undefined
  1. Home
  2. >
  3. Kunstenaars
  4. >
  5. Art informel

Art informel

Opgericht in 1945 - opgeheven in 1960

filters

Art informel

De term art informel (informele schilderkunst) is geïntroduceerd door Michel Tapié, waarbij het Franse woord ‘informel’ dient te worden opgevat als ‘vormloos’. De term refereert aan de verscheidene stijlen van abstracte kunst die in de jaren ’40 en ’50 populair waren, zoals tachisme, materieschilderkunst, tachisme en action painting. Informele schilderkunst is een vorm van abstracte kunst die teruggaat op expressionistische manieren van afbeelden van voor de tweede wereldoorlog. Deze Europese stroming loopt parallel aan het abstract expressionisme in de Verenigde Staten. De kunstvorm zette zich af tegen de heersende kunststijlen, zoals het socialistisch realisme en het geometrisch abstractie. Vanwege de verscheidenheid aan stijlen is het werk van de art-informelkunstenaars uiterst gevarieerd en vallen er zowel figuratieve als non-figuratieve schilders onder. Het werk van de kunstenaars komt overeen in de toepassing van de vrije penseelvoering en de dikke lagen verf. In 1958 werd in Nederland door onder anderen Armando, Henk Peeters en Jan Hendrikse de Nederlandse Informele Groep opgericht. In 1960 veranderde deze groep in de Nederlandse Nul-beweging.

Corneille - Litho: Compositie met figuren - 1994 kopen? Bied vanaf 225!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Litho: Compositie met figuren - 1994
Techniek Litho
Afmetingen 39.5 x 31.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Openingsbod
€ 225
Direct kopen
Corneille - Litho: la nigresse - 1999 kopen? Bied vanaf 225!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Litho: la nigresse - 1999
Techniek Litho
Afmetingen 30 x 41 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Openingsbod
€ 225
Direct kopen
Corneille - Litho: femme entre chat et oiseau - 1994 kopen? Bied vanaf 225!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Litho: femme entre chat et oiseau - 1994
Techniek Litho
Afmetingen 40 x 31.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Openingsbod
€ 225
Direct kopen
Corneille - Litho: memoires de Bali - 1993 kopen? Bied vanaf 225!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Litho: memoires de Bali - 1993
Techniek Litho
Afmetingen 32.5 x 25 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Openingsbod
€ 225
Direct kopen
Corneille - Litho: chat et oiseau dans l'herbe - 2000 kopen? Bied vanaf 225!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Litho: chat et oiseau dans l'herbe - 2000
Techniek Litho
Afmetingen 36.5 x 43 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Openingsbod
€ 225
Direct kopen
Corneille - Litho: liefdes paar- 1996 kopen? Bied vanaf 225!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Litho: liefdes paar- 1996
Techniek Litho
Afmetingen 38 x 28 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Openingsbod
€ 225
Direct kopen
Corneille - Litho: tete pensive, soleil rouge - 2000 kopen? Bied vanaf 225!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Litho: tete pensive, soleil rouge - 2000
Techniek Litho
Afmetingen 43 x 34.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Openingsbod
€ 225
Direct kopen
Armando - Kunstboek: The Berlin Years - 1989 kopen? Bied vanaf 49!
Armando (1929-2018) Nederlands Duits Kunstboek: The Berlin Years - 1989
Techniek Hardcover
Afmetingen 28 x 24 cm (h x b)
Openingsbod
€ 49
Direct kopen
Jan Schoonhoven - Titel T87-15, 1987 kopen? Bied vanaf 2850!
Jan Schoonhoven (1914-1994) Nederlands  Titel T87-15, 1987
Techniek Pen (Inkt)
Afmetingen 77 x 59 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
Openingsbod
€ 2.850
Direct kopen
Corneille - Ingelijste litho: Oiseaux en fête - 2001 kopen? Bied vanaf 399!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Ingelijste litho: Oiseaux en fête - 2001
Techniek Litho
Afmetingen 102 x 83 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
Openingsbod
€ 399
Direct kopen
Corneille - Hart armband - genummerd - 50 exemplaren kopen? Bied vanaf 120!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Hart armband - genummerd - 50 exemplaren
Techniek Overig
Afmetingen 2 x 2 x 0.2 cm (h x b x d)
Gesigneerd Signatuur meegedrukt
Openingsbod
€ 120
Direct kopen
Karel Appel - Lithografische omslag Stedelijk Museum 1965 kopen? Bied vanaf 35!
Karel Appel (1921-2006) Nederlands Lithografische omslag Stedelijk Museum 1965
Techniek Litho
Afmetingen 28 x 18 cm (h x b)
Gesigneerd Ongesigneerd/Drukgesigneerd
Openingsbod
€ 35
Direct kopen
Jan Henderikse - Paarse map met foto's: I found a picture of you, those were the happiest days.. kopen? Bied vanaf 695!
Jan Henderikse (1937) Nederlands Paarse map met foto's: I found a picture of you, those were the happiest days..
Techniek Fotocollage
Afmetingen 52 x 34.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Openingsbod
€ 695
Direct kopen
Jan Henderikse - Zero - Blinddruk van centen - 34 x 27 x 3 cm kopen? Bied vanaf 195!
Jan Henderikse (1937) Nederlands Zero - Blinddruk van centen - 34 x 27 x 3 cm
Techniek Gemengde Techniek
Afmetingen 34 x 27 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
Openingsbod
€ 195
Direct kopen
Jan Henderikse - Zero - Wit kurkenrelief - 30 x 30 x 7 cm kopen? Bied vanaf 450!
Jan Henderikse (1937) Nederlands Zero - Wit kurkenrelief - 30 x 30 x 7 cm
Techniek Hout
Afmetingen 30 x 30 x 7 cm (h x b x d)
Gesigneerd Handgesigneerd
Openingsbod
€ 450
Direct kopen
Jan Henderikse - Zero - Nummerbord op stof - 41 x 57 x 4 cm kopen? Bied vanaf 1150!
Jan Henderikse (1937) Nederlands Zero - Nummerbord op stof - 41 x 57 x 4 cm
Techniek Gemengde Techniek
Afmetingen 41 x 57 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Paneel
Ingelijst Ingelijst
Openingsbod
€ 1.150
Direct kopen
Corneille - Getiteld OISEAU, ingelijst met ontspiegeld glas kopen? Bied vanaf 385!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Getiteld OISEAU, ingelijst met ontspiegeld glas
Techniek Litho
Afmetingen 69 x 88 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
Openingsbod
€ 385
Direct kopen
Corneille - de Vuurvogel, bord + onderzetters kopen? Bied vanaf 30!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch de Vuurvogel, bord + onderzetters
Afmetingen 30 x 30 x 2 cm (h x b x d)
Gewicht 1 g
Gesigneerd Gemerkt/Merksticker
Openingsbod
€ 30
Direct kopen
Armando - Kleurengiclee GESTALT Handgesigneerd kopen? Bied vanaf 189!
Armando (1929-2018) Nederlands Duits Kleurengiclee GESTALT Handgesigneerd
Techniek Giclée
Afmetingen 63 x 61 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Openingsbod
€ 189
Direct kopen
Corneille - Vier verschillende onderzetters ontwerp Corneille kopen? Bied vanaf 39!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Vier verschillende onderzetters ontwerp Corneille
Afmetingen 1 x 10 x 10 cm (h x b x d)
Gesigneerd Gemerkt/Merksticker
Openingsbod
€ 39
Direct kopen
Corneille - Zilveren broche met doosje kopen? Bied vanaf 65!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Zilveren broche met doosje
Techniek Zilver
Afmetingen 2.5 x 3.8 x 0.5 cm (h x b x d)
Gesigneerd Ongesigneerd/Drukgesigneerd
Openingsbod
€ 65
Direct kopen
Corneille - Gravure Les Amants, 1975 - Proefdruk kopen? Bied vanaf 725!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Gravure Les Amants, 1975 - Proefdruk
Techniek Ets/Aquatint
Afmetingen 67 x 57 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
Openingsbod
€ 725
Direct kopen
Corneille - Kat armband - 50 exemplaren - Verkocht kopen? Bied vanaf 90!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Kat armband - 50 exemplaren - Verkocht
Techniek Overig
Afmetingen 2 x 2 x 0.2 cm (h x b x d)
Gesigneerd Signatuur meegedrukt
Openingsbod
€ 90
Direct kopen
Corneille - Aquagravure L'Oiseau blanc / De witte vogel 1997 kopen? Bied vanaf 850!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Aquagravure L'Oiseau blanc / De witte vogel 1997
Techniek Gravure
Afmetingen 70 x 89 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
Openingsbod
€ 850
Direct kopen
Corneille - Lucky Clover halsketting - 1999 - Handgesigneerd kopen? Bied vanaf 260!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Lucky Clover halsketting - 1999 - Handgesigneerd
Techniek Overig
Afmetingen 4.5 x 3 x 0.3 cm (h x b x d)
Gewicht 28 g
Gesigneerd Handgesigneerd
Openingsbod
€ 260
Direct kopen
Corneille - Suite des herbes, 1972 kopen? Bied vanaf 800!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Suite des herbes, 1972
Techniek Litho
Afmetingen 94 x 78 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
Openingsbod
€ 800
Direct kopen
Armando - Kleurengiclee LANDSCHAFT Handgesigneerd kopen? Bied vanaf 169!
Armando (1929-2018) Nederlands Duits Kleurengiclee LANDSCHAFT Handgesigneerd
Techniek Giclée
Afmetingen 61 x 47 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Openingsbod
€ 169
Direct kopen
Armando - Kleurengiclee DIE BIRGE Handgesign, kopen? Bied vanaf 148!
Armando (1929-2018) Nederlands Duits Kleurengiclee DIE BIRGE Handgesign,
Techniek Giclée
Afmetingen 61 x 64 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Openingsbod
€ 148
Direct kopen
Corneille - Homage to Eric Satie kopen? Bied vanaf 550!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Homage to Eric Satie
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 66 x 51 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Geschept Papier
Openingsbod
€ 550
Direct kopen
Corneille - zelfportret met Mexicaanse schedel 1976 kopen? Bied vanaf 400!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch zelfportret met Mexicaanse schedel 1976
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 66 x 51 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Geschept Papier
Openingsbod
€ 400
Direct kopen
Corneille - Corneille La Pieve Spumanti Gran Cuvee Corneille kopen? Bied vanaf 30!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Corneille La Pieve Spumanti Gran Cuvee Corneille
Afmetingen 31 x 9 x 9 cm (h x b x d)
Gewicht 1 g
Gesigneerd Ongemerkt
Openingsbod
€ 30
Direct kopen
Karel Appel - Pepie en Jaco, genummerd! kopen? Bied vanaf 150!
Karel Appel (1921-2006) Nederlands Pepie en Jaco, genummerd!
Techniek Hardcover
Afmetingen 34 x 27 cm (h x b)
Openingsbod
€ 150
Direct kopen
Karel Appel - Ingelijste zeefdruk: A summer evenings slumber - 1977 (DE LAATSTE!) kopen? Bied vanaf 1500!
Karel Appel (1921-2006) Nederlands Ingelijste zeefdruk: A summer evenings slumber - 1977 (DE LAATSTE!)
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 90.5 x 75.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
Openingsbod
€ 1.500
Direct kopen
Corneille - Les Femmes de la Bible, 2000 kopen? Bied vanaf 1190!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch De vrouwen van de Bijbel, 2000
Techniek Terragravure
Afmetingen 73 x 64 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
Openingsbod
€ 1.190
Direct kopen
Hans Hartung - Abstracte compositie kopen? Bied vanaf 450!
Hans Hartung (1904-1989) Duits Frans Abstracte compositie
Techniek Gemengde Techniek
Afmetingen 68 x 52 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
Openingsbod
€ 450
Direct kopen
Corneille - Three Compositions kopen? Bied vanaf 345!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Three Compositions
Techniek Litho
Afmetingen 55 x 46 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
Openingsbod
€ 345
Direct kopen
Corneille - Rote exotische Katze der Südinseln kopen? Bied vanaf 590!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Rode Zuidelijke Eilanden Exotische Kat
Techniek IJzer
Afmetingen 56 x 73 x 0.2 cm (h x b x d)
Gesigneerd Ongesigneerd/Drukgesigneerd
Openingsbod
€ 590
Direct kopen
Armando - Giclee DAS FENSTER Handgesignee kopen? Bied vanaf 189!
Armando (1929-2018) Nederlands Duits Giclee DAS FENSTER Handgesignee
Techniek Giclée
Afmetingen 52 x 61 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Openingsbod
€ 189
Direct kopen
Corneille - L'oiseau de la langue, gekleurde kip kopen? Bied vanaf 250!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch L'oiseau de la langue, gekleurde kip
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 85 x 93 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
Openingsbod
€ 250
Direct kopen
Corneille - Le Matin kopen? Bied vanaf 320!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Le Matin
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 65 x 55 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
Openingsbod
€ 320
Direct kopen
Karel Appel - Aux pays noir kopen? Bied vanaf 625!
Karel Appel (1921-2006) Nederlands Aux pays noir
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 72 x 90 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Geschept Papier
Ingelijst Ingelijst
Openingsbod
€ 625
Direct kopen
Albert Bitran - Zonder titel kopen? Bied vanaf 150!
Albert Bitran (1929-2018) Frans Zonder titel
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 91 x 95 cm (h x b)
Gesigneerd Ongesigneerd/Drukgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
Openingsbod
€ 150
Direct kopen
Corneille - Ingelijste zeefdruk: "Promenade C" - 1991 kopen? Bied vanaf 275!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Ingelijste zeefdruk: "Promenade C" - 1991
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 60 x 67 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
Openingsbod
€ 275
Direct kopen
Corneille - Zeefdruk: "Hymne a l'ete" - 1987 kopen? Bied vanaf 239!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Zeefdruk: "Hymne a l'ete" - 1987
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 35 x 41 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Openingsbod
€ 239
Direct kopen
Corneille - Lithografie 1966 Galeria RELEVO Ceres Franco Av. Copacabana RIO de JANEIRO kopen? Bied vanaf 600!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Lithografie 1966 Galeria RELEVO Ceres Franco Av. Copacabana RIO de JANEIRO
Techniek Litho
Afmetingen 74 x 56 cm (h x b)
Ingelijst Ingelijst
Openingsbod
€ 600
Direct kopen
Corneille - Dageraad op de berg, 1991 kopen? Bied vanaf 600!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Dageraad op de berg, 1991
Techniek Litho
Afmetingen 80 x 110 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
Openingsbod
€ 600
Direct kopen