5. Dick Bruna

Dick Bruna (1927-2017)

1 aangeboden items / 21 verkochte items

FA. (78 x Favoriet)

Dick BRUNA (Utrcht 1927 - Utrecht 2017)

tekenaar, grafisch vormgever en schrijver van kinderboeken.

Opleiding:

Bruna was geboren als tweede zoon van de uitgever A.W. Bruna en J.C.C. Erdbrink. Het was de bedoeling dat Dick Bruna het bedrijf van zijn vader en grootvader zou overnemen. Om dit voor te breiden vertrok Dick Bruna voor een tijdje naar Londen en Parijs, hier bezichtigde hij veel musea en besloot hij kunstenaar te willen worden. Bruna heeft slechts korte tijd lessen gevolgd aan de Amsterdamse kunstacademie.

Dick Bruna woont en werkt in Utrecht, hij gaat nog elke dag op de fiets naar zijn atelier.

Dick Bruna is begonnen met het ontwerpen van boekomslagen voor de bekende Zwarte Beertjes reeks en voor Nederlandse schrijvers. Ook ontwierp Dick Bruna talloze affiches. Van zijn kinderboeken is Nijntje zijn bekendste creatie, hiermee werd hij wereldberoemd. De Nijntjesboeken gaan over de gebeurtenissen uit de leefwereld van jonge kinderen. Zijn boeken van Nijntje zijn vertaald in meer dan 50 talen, en Nijntje werd de hoofdpersoon in succesvolle kindermusicals.

Exposities en prijzen:

Dick Bruna had talloze tentoonstellingen die aan zijn werk gewijd waren en is vele malen onderscheiden.

Hij heeft de Zilveren Griffel en het Gouden Penseel als onderscheiding gehad.

In 2007 ontving hij de Gouden Penning van de stad Utrecht.

Dick Bruna - Technische Unie 100 jaar tot uw dienst kopen? Bied vanaf 115!

Dick Bruna - Technische Unie 100 jaar tot uw dienst

Beeld / Object

Geplaatst doorKeesvanDongenArt

Eindtijd25-07-2021 om 19:40

Jaartal1980
TechniekIJzer
Afmetingen8 cm x 8.3 cm x 3.4 cm (h x b x d)
GesigneerdHandgesigneerd