Type kunstwerk | Grafiek (handgesigneerd) |
Jaartal | 1974 |
Techniek | Hout/Linosnede |
Ingelijst | Alleen in Passe-partout |
Afmetingen | 25 x 45 cm (h x b) |
Passe-partout | 39.5 x 61 cm (h x b) |
Gesigneerd | Handgesigneerd |
Oplage | Eigen druk van de kunstenaar |
Een linosnede uit 1974 van de Nederlandse kunstenaar Jan Battermann (1909-1999), met een gedicht van de Nederlandse schrijver en dichter Bertus Aafjes (1914-1993), getiteld 'De hond Kommer’.
-Gesigneerd (3x) en getiteld met potlood door Jan Battermann. Een eigen druk van de kunstenaar.
-Niet ingelijst, wel achter een (dubbel) passe-partout.
-Afmetingen: Passe-partout, 39,5 x 61 cm. Linosnede, 25 x 20 cm. Gedicht (2x), 10 x 20 cm.
-Herkomst: Uit een inboedel.
-Conditie: De linosnede en de 2 gedichten zijn in goede staat. De passe-partouts hebben vlekjes.
Zie ook de foto’s voor een eigen indruk.
Johannes (‘Jan’) Battermann (Amsterdam, 8 januari 1909 – Amsterdam, 19 januari 1999), schilder, aquarellist, vervaardiger van gouaches, tekenaar, pentekenaar, pastellist, etser, houtgraveur, graveur (prentmaker), linosnijder, graficus en illustrator.
-Opleiding: Kunstnijverheidsschool Quellinus Amsterdam (1939-1940), Rijksschool voor Kunstnijverheid Amsterdam (1940-1941) en de Rijksakademie van beeldende kunsten Amsterdam (1941-1943 en 1946-1950).
-Onderwerpen: figuurvoorstelling, interieurs, naaktfiguur, abstractie en zelfportret.
Behalve schilder van expressionistisch en non-figuratief werk in gouache en olieverf, was Jan Battermann graficus en maker van ex libris. Voor zijn ex libris gebruikte hij houtsnedes en linosnedes, afgewisseld met een enkele kopergavure. Zijn voorstellingen zijn nu eens figuratief, dan weer abstract.
-Hij verkreeg de volgende prijzen: de Gouache Prijs, de Sportprijs, Euro exlibris ereprijs, en de Polen Ereprijs.
-Literatuur: Scheen 1969-1970 , vol. 1, p. 53 ; Saur 1992- , vol. 7 (1993), p. 485 ; Jacobs 1993 , vol. 1, p. 65.
Lambertus Jacobus Johannes (Bertus) Aafjes, pseudoniem Jan Oranje (Amsterdam, 12 mei 1914 — Swolgen, 22 april 1993), was een Nederlands schrijver en dichter.
Bertus Aafjes begon eerst aan een priesteropleiding, studeerde daarna een tijdje archeologie in Rome en wijdde zich daarna aan literair en journalistiek werk. Hij debuteerde in 1940 als dichter met Het gevecht met de muze.
In 1946 schreef hij Een voetreis naar Rome, een romantisch-poëtisch reisverslag, waarmee hij nationale bekendheid verwierf. In 1953 verscheen De karavaan, voorlopig zijn laatste dichtbundel, omdat het literaire klimaat onder invloed van de Vijftigers inmiddels erg was veranderd en Aafjes zich daartegen hevig verzette, wat tot een ernstig conflict leidde.
Hierna legde hij zich toe op reisbeschrijvingen, voornamelijk van de Middellandse Zeegebied. Onder andere schreef hij Capriccio Italiano, een autobiografisch verslag geschreven tijdens zijn korte archeologische studie in Rome, en Goden en Eilanden. Hierin wordt een reis door Griekenland beschreven aan de hand van Homerus' Odyssee.
In 1980 verscheen toch nog een dichtbundel van zijn hand Deus sive natura, met erotische poëzie.
Afhandeling:
-Het werk kan afgehaald worden in Amsterdam.
-Het werk kan aangetekend verzonden worden via PostNL.
Verzendkosten:
Binnen Nederland: 8,00 euro.
Naar België, Duitsland, Frankrijk: 15,00 euro.
Vragen? Stuur even een mailtje.
Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen.
Conditie | |||||||||||
Conditie | Goed | ||||||||||
De linosnede en de 2 gedichten zijn in goede staat. De passe-partouts hebben vlekjes. Zie ook de foto’s voor een eigen indruk. | |||||||||||
Transport | |||||||||||
Verzenden | Pakketpost | ||||||||||
Prijs | Tot 2 kg.
Objectlocatie | Amsterdam, Nederland |
Starttijd | 20-8-2021 om 10:05 |
Eindtijd | 28-8-2021 om 15:52 |