5. Wim Gerritsen

Wim Gerritsen (1929-2007)

1 aangeboden items / 3 verkochte items

FA. (7 x Favoriet)

Wim GERRITSEN (Arnhem 1929 - Arnhem 2007)

In Arnhem volgde hij een opleiding aan de academie en exposeerde in de jaren '50 meerdere malen in de Korenbeurs te Arnhem en in 't Venster in Rotterdam. Hier zou hij zich in 1962 voorgoed vestigen. Het werk uit de jaren '50, meest tekeningen en gouaches omdat olieverf nu eenmaal te duur was voor een jonge kunstenaar uit die tijd, vertoont verwantschap met het werk van de Cobraschilders uit die tijd. Dat Gerritsen zich bij hen thuis voelde lijdt geen twijfel, hij onderhield contacten met diverse vertegenwoordigers van deze groep: Theo Wolvekamp kende hij van de academie, Eugene Brands opende enkele malen zijn tentoonstellingen en hij bezocht regelmatig het atelier van Anton Rooskens, met wie hij later ook exposeerde. Met Brands had Wim Gerritsen een goede relatie . Hij zag Gerritsen zoals hij het zelf verwoordde, 'als een versterking van de kleine rij onzer echte experimentelen'.Beschrijving van Wim Gerritsen bij de RKD

Wim Gerritsen - In opdracht van de Nederlandse Dagbladunie kopen? Bied vanaf 50!

Wim Gerritsen - In opdracht van de Nederlandse Dagbladunie

Geplaatst doorjwdeswart

Eindtijd15-03-2021 om 21:26

Jaartal1987
Afmetingen27 cm x 34 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst