Louis Willem van Soest (1867-1948)
  5. Louis Willem van Soest

Kunstenaar

Poerworedjo, Ned. Indi_ 1867 - 1948 Den Haag De kunstschilder Louis van Soest woonde en werkte in Amsterdam, Aken, Rozendaal bij Arnhem, Den Haag, Laag Soeren, Dieren, Velp en Wassenaar. Hij verbleef langdurig in Parijs en Wiesbaden. Van Soest studeerde aanvankelijk scheikunde in Aken, maar wijdde zich van 1891 af geheel aan de kunst. Vormde zich zelf. Schilderde aquarelleerde, tekende en etste in een impressionistische trant, bosachtige landschappen, vooral veel wintergezichten. Al tijdens zijn schooljaren en vooral tijdens vakanties beoefende Louis van Soest het tekenen met liefde. Ook zijn ouders die hij menig tekening toezond was dit niet ontgaan. Niet lang daarna werd hij de trots van de familie toen hij zijn eerste schilderijen naar Indie zond. Zijn grote verering voor de groot-meesters van de Haagse School deed hem naar dezelfde motieven neigen, zoals een Goois landschap met honderden schapenwolkjes en een rijdend karretje, alles nog zeer uitvoerig, nauwgezet en ongekunsteld weergegeven.In 1891 vestigde hij zich in Den Haag, waar zijn talent door de groten wordt erkend en opgenomen als werkend lid van Pulchri Studio. Hij verkeerde niet alleen in hun rangen, maar ook in het huiselijk verkeer met de Marissen. Met o.a. J.H. Weissenbruch, de onverzadigbare buitenschilder, trekt hij het veld in. Hij maakt de laatste bloei van het Hollands Impressionisme mee en hij ziet hoe ook "Meesters' zwoegen aan hun werk. Hij leert daarvan en ondergaat hun invloed. Hij schildert alle dagen, seizoenen en stemmingen en vormt zich een eigen visie en opvatting.Louis van Soest was in zijn tijd een grote figuur in de Haagse kunstwereld. Hij bekleedde diverse bestuursfuncties binnen de Hollandsche Teken-Maatschappij en de Haagse Kunstkring. Van Soest werd als leraar van prinses Wilhelmina regelmatig uitgenodigd op Paleis Het Loo. In 1926 werd Van Soest benoemd tot lid van de jury voor het Comit_ voor de Koninklijke Subsidie. Dit fonds voorzag in die tijd nog in een toelage , waarmee veelbelovende jonge kunstenaars een tijdlang zorgeloos konden werken. Acht jaar later trad hij toe tot het bestuur en kreeg hij de functie van secretaris-penningmeester. Naar alle waarschijnlijkheid nam Johan Hendrik van Mastenbroek op voorspraak van Van Soest ook zitting in de jury van de Koninklijke Subsidie. Mede bestuursleden in die periode waren o.a. Louis Apol, Willy Sluiter en Piet van der Hem.In 1892, toen zijn ouders in Laag Soeren logeerden, ontdekt hij de prachtige omgeving, zo rijk aan natuurschoon, dat hij er tot 1897 blijft. De rustige stemming en de stilte in het landschap trekken hem sterk en talrijk zijn de schilderijen die daar aan herinneren. Vooral zijn winterlandschappen worden bewonderd.Een enkele keer schildert hij een impressie vol licht en zon, zoals zijn gezichten op de Zuiderzeehavens, waaronder Volendam. Hij behaalde diverse onderscheidingen, waaronder de gouden medaille van Amsterdam. Hij gaf o.a. les aan koningin Wilhelmina.Werk van Louis van Soest is o.a. opgenomen in de collectie van; het museum Boymans-van Beuningen te Rotterdam, het gemeentemuseum Arnhem en het Haags Gemeente museum.Info: Scheen, Benezit

Aangeboden items
2
Verkochte items
2
Nationaliteit
NederlandsNederlands
Links
Favoriet
FA. (6 x Favoriet)
2 aangeboden items van deze kunstenaar

Louis Willem van Soest - Boerderijen tussen de bomen kopen? Bied vanaf 200!
Louis Willem van Soest - Boerderijen tussen de bomenTekening / Aquarel

Geplaatst doorErwinKoster

Eindtijd 08-06-2022 om 22:18

TechniekAquarel
Afmetingen76 cm x 88 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Louis Willem van Soest - Boerderij tussen de bomen kopen? Bied vanaf 100!
Louis Willem van Soest - Boerderij tussen de bomenTekening / Aquarel

Geplaatst doorErwinKoster

Eindtijd 30-09-2022 om 22:18

TechniekPastel/Krijt
Afmetingen75 cm x 88 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst

Kunst kopen van Louis Willem van Soest

Wilt u graag een kunstwerk kopen van Louis Willem van Soest? Bekijk dan het actuele veilingaanbod en bied mee op mooie en unieke kunstwerken van Louis Willem van Soest. Betaalbare en exclusieve kunst kopen van Louis Willem van Soest en andere erkende kunstenaars is leuk, toegankelijk én binnen handbereik via Kunstveiling. Ontdek nu alle kunstwerken van Louis Willem van Soest te koop bij Kunstveiling en bemachtig uw eigen Louis Willem van Soest!

Volg het aanbod kunst van Louis Willem van Soest te koop

Wilt u op de hoogte gehouden worden van nieuw aanbod van Louis Willem van Soest te koop? Via uw persoonlijke Kunstveiling account kunt u Louis Willem van Soest instellen als uw favoriete kunstenaar. Wanneer er nieuwe Louis Willem van Soest kunstwerken in de veiling worden geplaatst, ontvangt u hierover per e-mail bericht. Daarnaast kunt u alle kunstwerken van uw favoriete kunstenaars eenvoudig bekijken via uw persoonlijke account. Op die manier loopt u nooit meer een nieuw item in de veiling mis en koopt u gemakkelijk kunst van Louis Willem van Soest!

Waarom via Kunstveiling kunst van Louis Willem van Soest kopen?

Via Kunstveiling koopt u unieke kunstwerken van Louis Willem van Soest en andere erkende kunstenaars tegen veilingprijzen. Kunst kopen van Louis Willem van Soest via Kunstveiling is toegankelijk, transparant en laagdrempelig. Dagelijks worden vele nieuwe kunstwerken in de veiling geplaatst, van moderne schilderijen tot oude prenten en van sculpturen tot design en sieraden. U stemt het aanbod gemakkelijk op uw eigen wensen af en wordt automatisch in contact gebracht met de verkoper als u na afloop van de veiling de hoogste bieder bent. U betaalt bij Kunstveiling slechts 15% veilingkosten over de hamerprijs. Dit wordt bij het uitbrengen van een bod al aangegeven, zodat u achteraf nooit voor verrassingen komt te staan.

Bovendien kunt u via Kunstveiling ook zelf kunst van Louis Willem van Soest of andere erkende kunstenaars verkopen. Meer over het verkopen van kunst leest u op de pagina Kunst Verkopen.

Hoe breng ik een bod uit op een kunstwerk van Louis Willem van Soest?

Kunst kopen van Louis Willem van Soest begint bij het plaatsen van een bod. Om een bod uit te brengen op een kunstwerk van Louis Willem van Soest, heeft u account bij Kunstveiling nodig. Hier maakt u gemakkelijk een account aan. Bij alle items in de veiling treft u detailgegevens van het kunstwerk, een openingsbod en een aflooptijd. Tot deze tijd kunt u een bod uitbrengen op het kunstwerk van Louis Willem van Soest. Om meer kans te maken om de Louis Willem van Soest te bemachtigen, kunt u een autobod instellen. Bent u de winnende bieder? Dan neemt de verkoper contact met u op. Is het kunstwerk helaas aan u voorbijgegaan? Bekijk dan het actuele aanbod met alle andere kunst van Louis Willem van Soest! Let op: lees voordat u kunst gaat kopen of verkopen via Kunstveiling de veilingregels goed door.