Isaac Israels
Naakt
Deze karakteristieke schets toont een halfnaakte vrouwelijke figuur, los en trefzeker vastgelegd in Israels’ herkenbare, snelle handschrift. Met minimale lijnen en een directe observatie weet hij houding en intimiteit overtuigend weer te geven — typerend voor zijn belangstelling voor het moderne, ongeposeerde lichaam.
Het werk is gestempeld met het atelierstempel en heeft op de achterzijde een extra schets van koeien, wat het geheel een bijzonder en authentiek atelierkarakter geeft. Dit dubbelzijdige gebruik van het papier is kenmerkend voor Israels’ werkwijze en verhoogt de artistieke en historische waarde.
Het werk verkeert in goede conditie; de lijst vertoont wat beschadigingen.
Afmetingen:
38,5 × 25 cm
66 × 50 cm inclusief lijst
Provenance:
Ivo Bouwman Galerie
Christie’s, Amsterdam, 2010
Een intieme en levendige schets die een mooi inzicht geeft in Israels’ vrije tekenpraktijk en zijn scherpe blik op het vrouwelijke model.