5. Hans Hartung

Hans Hartung (1904-1989)

11 aangeboden items / 36 verkochte items

FA. (46 x Favoriet)

Hans HARTUNG (Leipzig 1904 - Antibes 1989)

Hans Hartung was een Franse schilder en graficus van Duitse herkomst.Vanaf de jaren '45 nam Hartung deel aan diverse exposities en zijn werk werd positief beoordeeld door de kunstkritiek, De filmregisseur Alain Resnais maakte een film over hem, die in 1948 in Duitsland en in 1950 in Parijs werd gedraaid. Vanaf 1949 en na een jarenlange schilderpauze had Hartung vele solo-exposities en maakte kennis met de schilders G_rard Schneider, Pierre Soulages, Georges Mathieu, Willi Baumeister en Mark Rothko. Hij werd snel tot een van de belangrijkste vertegenwoordigers van de Informele schilderkunst.In 1952 hadden Hartung en Anna-Eva Bergman elkaar weer getroffen bij een retrospectieve van Gonz_lez en zij woonden, sinds zijn scheiding van Roberta Gonz_lez, vanaf 1953 samen. In 1957 huwden zij voor de tweede keer.Hartung werd in 1956 gekozen tot lid van de Berlijnse Akademie der Künste en werd driemaal uitgenodigd voor de documenta in Kassel: 1 (1955), II (1959) en III (1964). In 1957 ontving hij de Rubenspreis der Stadt Siegen in Siegen en in 1960 werd hij onderscheiden met de schilderprijs op de Binnale van Veneti. Gedurende de jaren 1962 en 1963 was zijn werk te zien op overzichtstentoonstellingen in Z_rich, Wenen, D_sseldorf, Amsterdam en Brussel. Hartung werd in 1977 in de Acad_mie des Beaux-Arts van het Institut de France gekozen en het Mus_e d'Art Moderne de la Ville de Paris organiseerde in 1980 een overzichtstentoonstelling van zijn complete oeuvre aan etsen en litho's. De Franse Post gaf in dat jaar een postzegel uit met een afbeelding van een schilderij van Hartung.Hartungs werk wordt gerekend tot de Nouvelle école de Paris.

Duits Frans

10 aangeboden items van deze kunstenaar
Hans Hartung - Campagne de schiste, Lithographie kopen? Bied vanaf 120!

Hans Hartung - Campagne de schiste, Lithographie

Geplaatst doorfrankrainer

VerzendingInternationaal

Jaartal1965
TechniekLitho
Afmetingen38 cm x 57 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst

Hans Hartung - L 6, 1974, signiert, nummeriert kopen? Bied vanaf 380!

Hans Hartung - L 6, 1974, signiert, nummeriert

Geplaatst doorLudovico

VerzendingInternationaal

Hans Hartung - H14, 1973, Holzschnitt, signiert kopen? Bied vanaf 350!

Hans Hartung - H14, 1973, Holzschnitt, signiert

Geplaatst doorLudovico

VerzendingInternationaal

Hans Hartung - L 18, 1976, signiert, H.C.-Exemplar kopen? Bied vanaf 320!

Hans Hartung - L 18, 1976, signiert, H.C.-Exemplar

Geplaatst doorLudovico

VerzendingInternationaal

Hans Hartung - RMM 479. Lithographie, 1974. kopen? Bied vanaf 1000!

Hans Hartung - RMM 479. Lithographie, 1974.

Geplaatst doortatsetra

VerzendingInternationaal

Hans Hartung - RMM 518. Lithographie, 1976. kopen? Bied vanaf 760!

Hans Hartung - RMM 518. Lithographie, 1976.

Geplaatst doortatsetra

VerzendingInternationaal

Hans Hartung - RMM 393. Farbholzschnitt, 1973. kopen? Bied vanaf 440!

Hans Hartung - RMM 393. Farbholzschnitt, 1973.

Geplaatst doortatsetra

VerzendingInternationaal

Hans Hartung - RMM 388. Holzschnitt, 1973. kopen? Bied vanaf 440!

Hans Hartung - RMM 388. Holzschnitt, 1973.

Geplaatst doortatsetra

VerzendingInternationaal

Hans Hartung - Lithographie, 1974. kopen? Bied vanaf 850!

Hans Hartung - Lithographie, 1974.

Geplaatst doortatsetra

VerzendingInternationaal

Hans Hartung - Grote ingelijste litho kopen? Bied vanaf 750!

Hans Hartung - Grote ingelijste litho

Geplaatst doorKiewitKunst

TechniekLitho
Afmetingen113.5 cm x 83.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst