Johannes Graadt van Roggen - grote ingelijste ets naar Jacob Maris - Verkocht

Johannes Graadt van Roggen - grote ingelijste ets naar Jacob Maris kopen? Bied vanaf 40!
Grafiek (handgesigneerd)

Johannes Graadt van Roggen - grote ingelijste ets naar Jacob Maris kopen? Bied vanaf 40!Johannes Graadt van Roggen - grote ingelijste ets naar Jacob Maris kopen? Bied vanaf 40!Johannes Graadt van Roggen - grote ingelijste ets naar Jacob Maris kopen? Bied vanaf 40!Johannes Graadt van Roggen - grote ingelijste ets naar Jacob Maris kopen? Bied vanaf 40!Johannes Graadt van Roggen - grote ingelijste ets naar Jacob Maris kopen? Bied vanaf 40!Johannes Graadt van Roggen - grote ingelijste ets naar Jacob Maris kopen? Bied vanaf 40!Johannes Graadt van Roggen - grote ingelijste ets naar Jacob Maris kopen? Bied vanaf 40!Johannes Graadt van Roggen - grote ingelijste ets naar Jacob Maris kopen? Bied vanaf 40!Johannes Graadt van Roggen - grote ingelijste ets naar Jacob Maris kopen? Bied vanaf 40!Johannes Graadt van Roggen - grote ingelijste ets naar Jacob Maris kopen? Bied vanaf 40!Johannes Graadt van Roggen - grote ingelijste ets naar Jacob Maris kopen? Bied vanaf 40!Johannes Graadt van Roggen - grote ingelijste ets naar Jacob Maris kopen? Bied vanaf 40!Johannes Graadt van Roggen - grote ingelijste ets naar Jacob Maris kopen? Bied vanaf 40!Johannes Graadt van Roggen - grote ingelijste ets naar Jacob Maris kopen? Bied vanaf 40!Johannes Graadt van Roggen - grote ingelijste ets naar Jacob Maris kopen? Bied vanaf 40!Johannes Graadt van Roggen - grote ingelijste ets naar Jacob Maris kopen? Bied vanaf 40!
  • Johannes Graadt van Roggen (1867-1959)
Type kunstwerkGrafiek (handgesigneerd)
Jaartal1897
TechniekEts
StijlKlassiek
OnderwerpHavengezicht
IngelijstIngelijst
Afmetingen50 x 70 cm (h x b)
Incl. lijst67 x 87 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Johannes Graadt van Roggen een grote ingelijste ets naar Jacob Maris.Met  tekening van een boot, met monogram rechtsonder de boot, monogram is slecht te zien.

Midden onder: printed at Roeloffzen, Hubner & van Santen Amsterdam
Rechts boven :Published by Francois Buffa & Fils te Amsterdam.

Johannes Mattheus Graadt van Roggen (‘Johannes’) geb. Amsterdam 28 mei 1867, overl. Alkmaar 26 augustus 1959. Woonde en werkte in Groningen tot 1884, Haarlem 1884, Amsterdam 1892, Bloemendaal tot 1900, Bergen (N.H.) tot 1943, Heiloo na 1943-; daarna in Alkmaar.

Ets op papier , 67x87 cm, afbeelding ca 50 x 70 cm, in goede staat.

Onder in met potlood gesigneerd,tevens de naam van Maris in de litho.

J.M. Graadt van Roggen behoorde tot de eerste kunstenaars die zich in Bergen (NH) vestigden. Vanhier heeft hij veel gereisd, en tekende en schilderde hij o.a. langs de Hollandse kust, in Bretagne en Zuid-Europa. Graadt van Roggen hield van de kust en de zee: zo verbleef hij vaak in Zeeland, waar hij schilderde in Zoutelande en Veere, en met bekende kunstenaars als Mondriaan, Hart Nibbrig en Jan en Charley Toorop deelnam aan zomertentoonstellingen die Jan Toorop in Domburg tussen 1911 en 1920 organiseerde. Graadt van Roggen verwierf vooral met zijn etsen grote (inter)nationale bekendheid. Tot 1908 maakte hij voornamelijk reproducerende etsen, naar schilderijen van bekende meesters als Van Ruysdael, J. Israels, J.H. Maris en J.H. Weissenbruch. Daarna etste hij naar eigen werk. Musea: o.a. Rijksprentenkabinet en Stedelijk Museum in Amsterdam, Groninger museum. (Bron: Simonis en Buunk)

De ets is prima de lijst is wat minder en heeft wat beschadigingen ( zie foto)
PrijsTot 10 kg.
Binnen Nederland € 11,00

ObjectlocatieAlkmaar,  Nederland
Starttijd29-3-2019 om 17:52
Eindtijd5-4-2019 om 19:48
Log in of registreer om de biedgeschiedenis te bekijken