op “Vraag de verkoper”.
    Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen.

  • In goede staat. Het papier van de ets en van het passe-partout is ‘vergeeld’ door de tand des tijds. De houten lijst heeft slijtplekjes.
    Het werk kan zo aan de muur.

Starttijd26-3-2024 om 14:59
Eindtijd3-4-2024 om 20:11
Openingsbod € 80
ObjectlocatieAmsterdam,  Nederland