Gerrit Rietveld (1888-1964)
  5. Gerrit Rietveld
Gerrit Rietveld (1888-1964)

Gerrit Rietveld (1888-1964)

Kunstenaar, Designer

Gerrit RIETVELD (Utrecht 1888 - Utrecht 1964)

Kunstenaar en ontwerper Gerrit Rietveld werd aan het begin van de twintigste eeuw opgeleid tot tekenaar in de goudsmederij van C.J.A. Begeer. Vervolgens leerde hij architectuurtekenen bij P.J.C. Klaarhamer. Toen hij in 1917 zijn eigen meubelatelier begon ontwierp hij de eerste versie van de bekende Rood-blauwe stoel (1918) die hij vijf jaar later voor het eerst beschilderde. Zo ontmoette hij Theo van Doesburg en Jacobus Johannes Pieter Oud, die met dezelfde elementen experimenteerden. In 1919 werd Rietveld op die manier één van de eerste leden van De Stijl. In 1921 begon zijn samenwerking met Truus Schröder voor het ontwerp van het Schröderhuis, waar hij aan het einde van de jaren vijftig zelf introk. In de jaren veertig en vijftig werd hij ook internationaal steeds meer bekend. De ontwerpen van Rietveld, vooral zijn meubilair, zijn tot op heden zeer invloedrijk en hij wordt ook wel gezien als pionier van het modernisme. Rietveld reageerde met zijn ontwerpen op zeer directe manier en in een heldere beeldtaal op zijn omgeving.

Aangeboden items
4
Verkochte items
35
Nationaliteit
Nederlands Nederlands
Links
Favoriet
Gerrit Rietveld - Modelbouwpakket rood blauwe stoel kopen? Bied vanaf 110!
Gerrit Rietveld (1888-1964) Nederlands Modelbouwpakket rood blauwe stoel
Afmetingen16 x 22 x 4 cm (h x b x d)
GesigneerdGemerkt/Merksticker
€ 110
Gerrit Rietveld - Buffet Elling 1919 kopen? Bied vanaf 16000!
Gerrit Rietveld (1888-1964) Nederlands Buffet Elling 1919
Afmetingen105 x 196 x 47 cm (h x b x d)
GesigneerdOngemerkt
€ 16.000

Kunst kopen van Gerrit Rietveld

Wilt u graag een kunstwerk kopen van Gerrit Rietveld? Bekijk dan het actuele veilingaanbod en bied mee op mooie en unieke kunstwerken van Gerrit Rietveld. Betaalbare en exclusieve kunst kopen van Gerrit Rietveld en andere erkende kunstenaars is leuk, toegankelijk én binnen handbereik via Kunstveiling. Ontdek nu alle kunstwerken van Gerrit Rietveld te koop bij Kunstveiling en bemachtig uw eigen Gerrit Rietveld!

Volg het aanbod kunst van Gerrit Rietveld te koop

Wilt u op de hoogte gehouden worden van nieuw aanbod van Gerrit Rietveld te koop? Via uw persoonlijke Kunstveiling account kunt u Gerrit Rietveld instellen als uw favoriete kunstenaar. Wanneer er nieuwe Gerrit Rietveld kunstwerken in de veiling worden geplaatst, ontvangt u hierover per e-mail bericht. Daarnaast kunt u alle kunstwerken van uw favoriete kunstenaars eenvoudig bekijken via uw persoonlijke account. Op die manier loopt u nooit meer een nieuw item in de veiling mis en koopt u gemakkelijk kunst van Gerrit Rietveld!

Waarom via Kunstveiling kunst van Gerrit Rietveld kopen?

Via Kunstveiling koopt u unieke kunstwerken van Gerrit Rietveld en andere erkende kunstenaars tegen veilingprijzen. Kunst kopen van Gerrit Rietveld via Kunstveiling is toegankelijk, transparant en laagdrempelig. Dagelijks worden vele nieuwe kunstwerken in de veiling geplaatst, van moderne schilderijen tot oude prenten en van sculpturen tot design en sieraden. U stemt het aanbod gemakkelijk op uw eigen wensen af en wordt automatisch in contact gebracht met de verkoper als u na afloop van de veiling de hoogste bieder bent. U betaalt bij Kunstveiling slechts 15% veilingkosten over de hamerprijs. Dit wordt bij het uitbrengen van een bod al aangegeven, zodat u achteraf nooit voor verrassingen komt te staan.

Bovendien kunt u via Kunstveiling ook zelf kunst van Gerrit Rietveld of andere erkende kunstenaars verkopen. Meer over het verkopen van kunst leest u op de pagina Kunst Verkopen.

Hoe breng ik een bod uit op een kunstwerk van Gerrit Rietveld?

Kunst kopen van Gerrit Rietveld begint bij het plaatsen van een bod. Om een bod uit te brengen op een kunstwerk van Gerrit Rietveld, heeft u account bij Kunstveiling nodig. Hier maakt u gemakkelijk een account aan. Bij alle items in de veiling treft u detailgegevens van het kunstwerk, een openingsbod en een aflooptijd. Tot deze tijd kunt u een bod uitbrengen op het kunstwerk van Gerrit Rietveld. Om meer kans te maken om de Gerrit Rietveld te bemachtigen, kunt u een autobod instellen. Bent u de winnende bieder? Dan neemt de verkoper contact met u op. Is het kunstwerk helaas aan u voorbijgegaan? Bekijk dan het actuele aanbod met alle andere kunst van Gerrit Rietveld! Let op: lees voordat u kunst gaat kopen of verkopen via Kunstveiling de veilingregels goed door.