5. Hans Ittmann

Hans Ittmann (1914-1972)

2 aangeboden items / 13 verkochte items

FA. (24 x Favoriet)

Hans ITTMANN (Waalwijk 1914 - Amsterdam 1972)

Schilder, Beeldhouwer, Tekenaar

Hans Ittmann ging schilderen naast zijn studie rechten. Na de 2e wereldoorlog ging hij studeren aan de befaamde Ecole des Beaux Arts in Parijs waar hij ondermeer een jaar werkte in het Atelier van Zadkine.
Hans Ittmann was lid van de kunstenaarsgroep ?De Onafhankelijken?. Zijn werk was aanvankelijk figuratief, maar naarmate hij zich verder ontwikkelde werd het steeds meer abstract.

Hij was later nog lid van de kunstenaarsverenigingen Creatie, Liga Nieuwe Beelden en St. Lukas. Tevens wordt bij vaak in verband gebracht met de groep Vrij Beelden, waar hij geen lid van was.

Het werk van Hans Ittmann bevindt zich in vele museale, bedrijfs- en particuliere collecties en zijn beelden staan in een aantal gemeentes in de open lucht (o.a. Groningen, Emmen).

2 aangeboden items van deze kunstenaar

Hans Ittmann - Grote boom in park kopen? Bied vanaf 99!

Hans Ittmann - Grote boom in park

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorStrechgel

Eindtijd13-06-2021 om 20:30

TechniekAquarel
Afmetingen38 cm x 28 cm (h x b)
IngelijstNiet Ingelijst
Hans Ittmann - untitled kopen? Bied vanaf 250!

Hans Ittmann - untitled

Geplaatst doorKlasemaArt

Eindtijd30-07-2021 om 20:58

TechniekCollage
Afmetingen37.5 cm x 27.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst