5. Gras Heyen

Gras Heyen (1917-1988)

1 aangeboden items / 9 verkochte items

FA. (6 x Favoriet)

Gras HEYEN (Ter Apel 1917 - Amsterdam 1988)

Heyen was een wandschilder, glasschilder, schilder, beeldhouwer, graficus en bovenal een markante persoonlijkheid. Opleiding aan het Instituut voor Kunstnijverheidsonderwijs in Amsterdam en aan L?cole Estienne in Parijs. Hij woonde en werkte in Bussum, Amsterdam, Parijs, Fez, Tunis en Arles (Frankrijk). Gras Heyen liet zich wat zijn werk betreft niet gemakkelijk in specifieke genres onderbrengen. Hij was waarschijnlijk te individualistisch ingesteld om zich tot schildersbewegingen te richten en waarschijnlijk ook te kritisch om zich ooit onder een en dezelfde noemer te begeven. Hij was in de eerste plaats graficus, een techniek die een bedachtzame en daardoor ook enigszins afstandelijke wijze van benadering met zich mee brengt. Bij het overlijden van kunstenaar Gras Heyen in 1998 schreef Jan Vrijman: 'Hij ontmaskerde het clich evenzeer als het anti-clich_. Hij verpulverde dikke plechtstatigheid, maar ook de bleekneuzige ironie. Zijn humor ging tot op het bot. Er zijn duizend verhalen over Gras en ieder van ons heeft er zijn eigen lievelingsherinnering aan.' In zijn boek Hartstochtjes wijdt Kees van Kooten een hoofdstuk aan Gras Heyen en zijn beroemde uitspraak ?De Koningin is een lul en de prinsesjes is ook een lul ...?. Werk van Gras Heyen maakt o.a. deel uit van de collectie van Het Stedelijk Museum in Amsterdam.

Gras Heyen - Collectie werken + catalogus Stedelijk Museum Amsterdam 217 kopen? Bied vanaf 95!

Gras Heyen - Collectie werken + catalogus Stedelijk Museum Amsterdam 217

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorObe

Eindtijd21-04-2021 om 21:37

Jaartal1949
TechniekAquarel
Afmetingen21 cm x 30 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst