5. Evert Pieters

Evert Pieters (1856-1932)

1 aangeboden items / 8 verkochte items

FA. (11 x Favoriet)

Evert PIETERS (Amsterdam 1856 - Laren 1932)

Evert Pieters was een Nederlandse etser,tekenaar,schilder die behoorde tot de Larense School. Pieters volgde in zijn jonge leven een opleiding als huisschilder en volgde later in de avonduren lessen aan de Koninklijke Academie voor Schone Kunsten in Antwerpen. Hij verbleef in Parijs en Barbizon waar hij stillevens en landschappen op een oud-Hollandse manier schilderde. Later trok hij naar Blaricum, waar hij interieurs ging schilderen naar de manier van de Larensche School. Hij werd echter gezien als Vlaming en niet volledig geaccepteerd door de andere Gooische schilders. Na een periode in Italië vestigde hij zich uiteindelijk in Laren waar hij weer interieurs schilderde, maar dan lichter dan in zijn Blaricumse periode. Werken van Evert Pieters zijn te vinden in musea in Antwerpen, Haarlem, Hilversum, Laren, Amsterdam en Barcelona.

Evert Pieters - Studie (potloodtekening) van een vrouw met een handwerkje kopen? Bied vanaf 150!

Evert Pieters - Studie (potloodtekening) van een vrouw met een handwerkje

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorBabetteClaassenFineArt

Eindtijd14-06-2021 om 19:27

Periode1800 t/m 1899
TechniekPotlood
Afmetingen29 cm x 45.5 cm (h x b)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
IngelijstAlleen in Passe-partout