Jan Mensinga - Ets: Le beau navire- 1963 - Verkocht

Jan Mensinga - Ets: Le beau navire- 1963 kopen? Bied vanaf 50!
Grafiek (handgesigneerd)

Jan Mensinga - Ets: Le beau navire- 1963 kopen? Bied vanaf 50!Jan Mensinga - Ets: Le beau navire- 1963 kopen? Bied vanaf 50!Jan Mensinga - Ets: Le beau navire- 1963 kopen? Bied vanaf 50!
  • Jan Mensinga (1924-1998)
Type kunstwerkGrafiek (handgesigneerd)
Jaartal1963
TechniekEts
IngelijstAlleen in Passe-partout
Afmetingen18 x 27 cm (h x b)
Passe-partout33.5 x 34.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Mooie ets van Jan Mensinga.  Titel: Le beau navire. Jaar: 1963. Afmetingen incl passepartout: H33.5 x b34.5cm. Afmetingen voorstelling: H18 x b27 cm.  Het werk is rechtsonder door de kunstenaar gesigneerd. De authenticiteit van het, aangeboden, werk wordt volledig gegarandeerd. Een certificaat van echtheid kan, op aanvraag, worden gemaild.

Verzenden: We verzenden op dinsdag - en donderdag

Jan Mensinga 1924 – 1998

Hoewel als kind ook muzikaal, ontwikkelt Jan Mensinga, na onderduik, gevangenneming, dwangarbeid en internering tijdens de Tweede Wereldoorlog, zich tot virtuoos tekenaar en graficus. Tot aan het begin zeventiger jaren verloopt zijn ontwikkeling voorspoedig en in rechte lijn: opdrachten, reisbeurzen, bijzondere bibliofiele uitgaven. Hij is inmiddels docent op de Rijksacademie, maar ook daar brengt de Nieuwe Tijd stormachtig grote veranderingen. Met de nodige intriges, vinden radicale onderwijsvernieuwingen plaats. Daar kon hij niet mee overweg. Een flinke borrel was al aan hem besteed, maar nu werd hij alcoholist. Na een jaar of tien herpakt hij zich, na een huwelijk met zijn laatste vrouw, de Israëlische Billha Zussman.

Hij krijgt van de firma Gosman & Kraan de opdracht om tijdens de Grafivak in de RAI te Amsterdam, litho’s te maken en te drukken (te midden van latest technology). Vijf maal van 1983 – 1991 stond hij op deze beurs voor Gosman & Kraan. De litho’s die daar ontstonden, staan nu bekend als het ‘Grafivak-oeuvre’. Archaeopteryx Actuele Grafiek verwierf deze serie litho’s uit schenking van Toon Kraan uit Zwanenburg (eerste negen afbeeldingen hieronder, van links naar rechts).

Herber Blokland verzorgde tot van 1956 – 1993 met zijn Arethusa Pers Baarn verscheidene bibliofiele uitgaven waaronder in 1963: ‘Acht Etsen van Jan Mensinga’ bij Les Fleur du Mal van Charles Baudelaire in een oplage van 60 exemplaren. Archaeopteryx verwierf nummer 50 uit een schenking van Toon Kraan in Zwanenburg

In zeer goede staat
Prijs> 10KG of groter dan 1,00 x 0,50 meter
Binnen Nederland € 12,95
Naar België € 21,95
Naar Duitsland € 21,95
Europese Unie € 21,95
Wereldwijd € 50,00

Objectlocatie'S-GRAVENZANDE,  Nederland
Starttijd27-8-2021 om 22:27
Eindtijd30-8-2021 om 22:00
Log in of registreer om de biedgeschiedenis te bekijken