1. Slapend puppy
Potlood gesigneerd en gedateerd 1930 rechtsonder en genummerd 3/25 linksonder.
Beeldmaat 16,2x15 cm. Bladmaat 27x25,5 cm. Losbladig.
2. Twee kinderen
In de steen gesigneerd en gedateerd 1938.
Beeldmaat 15x10 cm. Bladmaat 18,5x16 cm. Losbladig.
Hendrikus Antonius (Henk) Henriët werd geboren te Amsterdam op 12 juli 1903 en overleed te Neustadt in Holstein op 3 mei 1945.
Opleiding aan de Industrieschool van de Maatschappij voor de Werkenden Stand te Amsterdam, de Rijksnormaalschool voor Teekenonderwijzers te Amsterdam in 1920 en de Rijksacademie voor Beeldende Kunst te Amsterdam van 1921-1922.
Leerling van J. Havermans, A. Hemelman en Johan Laurent ter Veer.
Lid van De Onafhankelijken, de BKVK, De Brug, de Kennemerse Kunstkring en de Centrale Kunstenaars Commissie.
Bevond zich op het schip "Cap Arcona" met gevangenen dat werd gebombardeerd in de Elbemonding.
Schilder, tekenaar, illustrator, graficus en beeldhouwer.
De foto's zijn onderdeel van de gegeven beschrijving van deze authentieke werken.