undefined
  1. Home
  2. >
  3. Kunstenaars
  4. >
  5. Art informel

Art informel

Opgericht in 1945 - opgeheven in 1960

filters

Art informel

De term art informel (informele schilderkunst) is geïntroduceerd door Michel Tapié, waarbij het Franse woord ‘informel’ dient te worden opgevat als ‘vormloos’. De term refereert aan de verscheidene stijlen van abstracte kunst die in de jaren ’40 en ’50 populair waren, zoals tachisme, materieschilderkunst, tachisme en action painting. Informele schilderkunst is een vorm van abstracte kunst die teruggaat op expressionistische manieren van afbeelden van voor de tweede wereldoorlog. Deze Europese stroming loopt parallel aan het abstract expressionisme in de Verenigde Staten. De kunstvorm zette zich af tegen de heersende kunststijlen, zoals het socialistisch realisme en het geometrisch abstractie. Vanwege de verscheidenheid aan stijlen is het werk van de art-informelkunstenaars uiterst gevarieerd en vallen er zowel figuratieve als non-figuratieve schilders onder. Het werk van de kunstenaars komt overeen in de toepassing van de vrije penseelvoering en de dikke lagen verf. In 1958 werd in Nederland door onder anderen Armando, Henk Peeters en Jan Hendrikse de Nederlandse Informele Groep opgericht. In 1960 veranderde deze groep in de Nederlandse Nul-beweging.

Corneille - Glazen sculptuur "Paradijsvogel " - handgesigneerd EA 1/1 kopen? Bied vanaf 2500!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Glazen sculptuur "Paradijsvogel " - handgesigneerd EA 1/1
Afmetingen 37 x 22 x 10 cm (h x b x d)
Gesigneerd Handgesigneerd
Openingsbod
€ 2.500
Direct kopen
Corneille - Lithografie Un rêve vert (Een groene droom) 1975 kopen? Bied vanaf 600!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Lithografie Un rêve vert (Een groene droom) 1975
Techniek Litho
Afmetingen 65 x 50 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Openingsbod
€ 600
Direct kopen
Corneille - Rood naakt, 1982 kopen? Bied vanaf 850!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Rood naakt, 1982
Techniek Litho
Afmetingen 93 x 74 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
Openingsbod
€ 850
Direct kopen
Corneille - Sjaal Bain de soleil Groot zijden vierkant Soieries Brochier 140x140 kopen? Bied vanaf 180!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Sjaal Bain de soleil Groot zijden vierkant Soieries Brochier 140x140
Techniek Overig
Afmetingen 140 x 140 x 1 cm (h x b x d)
Gesigneerd Signatuur meegedrukt
Openingsbod
€ 180
Direct kopen
Corneille - gesigneerd : Incantation, 1999, ingelist! kopen? Bied vanaf 650!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch gesigneerd : Incantation, 1999, ingelist!
Techniek Litho
Afmetingen 77 x 92 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
Openingsbod
€ 650
Direct kopen
Corneille - Lithografie 'Tournesol' kopen? Bied vanaf 240!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Lithografie 'Tournesol'
Techniek Litho
Afmetingen 76 x 56 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Openingsbod
€ 240
Direct kopen
Corneille - De maan, gouache op papier, 1969 kopen? Bied vanaf 1400!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch De maan, gouache op papier, 1969
Techniek Gouache
Afmetingen 26 x 15 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
Openingsbod
€ 1.400
Direct kopen
Corneille - EK voetbal 2000 kopen? Bied vanaf 185!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch EK voetbal 2000
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 43.5 x 58 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Openingsbod
€ 185
Direct kopen
Corneille - De terrils van Luik, 1945 kopen? Bied vanaf 3000!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch De terrils van Luik, 1945
Techniek Potlood
Afmetingen 32 x 39.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
Openingsbod
€ 3.000
Direct kopen
Karel Appel - Kikker kopen? Bied vanaf 600!
Karel Appel (1921-2006) Nederlands Kikker
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 41 x 61 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Alleen in Passe-partout
Openingsbod
€ 600
Direct kopen
Armando - gesigneerde litho kopen? Bied vanaf 149!
Armando (1929-2018) Nederlands Duits gesigneerde litho
Techniek Litho
Afmetingen 50 x 32 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Geschept Papier
Openingsbod
€ 149
Direct kopen
Armando - gesigneerde litho kopen? Bied vanaf 149!
Armando (1929-2018) Nederlands Duits gesigneerde litho
Techniek Litho
Afmetingen 50 x 32 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Geschept Papier
Openingsbod
€ 149
Direct kopen
Jan Schoonhoven - XXV ( Delft grafiek) kopen? Bied vanaf 775!
Jan Schoonhoven (1914-1994) Nederlands XXV ( Delft grafiek)
Techniek Litho
Afmetingen 50 x 60 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Openingsbod
€ 775
Direct kopen
Jan Schoonhoven - Formatie met lijst! kopen? Bied vanaf 345!
Jan Schoonhoven (1914-1994) Nederlands Formatie met lijst!
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 73 x 57 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Geschept Papier
Ingelijst Ingelijst
Openingsbod
€ 345
Direct kopen
Hans Hartung - "Farandole" 1971 - Lithographie - (86 x 60 cm) kopen? Bied vanaf 100!
Hans Hartung (1904-1989) Duits Frans "Farandole" 1971 - Lithografie - (86 x 60 cm)
Techniek Litho
Afmetingen 60 x 86 cm (h x b)
Gesigneerd Ongesigneerd/Drukgesigneerd
Openingsbod
€ 100
Direct kopen
Corneille - Grote schaal/bord gelimiteerde oplage kopen? Bied vanaf 125!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Grote schaal/bord gelimiteerde oplage
Techniek Keramiek
Afmetingen 3 x 33 x 33 cm (h x b x d)
Gesigneerd Ongesigneerd/Drukgesigneerd
Openingsbod
€ 125
Direct kopen
Corneille - 3 kleuren litho's en een gesigneerd boek: l'amour au jour le jour II - 1997 kopen? Bied vanaf 799!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch 3 kleuren litho's en een gesigneerd boek: l'amour au jour le jour II - 1997
Techniek Litho
Afmetingen 40 x 26 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Openingsbod
€ 799
Direct kopen
Corneille - sans titre VII( uit de Salomé- serie over Oscar Wilde) kopen? Bied vanaf 185!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch sans titre VII( uit de Salomé- serie over Oscar Wilde)
Techniek Litho
Afmetingen 40 x 30 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
Openingsbod
€ 185
Direct kopen
Corneille - Litho - 1988 kopen? Bied vanaf 299!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Litho - 1988
Techniek Litho
Afmetingen 60 x 40 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Openingsbod
€ 299
Direct kopen
Corneille - Litho: La chanson du mal-aimé - 1989 kopen? Bied vanaf 299!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Litho: La chanson du mal-aimé - 1989
Techniek Litho
Afmetingen 53.5 x 73 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Openingsbod
€ 299
Direct kopen
Antoni Tapies - Kleurenoffset-litho. Affiche: ROLAND GARROS 2000 kopen? Bied vanaf 29!
Antoni Tapies (1923-2012) Spaans Kleurenoffset-litho. Affiche: ROLAND GARROS 2000
Techniek Offset
Afmetingen 76 x 56 cm (h x b)
Openingsbod
€ 29
Direct kopen
Corneille - ‘Été souverain’ - kleurenzeefdruk - 1987 - oplage XX- mooi ingelijst - groot. kopen? Bied vanaf 695!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch ‘Été souverain’ - kleurenzeefdruk - 1987 - oplage XX- mooi ingelijst - groot.
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 123 x 105 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Geschept Papier
Ingelijst Ingelijst
Openingsbod
€ 695
Direct kopen
Hans Hartung - Pastel P.-1958-91 - Offsetlithografie gesigneerd - 1961 kopen? Bied vanaf 100!
Hans Hartung (1904-1989) Duits Frans Pastel P.-1958-91 - Offsetlithografie gesigneerd - 1961
Techniek Litho
Afmetingen 27.2 x 34.8 cm (h x b)
Gesigneerd Ongesigneerd/Drukgesigneerd
Openingsbod
€ 100
Direct kopen
Corneille - ontwerp voor Swatch horloge + Swatch horloge kopen? Bied vanaf 375!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch ontwerp voor Swatch horloge + Swatch horloge
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 52 x 34 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
Openingsbod
€ 375
Direct kopen
Armando - Kleurengiclee DAS MEER Handgesigneerd---25EX kopen? Bied vanaf 189!
Armando (1929-2018) Nederlands Duits Kleurengiclee DAS MEER Handgesigneerd---25EX
Techniek Giclée
Afmetingen 64 x 61 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Openingsbod
€ 189
Direct kopen
Jan Henderikse - Susie (coins american) kopen? Bied vanaf 350!
Jan Henderikse (1937) Nederlands Susie (coins american)
Techniek Preeg/Blinddruk
Afmetingen 79.5 x 59.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Openingsbod
€ 350
Direct kopen
Corneille - L'oiseau habite les songes zilveren hanger broche, handgesigneerd, 1991 kopen? Bied vanaf 800!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch L'oiseau habite les songes zilveren hanger broche, handgesigneerd, 1991
Techniek Overig
Afmetingen 7 x 6 x 2 cm (h x b x d)
Gewicht 42 g
Gesigneerd Handgesigneerd
Openingsbod
€ 800
Direct kopen
Corneille - Set van 8 borden (Laatste!)- De Blauwe Engel naar Rubens - 2002 kopen? Bied vanaf 90!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Set van 8 borden (Laatste!)- De Blauwe Engel naar Rubens - 2002
Techniek Keramiek
Afmetingen 26.5 x 26.5 x 2 cm (h x b x d)
Gesigneerd Signatuur meegedrukt
Openingsbod
€ 90
Direct kopen
Corneille - Ets / Aquatint Vrouw en vogel, 1991 kopen? Bied vanaf 450!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Ets / Aquatint Vrouw en vogel, 1991
Techniek Ets/Aquatint
Afmetingen 60 x 80 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Openingsbod
€ 450
Direct kopen
Armando - Exclusieve kleurengiclée - gesigneerd en genummerd 22/30 kopen? Bied vanaf 125!
Armando (1929-2018) Nederlands Duits Exclusieve kleurengiclée - gesigneerd en genummerd 22/30
Techniek Giclée
Afmetingen 61 x 50.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Openingsbod
€ 125
Direct kopen
Armando - Kleurengiclée - gesigneerd en genummerd 8/30 -'Gestalt Blau' kopen? Bied vanaf 125!
Armando (1929-2018) Nederlands Duits Kleurengiclée - gesigneerd en genummerd 8/30 -'Gestalt Blau'
Techniek Giclée
Afmetingen 61 x 53 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Openingsbod
€ 125
Direct kopen
Constant - Droge naald ets: Robot (kleur) kopen? Bied vanaf 395!
Constant (1920-2005) Nederlands Droge naald ets: Robot (kleur)
Techniek Ets
Afmetingen 9.5 x 10 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Openingsbod
€ 395
Direct kopen
Corneille - Ingelijste litho: Compositie met rode vogel - 1996 kopen? Bied vanaf 225!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Ingelijste litho: Compositie met rode vogel - 1996
Techniek Litho
Afmetingen 51 x 41 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
Openingsbod
€ 225
Direct kopen
Constant - Ingelijste kleuren ets/aquatint: Plaisir et tristesse de l’amour - 1979 kopen? Bied vanaf 1250!
Constant (1920-2005) Nederlands Ingelijste kleuren ets/aquatint: Plaisir et tristesse de l’amour - 1979
Techniek Ets/Aquatint
Afmetingen 77.5 x 87.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
Openingsbod
€ 1.250
Direct kopen
Karel Appel - 2 tekeningen op een blad: Hugo Claus en Karel Appel kopen? Bied vanaf 1395!
Karel Appel (1921-2006) Nederlands 2 tekeningen op een blad: Hugo Claus en Karel Appel
Techniek Potlood
Afmetingen 29 x 23 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Openingsbod
€ 1.395
Direct kopen
Corneille - Keramiek bord De vuurvogel en 5 verschillende onderzetters kopen? Bied vanaf 54!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Keramiek bord De vuurvogel en 5 verschillende onderzetters
Techniek Keramiek
Afmetingen 10.5 x 10.5 x 0.7 cm (h x b x d)
Gesigneerd Ongesigneerd/Drukgesigneerd
Openingsbod
€ 54
Direct kopen
Jaap Wagemaker - Handdruk kopen? Bied vanaf 200!
Jaap Wagemaker (1906-1972) Nederlands Handdruk
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 72 x 61 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
Openingsbod
€ 200
Direct kopen
Karel Appel - Kleurenlitho: Abstracte compositie - 1960 kopen? Bied vanaf 995!
Karel Appel (1921-2006) Nederlands Kleurenlitho: Abstracte compositie - 1960
Techniek Litho
Afmetingen 39 x 49.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Alleen in Passe-partout
Openingsbod
€ 995
Direct kopen
Corneille - Dame met vogel kopen? Bied vanaf 350!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Dame met vogel
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 60 x 78.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Geschept Papier
Openingsbod
€ 350
Direct kopen
Karel Appel - Christian Dotremont - Duo Pour Pinceau et Crayon - Au vieux vélo kopen? Bied vanaf 300!
Karel Appel (1921-2006) Nederlands Christian Dotremont - Duo Pour Pinceau et Crayon - Au vieux vélo
Techniek Proefdruk
Afmetingen 63 x 77 cm (h x b)
Gesigneerd Signatuur meegedrukt
Openingsbod
€ 300
Direct kopen
Karel Appel - "Het Gele Hoofd" uit "De Schilderskist van Appel" kopen? Bied vanaf 300!
Karel Appel (1921-2006) Nederlands "Het Gele Hoofd" uit "De Schilderskist van Appel"
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 50 x 50 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Openingsbod
€ 300
Direct kopen
Corneille - Zeefdruk op doek: 2 vogels - 2002 (oplage slechts 75 stuks!) kopen? Bied vanaf 225!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Zeefdruk op doek: 2 vogels - 2002 (oplage slechts 75 stuks!)
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 33 x 41 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Textiel
Openingsbod
€ 225
Direct kopen
Corneille - Litho: mer du sud - 1958(Oplage slechts 12 stuks!!) kopen? Bied vanaf 895!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Litho: mer du sud - 1958(Oplage slechts 12 stuks!!)
Techniek Litho
Afmetingen 38 x 47.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Openingsbod
€ 895
Direct kopen
Corneille - Ingelijste litho Bain de Soleil / Zonnebaden, 1999 kopen? Bied vanaf 990!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Ingelijste litho Bain de Soleil / Zonnebaden, 1999
Techniek Litho
Afmetingen 93 x 93 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
Openingsbod
€ 990
Direct kopen
Armando - 'Figure' kopen? Bied vanaf 175!
Armando (1929-2018) Nederlands Duits 'Figure'
Techniek Giclée
Afmetingen 60 x 50 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Openingsbod
€ 175
Direct kopen
Karel Appel - Circus Poster - LAAC kopen? Bied vanaf 60!
Karel Appel (1921-2006) Nederlands Circus Poster - LAAC
Techniek Offset
Afmetingen 60 x 40 cm (h x b)
Openingsbod
€ 60
Direct kopen
Corneille - "Été Incendiaire" - Zeldzame Antieke Litho uit 1965 kopen? Bied vanaf 599!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch "Été Incendiaire" - Zeldzame Antieke Litho uit 1965
Techniek Litho
Afmetingen 50.2 x 65.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Openingsbod
€ 599
Direct kopen
Corneille - 1958 "Heure Tardive" - Geveild in 1998 bij Christie's kopen? Bied vanaf 799!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch 1958 "Heure Tardive" - Geveild in 1998 bij Christie's
Techniek Litho
Afmetingen 62 x 76 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
Openingsbod
€ 799
Direct kopen
Corneille - La Traviata kopen? Bied vanaf 299!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch La Traviata
Techniek Litho
Afmetingen 78 x 69 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
Openingsbod
€ 299
Direct kopen
Corneille - 1960 - Vol d'oiseaux au printemps - Ook in het Stedelijk Museum Amsterdam kopen? Bied vanaf 699!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch 1960 - Vol d'oiseaux au printemps - Ook in het Stedelijk Museum Amsterdam
Techniek Litho
Afmetingen 53.34 x 35.56 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
Openingsbod
€ 699
Direct kopen