5. Theo Onnes

Theo Onnes (1957)

1 aangeboden items / 107 verkochte items

FA. (43 x Favoriet)

Theo Onnes (1957) komt uit een schildersfamilie.Grootvader Klaas, vader Minne en zus Gerda, allemaal schilderen ze.Het was dus ook niet verwonderlijk dat hij uiteindelijk koos voor een opleiding schilderen aan ABK Minerva Groningen waar hij in 1999 afstudeerde.Theo woont en werkt in het voormalige Raadhuis van Eenrum in de provincie Groningen. Een prachtig monumentaal Amsterdamse Schoolpand uit 1930. Zijn vrouw Ankie heeft hier haar galerie, Galerie Het Raadhuis. (www.galeriehetraadhuis.nl)Bekendheid verwierf hij vooral door zijn schilderijen van koeien en geiten maar wie meer werk van Theo Onnes bekijkt, ontdekt een wereld waarin ook ruim plaats is voor landschappen en mensen. Zijn woonplaats Eenrum ligt in het bijzondere gebied Het Hoogeland dat voor Theo een onuitputtelijke inspiratiebron vormt; licht in een sloot, omgeploegd land, de zon op de rug van een geit, de vertedering van een pasgeboren kalf. Theo wordt juist geraakt door dit op het eerste oog zo alledaagse leven om zich heen. Hij vertaalt dit op krachtige wijze in zijn schilderijen en maakt zo zijn verwondering voor ons meer dan waarneembaar.Zelfs voelbaar.

Theo Onnes - Roodbonte koe kopen? Bied vanaf 550!

Theo Onnes - Roodbonte koe

Geplaatst doorCop

Eindtijd27-05-2021 om 20:13

Jaartal2006
Afmetingen71 cm x 71 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst