Leo Schatz - Litho, Hommage aan mijn vriendenkring – ingelijst – 1989 - Verkocht

Leo Schatz - Litho, Hommage aan mijn vriendenkring – ingelijst – 1989 kopen? Bied vanaf 40!
Grafiek (handgesigneerd)

Leo Schatz - Litho, Hommage aan mijn vriendenkring – ingelijst – 1989 kopen? Bied vanaf 40!Leo Schatz - Litho, Hommage aan mijn vriendenkring – ingelijst – 1989 kopen? Bied vanaf 40!Leo Schatz - Litho, Hommage aan mijn vriendenkring – ingelijst – 1989 kopen? Bied vanaf 40!Leo Schatz - Litho, Hommage aan mijn vriendenkring – ingelijst – 1989 kopen? Bied vanaf 40!Leo Schatz - Litho, Hommage aan mijn vriendenkring – ingelijst – 1989 kopen? Bied vanaf 40!Leo Schatz - Litho, Hommage aan mijn vriendenkring – ingelijst – 1989 kopen? Bied vanaf 40!Leo Schatz - Litho, Hommage aan mijn vriendenkring – ingelijst – 1989 kopen? Bied vanaf 40!Leo Schatz - Litho, Hommage aan mijn vriendenkring – ingelijst – 1989 kopen? Bied vanaf 40!Leo Schatz - Litho, Hommage aan mijn vriendenkring – ingelijst – 1989 kopen? Bied vanaf 40!Leo Schatz - Litho, Hommage aan mijn vriendenkring – ingelijst – 1989 kopen? Bied vanaf 40!Leo Schatz - Litho, Hommage aan mijn vriendenkring – ingelijst – 1989 kopen? Bied vanaf 40!
  • Leo Schatz (1918-2014)
TypeGrafiek (handgesigneerd)
Jaartal1989
TechniekLitho
StijlExpressionistisch
IngelijstIngelijst
Afmetingen49 x 65 cm (h x b)
Incl. lijst52.5 x 68.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
OplageNr 194 van 250 exemplaren.
  • Een ingelijste litho uit 1989 van de Nederlandse kunstenaar Leo Schatz (1918-2014), getiteld “Hommage aan mijn vriendenkring”.

    -Handgesigneerd, -gedateerd, getiteld en -genummerd met potlood.

    -Gemaakt in een oplage van 250 exemplaren. Dit is nr 194.

    -Ingelijst in een houten lijst met glasplaat.
    -Afmetingen: Lijst, 52,5 x 68,5 cm. Blad, 49 x 65 cm. Afbeelding, 30 x 40 cm.

    -Herkomst: Uit een particuliere kunstverzameling.
    -Conditie: De litho is in prima staat.

    Zie ook de foto’s.

    Het werk kan zo aan de muur.

    Informatie over de kunstenaar:

    Leo Schatz, geboren 10-03-1918 in Amsterdam en overleden 04-10-2014 in Amsterdam, beeldhouwer, leraar, illustrator, glasschilder, monumentaal kunstenaar, wandschilder, schilder, tekenaar, keramist, vervaardiger van mozaïek, vervaardiger van gouaches en dichter.

    Opleiding: Instituut voor Kunstnijverheidsonderwijs Amsterdam (1935-1939), Rijksakademie van beeldende kunsten Amsterdam (1939-1941) en Rijksinstituut tot Opleiding van Tekenleraren (1940-1941).

    In de 2e Wereldoorlog dook Leo Schatz onder in Den Haag en ging het verzet in, samen met Wim Polak en Bea Biet, met wie hij boekjes uitgaf die gedrukt werden ten bate van het verzet. Leo Schatz vervalste bonkaarten en persoonsbewijzen, en Polak deed technisch werk voor het illegale Parool, terwijl Schatz de koppen van die krant tekende. Zijn ouders en tweelingbroer overleefden de oorlogsjaren niet.

    Na zijn huwelijk in 1948 verdiende hij voornamelijk met lesgeven de kost; in 1969 werd hij docent aan de Academie Minerva in Groningen en de Rietveld Academie in zijn woonplaats Amsterdam.

    Persoonlijke tragedie drukte een groot stempel op zijn werk. Toen zijn dochter Irma in 1984 overleed, verscheen zij vele malen als een schimmige gestalte in zijn werken. Na het plotselinge overlijden van zijn vrouw in 2003 kon hij door de schok niet meer schilderen, maar hij vond een nieuwe uitingsvorm in zijn gedichten en tekeningen. In 2005 verscheen zijn dichtbundel met deze tekeningen onder de titel “Ik heb geen aanleg voor verdriet”. Regisseur Rudolf van den Berg maakte in 2007, in samenwerking met Interakt Televisieproducties en de Joodse Omroep, een documentaire over het leven en werk van Leo Schatz.

    Op 1 december 2012 werd Schatz benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau wegens zijn bijzondere bijdragen aan de schilderkunst, het kunstonderwijs en de kunstbeleving.

    (bron: o.a. Wikipedia)

    Afhandeling:

    Let op A.U.B.:

    -Het ingelijste werk kan afgehaald worden (in Amsterdam).

    Vanwege het formaat en de kwetsbaarheid van de glasplaat kan dit werk niet ingelijst verzonden worden.

    -De litho kan eventueel ZONDER LIJST aangetekend verzonden worden via PostNL.

    Verzendkosten:

    Binnen Nederland: 8,00 euro. Wordt verzonden zonder lijst.

    Naar België, Frankrijk en Duitsland: 15,00 euro. Wordt verzonden zonder lijst.

    Vragen? Stuur even een mailtje.

    Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen.

Binnen Nederland € 8,00

ObjectlocatieAmsterdam,  Nederland
Starttijd29-12-2018 om 17:31
Eindtijd5-1-2019 om 22:44
Log in of registreer om de biedgeschiedenis te bekijken