undefined
  1. Home
  2. >
  3. Kunstenaars
  4. >
  5. Art informel

Art informel

Opgericht in 1945 - opgeheven in 1960

filters

Art informel

De term art informel (informele schilderkunst) is geïntroduceerd door Michel Tapié, waarbij het Franse woord ‘informel’ dient te worden opgevat als ‘vormloos’. De term refereert aan de verscheidene stijlen van abstracte kunst die in de jaren ’40 en ’50 populair waren, zoals tachisme, materieschilderkunst, tachisme en action painting. Informele schilderkunst is een vorm van abstracte kunst die teruggaat op expressionistische manieren van afbeelden van voor de tweede wereldoorlog. Deze Europese stroming loopt parallel aan het abstract expressionisme in de Verenigde Staten. De kunstvorm zette zich af tegen de heersende kunststijlen, zoals het socialistisch realisme en het geometrisch abstractie. Vanwege de verscheidenheid aan stijlen is het werk van de art-informelkunstenaars uiterst gevarieerd en vallen er zowel figuratieve als non-figuratieve schilders onder. Het werk van de kunstenaars komt overeen in de toepassing van de vrije penseelvoering en de dikke lagen verf. In 1958 werd in Nederland door onder anderen Armando, Henk Peeters en Jan Hendrikse de Nederlandse Informele Groep opgericht. In 1960 veranderde deze groep in de Nederlandse Nul-beweging.

Corneille - Eve, la pomme et le serpent kopen? Bied vanaf 400!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Eve, la pomme et le serpent
Techniek Litho
Afmetingen 80 x 60 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Geschept Papier
Ingelijst Ingelijst
Openingsbod
€ 400
Bied mee Bied mee
Armando - Kleurengiclee GEWITTER Handgesigneerd kopen? Bied vanaf 219!
Armando (1929-2018) Nederlands Duits Kleurengiclee GEWITTER Handgesigneerd
Techniek Giclée
Afmetingen 64 x 61 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Openingsbod
€ 219
Bied mee Bied mee
Corneille - Ciel tropical, litho (netjes ingelijst) kopen? Bied vanaf 250!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Ciel tropical, litho (netjes ingelijst)
Techniek Litho
Afmetingen 82 x 62 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Geschept Papier
Ingelijst Ingelijst
Openingsbod
€ 250
Bied mee Bied mee
Corneille - Gepolychromeerde reliëf, in zilver: Vliegende vogel kopen? Bied vanaf 299!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Gepolychromeerde reliëf, in zilver: Vliegende vogel
Techniek Zilver
Afmetingen 49 x 57 x 5 cm (h x b x d)
Gesigneerd Handgesigneerd
Huidig bod
€ 299
1 bieding
Bied mee Bied mee
Constant - Ingelijste aquarel: 'Rustende amazone' - 1987 kopen? Bied vanaf 3995!
Constant (1920-2005) Nederlands Ingelijste aquarel: 'Rustende amazone' - 1987
Techniek Aquarel
Afmetingen 49 x 55 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
Openingsbod
€ 3.995
Bied mee Bied mee
Karel Appel - In Action They Revealed The Mainspring of Their Beauty, litho kopen? Bied vanaf 225!
Karel Appel (1921-2006) Nederlands In Action They Revealed The Mainspring of Their Beauty, litho
Techniek Litho
Afmetingen 79 x 60 cm (h x b)
Gesigneerd Ongesigneerd/Drukgesigneerd
Openingsbod
€ 225
Bied mee Bied mee
Corneille - Le marin, zeefdruk (mooi ingelijst) kopen? Bied vanaf 275!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Le marin, zeefdruk (mooi ingelijst)
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 83 x 70 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Geschept Papier
Ingelijst Ingelijst
Openingsbod
€ 275
Bied mee Bied mee
Corneille - La chanson du mal-aimé, litho kopen? Bied vanaf 250!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch La chanson du mal-aimé, litho
Techniek Litho
Afmetingen 54 x 73 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Geschept Papier
Openingsbod
€ 250
Bied mee Bied mee
Corneille - Soleil noir du Grand Tunal, litho kopen? Bied vanaf 250!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Soleil noir du Grand Tunal, litho
Techniek Litho
Afmetingen 66 x 51 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Geschept Papier
Openingsbod
€ 250
Bied mee Bied mee
Corneille - Histoire des état et empire de la lune et du soleil, litho kopen? Bied vanaf 225!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Histoire des état et empire de la lune et du soleil, litho
Techniek Litho
Afmetingen 64 x 45 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Geschept Papier
Openingsbod
€ 225
Bied mee Bied mee
Corneille - Le baobab, zeefdruk (mooi ingelijst) kopen? Bied vanaf 275!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Le baobab, zeefdruk (mooi ingelijst)
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 83 x 70 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Geschept Papier
Ingelijst Ingelijst
Openingsbod
€ 275
Bied mee Bied mee
Corneille - Sous le charme de l’oiseau, litho kopen? Bied vanaf 325!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Sous le charme de l’oiseau, litho
Techniek Litho
Afmetingen 65 x 50 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Geschept Papier
Openingsbod
€ 325
Bied mee Bied mee
Corneille - La chanson du mal-aimé, litho kopen? Bied vanaf 250!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch La chanson du mal-aimé, litho
Techniek Litho
Afmetingen 54 x 73 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Geschept Papier
Openingsbod
€ 250
Bied mee Bied mee
Corneille - handgesigneerde kleurenlitho | l'Arbre rouge' | 1985 kopen? Bied vanaf 350!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch handgesigneerde kleurenlitho | l'Arbre rouge' | 1985
Techniek Litho
Afmetingen 69 x 77 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Geschept Papier
Ingelijst Ingelijst
Huidig bod
€ 350
1 bieding
Bied mee Bied mee
Karel Appel - Litho: 1976 kopen? Bied vanaf 795!
Karel Appel (1921-2006) Nederlands Litho: 1976
Techniek Litho
Afmetingen 75 x 54 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Openingsbod
€ 795
Bied mee Bied mee
Corneille - Inkt tekening op papier: Zelfportret - 2004(nette lijst) kopen? Bied vanaf 999!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Inkt tekening op papier: Zelfportret - 2004(nette lijst)
Techniek Penseel (Inkt)
Afmetingen 36 x 28 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
Openingsbod
€ 999
Bied mee Bied mee
Corneille - Soleil vert de Coatzacoalcos, litho kopen? Bied vanaf 250!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Soleil vert de Coatzacoalcos, litho
Techniek Litho
Afmetingen 66 x 51 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Geschept Papier
Openingsbod
€ 250
Bied mee Bied mee
Corneille - box met boek en documentaire en toegevoegd drie grafische bladen kopen? Bied vanaf 395!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch box met boek en documentaire en toegevoegd drie grafische bladen
Techniek Litho
Afmetingen 44 x 32 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Openingsbod
€ 395
Bied mee Bied mee
Corneille - Litho: Visage de la lune, visage de la terre - 1975 kopen? Bied vanaf 399!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Litho: Visage de la lune, visage de la terre - 1975
Techniek Litho
Afmetingen 70 x 49.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Openingsbod
€ 399
Bied mee Bied mee
Corneille - Gepolychromeerde reliëf, in zilver: Vliegende vogel kopen? Bied vanaf 299!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Gepolychromeerde reliëf, in zilver: Vliegende vogel
Techniek Zilver
Afmetingen 49 x 57 x 5 cm (h x b x d)
Gesigneerd Handgesigneerd
Huidig bod
€ 299
1 bieding
Bied mee Bied mee
Constant - Litho: Comic act - 1976 kopen? Bied vanaf 599!
Constant (1920-2005) Nederlands Litho: Comic act - 1976
Techniek Litho
Afmetingen 75 x 54 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Openingsbod
€ 599
Bied mee Bied mee
Karel Appel - Nova Spectra kopen? Bied vanaf 30!
Karel Appel (1921-2006) Nederlands Nova Spectra
Techniek Litho
Afmetingen 18 x 23.5 cm (h x b)
Gesigneerd Ongesigneerd/Drukgesigneerd
Openingsbod
€ 30
Bied mee Bied mee
Karel Appel - 5 stuks Boeken kopen? Bied vanaf 49!
Karel Appel (1921-2006) Nederlands 5 stuks Boeken
Techniek Softcover
Afmetingen 24.5 x 17.5 cm (h x b)
Openingsbod
€ 49
Bied mee Bied mee
Karel Appel - Affiche – Viagalerie / Nikonfotogalerie kopen? Bied vanaf 49!
Karel Appel (1921-2006) Nederlands Affiche – Viagalerie / Nikonfotogalerie
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 110 x 80 cm (h x b)
Openingsbod
€ 49
Bied mee Bied mee
Karel Appel - Christian Dotremont - Affiche - Viagalerie kopen? Bied vanaf 49!
Karel Appel (1921-2006) Nederlands Christian Dotremont - Affiche - Viagalerie
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 75 x 55.5 cm (h x b)
Openingsbod
€ 49
Bied mee Bied mee
Corneille - Scene Champetre - 171/200 - 1998 - Handgesigneerd kopen? Bied vanaf 400!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Scene Champetre - 171/200 - 1998 - Handgesigneerd
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 60 x 71 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
Openingsbod
€ 400
Bied mee Bied mee
Corneille - La Femme - 37/150 - 1981 - Handgesigneerd kopen? Bied vanaf 400!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch La Femme - 37/150 - 1981 - Handgesigneerd
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 90 x 70 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
Openingsbod
€ 400
Bied mee Bied mee
Corneille - Vrouw met duif - E.A 3/10 - 2001 - Handgesigneerd kopen? Bied vanaf 400!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Vrouw met duif - E.A 3/10 - 2001 - Handgesigneerd
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 94.5 x 73.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
Openingsbod
€ 400
Bied mee Bied mee
Corneille - Nu Jaune - E.A 1/10 - 1983 - Handgesigneerd kopen? Bied vanaf 400!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Nu Jaune - E.A 1/10 - 1983 - Handgesigneerd
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 95.5 x 70 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
Openingsbod
€ 400
Bied mee Bied mee
Corneille - Femme et oiseau des iles - E.A 1/10 - 1983 - Handgesigneerd kopen? Bied vanaf 400!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Femme et oiseau des iles - E.A 1/10 - 1983 - Handgesigneerd
Techniek Zeefdruk
Afmetingen 95.5 x 70 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Ingelijst Ingelijst
Openingsbod
€ 400
Bied mee Bied mee
Karel Appel - Zonder titel kopen? Bied vanaf 450!
Karel Appel (1921-2006) Nederlands Zonder titel
Techniek Litho
Afmetingen 76 x 56 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Papier
Openingsbod
€ 450
Bied mee Bied mee