undefined
  1. Home
  2. >
  3. Kunstenaars
  4. >
  5. Art informel

Art informel

Opgericht in 1945 - opgeheven in 1960

filters

Art informel

De term art informel (informele schilderkunst) is geïntroduceerd door Michel Tapié, waarbij het Franse woord ‘informel’ dient te worden opgevat als ‘vormloos’. De term refereert aan de verscheidene stijlen van abstracte kunst die in de jaren ’40 en ’50 populair waren, zoals tachisme, materieschilderkunst, tachisme en action painting. Informele schilderkunst is een vorm van abstracte kunst die teruggaat op expressionistische manieren van afbeelden van voor de tweede wereldoorlog. Deze Europese stroming loopt parallel aan het abstract expressionisme in de Verenigde Staten. De kunstvorm zette zich af tegen de heersende kunststijlen, zoals het socialistisch realisme en het geometrisch abstractie. Vanwege de verscheidenheid aan stijlen is het werk van de art-informelkunstenaars uiterst gevarieerd en vallen er zowel figuratieve als non-figuratieve schilders onder. Het werk van de kunstenaars komt overeen in de toepassing van de vrije penseelvoering en de dikke lagen verf. In 1958 werd in Nederland door onder anderen Armando, Henk Peeters en Jan Hendrikse de Nederlandse Informele Groep opgericht. In 1960 veranderde deze groep in de Nederlandse Nul-beweging.

Corneille - Hugo Claus - Hymen - Dertien gedichten bij dertien erotische tekeningen kopen? Bied vanaf 250!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Hugo Claus - Hymen - Dertien gedichten bij dertien erotische tekeningen
Techniek Ets
Afmetingen 26 x 35.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Openingsbod
€ 250
Direct kopen
Corneille - André Laude. Vers le matin des cerises - luxe-editie met twee litho's kopen? Bied vanaf 600!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch André Laude. Vers le matin des cerises - luxe-editie met twee litho's
Techniek Litho
Afmetingen 36 x 28 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Openingsbod
€ 600
Direct kopen
Corneille - Ouverture sur l’ete - 1981 - ingelijst kopen? Bied vanaf 350!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Ouverture sur l’ete - 1981 - ingelijst
Techniek Litho
Afmetingen 64 x 77 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
Openingsbod
€ 350
Direct kopen
Corneille - Mon ange en Italie, zeefdruk (mooi ingelijst) kopen? Bied vanaf 250!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Mon ange en Italie, zeefdruk (mooi ingelijst)
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 80 x 70 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Geschept Papier
Ingelijst Ingelijst
Openingsbod
€ 250
Direct kopen
Constant - Het bondgenootschap tussen Casanova en de moraal, aquatint ets kopen? Bied vanaf 775!
Constant (1920-2005) Nederlands Het bondgenootschap tussen Casanova en de moraal, aquatint ets
Techniek Ets/Aquatint
Afmetingen 60 x 71 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Geschept Papier
Openingsbod
€ 775
Direct kopen
Corneille - Histoire des état et empire de la lune et du soleil, litho kopen? Bied vanaf 225!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Histoire des état et empire de la lune et du soleil, litho
Techniek Litho
Afmetingen 64 x 45 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Geschept Papier
Openingsbod
€ 225
Direct kopen
Karel Appel - Unteilbares Teil, litho kopen? Bied vanaf 550!
Karel Appel (1921-2006) Nederlands Unteilbares Teil, litho
Techniek Litho
Afmetingen 28 x 23 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Geschept Papier
Openingsbod
€ 550
Direct kopen
Armando - Giclee: der Baum - 2013 kopen? Bied vanaf 159!
Armando (1929-2018) Nederlands Duits Giclee: der Baum - 2013
Techniek Giclée
Afmetingen 54 x 61 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Openingsbod
€ 159
Direct kopen
Armando - Armando - Giclee: der Baum - 2013 kopen? Bied vanaf 169!
Armando (1929-2018) Nederlands Duits Armando - Giclee: der Baum - 2013
Techniek Giclée
Afmetingen 48 x 61 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Openingsbod
€ 169
Direct kopen
Constant - Ingelijste ets: de feeks (nieuwe lijst!) kopen? Bied vanaf 375!
Constant (1920-2005) Nederlands Ingelijste ets: de feeks (nieuwe lijst!)
Techniek Ets
Afmetingen 30.5 x 30.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
Openingsbod
€ 375
Direct kopen
Corneille - Corneille's Vroege Periode: "Dialogue d'Oiseaux" (1976) kopen? Bied vanaf 495!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Corneille's Vroege Periode: "Dialogue d'Oiseaux" (1976)
Techniek Litho
Afmetingen 90.5 x 70.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
Openingsbod
€ 495
Direct kopen
Corneille - 1986 Femmes et Oiseux kopen? Bied vanaf 199!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch 1986 Femmes et Oiseux
Techniek Litho
Afmetingen 34 x 25.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Openingsbod
€ 199
Direct kopen
Corneille - 1986 Femmes et Oiseux kopen? Bied vanaf 199!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch 1986 Femmes et Oiseux
Techniek Litho
Afmetingen 34 x 25.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Openingsbod
€ 199
Direct kopen
Corneille - "Vers le soleil" (1994) - INGELIJST kan meteen opgehangen worden kopen? Bied vanaf 199!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch "Vers le soleil" (1994) - INGELIJST kan meteen opgehangen worden
Techniek Litho
Afmetingen 24.5 x 33.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
Openingsbod
€ 199
Direct kopen
Corneille - "Une journée d'été" (1978) Een zeldzame kans op iconisch CoBrA-meesterschap kopen? Bied vanaf 395!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch "Une journée d'été" (1978) Een zeldzame kans op iconisch CoBrA-meesterschap
Techniek Litho
Afmetingen 42 x 48 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
Openingsbod
€ 395
Direct kopen
Corneille - Vogel en vrouw kopen? Bied vanaf 100!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Vogel en vrouw
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 51 x 61 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Hout
Ingelijst Ingelijst
Openingsbod
€ 100
Direct kopen
Corneille - Schaakbord kopen? Bied vanaf 450!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Schaakbord
Techniek Litho
Afmetingen 104 x 104 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Japans Papier
Ingelijst Ingelijst
Openingsbod
€ 450
Direct kopen
Armando - Flügel – gesigneerde Materie ets kopen? Bied vanaf 865!
Armando (1929-2018) Nederlands Duits Flügel – gesigneerde Materie ets
Techniek Carborundum
Afmetingen 50 x 100 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Geschept Papier
Openingsbod
€ 865
Direct kopen
Constant - handgesigneerde Vernis Mou ets | 'De Feeks' | 1982 (INGELIJST) kopen? Bied vanaf 325!
Constant (1920-2005) Nederlands handgesigneerde Vernis Mou ets | 'De Feeks' | 1982 (INGELIJST)
Techniek Ets
Afmetingen 65 x 50 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Geschept Papier
Ingelijst Ingelijst
Openingsbod
€ 325
Direct kopen
Corneille - Set van 4 stropdassen (unisex): vrouw en vogels, 1996 kopen? Bied vanaf 60!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Set van 4 stropdassen (unisex): vrouw en vogels, 1996
Techniek Overig
Afmetingen 145 x 9.5 x 0.2 cm (h x b x d)
Gesigneerd Signatuur meegedrukt
Openingsbod
€ 60
Direct kopen
Armando - gemonografeerde litho kopen? Bied vanaf 169!
Armando (1929-2018) Nederlands Duits gemonografeerde litho
Techniek Litho
Afmetingen 33 x 23.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Openingsbod
€ 169
Direct kopen
Corneille - Tapijt De vogelboom - Number 5/8 kopen? Bied vanaf 3000!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Tapijt De vogelboom - Number 5/8
Techniek Textiel
Afmetingen 280 x 200 x 3 cm (h x b x d)
Gesigneerd Ongesigneerd/Drukgesigneerd
Openingsbod
€ 3.000
Direct kopen
Corneille - De gele kat - Handgemaakt tapijt kopen? Bied vanaf 800!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch De gele kat - Handgemaakt tapijt
Techniek Gemengde Techniek
Afmetingen 75 x 180 x 2 cm (h x b x d)
Gesigneerd Ongesigneerd/Drukgesigneerd
Openingsbod
€ 800
Direct kopen
Corneille - Terragrafie op canvas De eerste regen - Editie van 60 exemplaren. kopen? Bied vanaf 900!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Terragrafie op canvas De eerste regen - Editie van 60 exemplaren.
Techniek Gemengde Techniek
Afmetingen 150 x 118 x 5 cm (h x b x d)
Openingsbod
€ 900
Direct kopen
Armando - Giclee: Blatter kopen? Bied vanaf 175!
Armando (1929-2018) Nederlands Duits Giclee: Blatter
Techniek Giclée
Afmetingen 63 x 61 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Openingsbod
€ 175
Direct kopen
Corneille - Grote litho Zonnevogel, 1994 kopen? Bied vanaf 750!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Grote litho Zonnevogel, 1994
Techniek Litho
Afmetingen 90 x 62 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Openingsbod
€ 750
Direct kopen
Corneille - Antieke ingelijste litho, Journée Féérique / Feeric Day, 1971 kopen? Bied vanaf 1200!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Antieke ingelijste litho, Journée Féérique / Feeric Day, 1971
Techniek Litho
Afmetingen 43 x 78 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
Openingsbod
€ 1.200
Direct kopen
Corneille - Figuren met vogels kopen? Bied vanaf 400!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Figuren met vogels
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 90 x 120 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Alleen in Passe-partout
Openingsbod
€ 400
Direct kopen
Antoni Tapies - Derrière le miroir kopen? Bied vanaf 350!
Antoni Tapies (1923-2012) Spaans Derrière le miroir
Techniek Tijdschrift
Afmetingen 38 x 28 cm (h x b)
Openingsbod
€ 350
Direct kopen
Corneille - De Cobra vogel, 1988 kopen? Bied vanaf 900!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch De Cobra vogel, 1988
Techniek Litho
Afmetingen 102 x 77 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
Openingsbod
€ 900
Direct kopen
Corneille - Signed Keramische Menorah kopen? Bied vanaf 1600!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Signed Keramische Menorah
Techniek Keramiek
Afmetingen 31 x 28 x 7 cm (h x b x d)
Gesigneerd Handgesigneerd
Openingsbod
€ 1.600
Direct kopen
Constant - Ingelijste kleuren ets/aquatint: Plaisir et tristesse de l’amour nr. 3 - 1979 kopen? Bied vanaf 1250!
Constant (1920-2005) Nederlands Ingelijste kleuren ets/aquatint: Plaisir et tristesse de l’amour nr. 3 - 1979
Techniek Ets/Aquatint
Afmetingen 83 x 70.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
Openingsbod
€ 1.250
Direct kopen
Corneille - litho: L'oiseau Jaune a la Lune - 1996 kopen? Bied vanaf 275!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch litho: L'oiseau Jaune a la Lune - 1996
Techniek Litho
Afmetingen 45 x 57 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Openingsbod
€ 275
Direct kopen
Corneille - Ingelijste litho: Jardin Errant - 1963 kopen? Bied vanaf 399!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Ingelijste litho: Jardin Errant - 1963
Techniek Litho
Afmetingen 50.5 x 65.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
Openingsbod
€ 399
Direct kopen
Corneille - Kleurenlitho: Rigoletto - 1990 kopen? Bied vanaf 299!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Kleurenlitho: Rigoletto - 1990
Techniek Litho
Afmetingen 75.5 x 56 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Openingsbod
€ 299
Direct kopen
Constant - Ingelijste aquarel: 'Rustende amazone' - 1987 kopen? Bied vanaf 4750!
Constant (1920-2005) Nederlands Ingelijste aquarel: 'Rustende amazone' - 1987
Techniek Aquarel
Afmetingen 49 x 55 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
Openingsbod
€ 4.750
Direct kopen
Corneille - Ets Femme et Faune Familière - 1978 kopen? Bied vanaf 395!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Ets Femme et Faune Familière - 1978
Techniek Ets
Afmetingen 76.5 x 56.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Openingsbod
€ 395
Direct kopen
Armando - portfolio: "de hand en de stem: 6 gesigneerde litho's - 1995 kopen? Bied vanaf 1000!
Armando (1929-2018) Nederlands Duits portfolio: "de hand en de stem: 6 gesigneerde litho's - 1995
Techniek Litho
Afmetingen 36.5 x 25 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Openingsbod
€ 1.000
Direct kopen
Jan Schoonhoven - Zeefdruk: Formatie H kopen? Bied vanaf 250!
Jan Schoonhoven (1914-1994) Nederlands Zeefdruk: Formatie H
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 50 x 32.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Openingsbod
€ 250
Direct kopen
Corneille - Kleurrijke gesigneerde litho kopen? Bied vanaf 200!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Kleurrijke gesigneerde litho
Techniek Litho
Afmetingen 75 x 52 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
Openingsbod
€ 200
Direct kopen
Corneille - La venue du grand oiseau, zeefdruk (mooi ingelijst) kopen? Bied vanaf 295!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch La venue du grand oiseau, zeefdruk (mooi ingelijst)
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 83 x 70 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Geschept Papier
Ingelijst Ingelijst
Openingsbod
€ 295
Direct kopen
Corneille - zeefdruk - Femme et oiseau - 1992. kopen? Bied vanaf 175!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch zeefdruk - Femme et oiseau - 1992.
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 38 x 50 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Geschept Papier
Openingsbod
€ 175
Direct kopen
Jean Dubuffet - Dubuffet kopen? Bied vanaf 20!
Jean Dubuffet (1901-1985) Frans Dubuffet
Techniek Softcover
Afmetingen 28.5 x 22 cm (h x b)
Openingsbod
€ 20
Direct kopen
Constant - Ingelijste ets/aquatint: Plaisir et tristesse de l'amour - 1979 (nette lijst!) kopen? Bied vanaf 1250!
Constant (1920-2005) Nederlands Ingelijste ets/aquatint: Plaisir et tristesse de l'amour - 1979 (nette lijst!)
Techniek Ets/Aquatint
Afmetingen 74 x 84 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
Openingsbod
€ 1.250
Direct kopen
Corneille - Litho: le joyeux insecte de la négresse - 1999 kopen? Bied vanaf 175!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Litho: le joyeux insecte de la négresse - 1999
Techniek Litho
Afmetingen 28 x 41 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Openingsbod
€ 175
Direct kopen
Corneille - Litho: L'été ardent - 1978 kopen? Bied vanaf 249!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Litho: L'été ardent - 1978
Techniek Litho
Afmetingen 25 x 35 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Openingsbod
€ 249
Direct kopen
Constant - Ets: Robot (kleur) kopen? Bied vanaf 495!
Constant (1920-2005) Nederlands Ets: Robot (kleur)
Techniek Ets
Afmetingen 56.5 x 37.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Openingsbod
€ 495
Direct kopen
Corneille - Litho: Maximes sur les noeuds - 1958 kopen? Bied vanaf 399!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Litho: Maximes sur les noeuds - 1958
Techniek Litho
Afmetingen 57 x 42 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
Openingsbod
€ 399
Direct kopen
Corneille - Litho: Chat et Oiseau dans l’herbe - 2000 kopen? Bied vanaf 199!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Litho: Chat et Oiseau dans l’herbe - 2000
Techniek Litho
Afmetingen 36.5 x 41 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Openingsbod
€ 199
Direct kopen
Corneille - Litho: De lelie en het feest II - 1984 kopen? Bied vanaf 350!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Litho: De lelie en het feest II - 1984
Techniek Litho
Afmetingen 50 x 65 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Openingsbod
€ 350
Direct kopen