5. Johannes Jacobus Maria 'Jan' Bogaerts

Johannes Jacobus Maria 'Jan' Bogaerts (1878-1962)

1 aangeboden items / 1 verkochte items

FA. (4 x Favoriet)

J. J. M. (Jan) BOGAERTS (Den Bosch 1878 - Wassenaar 1962) Na zijn opleiding aan de academies in Den Bosch en Antwerpen schilderde Jan Bogaerts aanvankelijk dromerige figuurstukken en sprookjesachtige parken en tuinen in de sfeer van het symbolisme. Hierin is de invloed te bespeuren van zijn Bossche leermeester Antoon van Welie. Vanaf 1915 maakte hij vooral stillevens, zowel van bloemen als van voorwerpen. Deze zijn realistischer verbeeld dan de landschappen, maar net zo stemmig en verstild. Voor zijn composities gebruikte hij zowel alledaagse attributen als antieke voorwerpen, zoals karaffen, flessen, schalen, beschilderde kistjes en juwelen, die hij zette tegen een sobere achtergrond. Zijn bloemstillevens vallen op door hun originele compositie en prachtige kleuren. Musea: o.a. Gemeentemuseum in Arnhem, Teylers Museum in Haarlem en Noordbrabants Museum in Den Bosch

Johannes Jacobus Maria 'Jan' Bogaerts - Ingelijste tekening kopen? Bied vanaf 70!

Johannes Jacobus Maria 'Jan' Bogaerts - Ingelijste tekening

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorCello1

Eindtijd30-07-2021 om 19:38

TechniekPotlood
Afmetingen54.5 cm x 44.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst