Petrus Theodorus (Piet) van Wijngaerdt (1873-1964) - afgemeerde boten- 1911Litho - gesigneerd en genummerd rechtsonder met potlood en links de oplage 14/15- Afmetingen ca 71 x 54,5 cm - Los - Goede conditie, papier verkleurd met wat vouwtjes in de marge - Wordt aangetekend verzonden, ws in koker
*
Petrus Theodorus (Piet) van Wijngaerdt (1873 – 1964) was een Nederlands
graficus, kunstschilder, tekenaar, etser en lithograaf. Hij volgde van
1892 tot 1897 een opleiding aan de Rijksakademie voor Beeldende Kunsten
in Amsterdam.
Na zijn opleiding aan de Rijksakademie verblijft
van Wijngaerdt enige tijd in Parijs en in Kortenhoef alvorens hij zijn
atelier aan de Overtoom 34 te Amsterdam zou betrekken. Hij werkte ook in
Katwijk, Haarlem, en Abcoude vanaf 1941. Zijn werk heeft in die jaren
een luministisch karakter. Hij maakte kunstwerken zoals:
bloemstillevens, boeren, duinlandschappen, figuurvoorstellingen,
portretten, interieurs, landschappen, polderlandschappen,
rivierlandschappen, naaktfiguren, stadsgezichten, winterlandschappen en
zelfportretten in impressionistische trant.
Van Wijngaerdt
speelde in de periode 1913-1920 een belangrijke rol in de strijd tussen
de kunstenaars oude stijl en de modernisten. Grondleggers van de
zogenaamde Bergense School waren de Franse schilder Henri Le Fauconnier
en Piet van Wijngaerdt. Ze kregen veel navolging van jonge schilders die
ageerden tegen het Impressionisme, net zoals dat in Frankrijk gebeurde
met het Fauvisme en in Duitsland met het Expressionisme.
Goed
weinig zichtbare onregelmatigheden.
Tot 2 kg.
€ 7,00
Naar België
€ 15,00
€ 15,00
Europese Unie
€ 17,50
Wereldwijd
€ 20,00