Harrie Gerritz - Koeien. Dieren in de kunst.
Verreries de Boussu - Glaskunstwerk
Willem Frederik Haas - Meisje in boomgaard - Ets, Zeer fraai Ingelijst
Type kunstwerk | Schilderij |
Periode | 1900 t/m 1944 |
Een schitterend genreschilderij van de Nederlandse kunstenaar Cor Noltee (1903-1967). Met mooie authentieke lijst. Gesigneerd rechts onder. Afmetingen met lijst: 68 cm. x 53 cm. Doekmaat: 50 cm. x 35 cm. Conditie: goed. Het kunstwerk kan verzonden of afgehaald worden. Taxatiewaarde: 650,- / 850,- euro.
Info:
Cor Noltee (1903 - 1967) was leerling aan de Haagse Academie van Beeldende Kunst. Na zijn studie trok hij als kunstschilder door Nederland en werkte ook in Brugge en Parijs. Omdat hij in zijn onderwerpen en zijn stijl verwantschap toonde met Breitner en in Dordrecht veel stadsgezichten schilderde, werd hij wel "de Dordtse Breitner" genoemd. Later ontwikkeld Cor Noltee steeds meer een eigen stijl en wordt zijn werk meer helder en sprekend van kleur. In zijn laatste jaren komt Noltee tot een eigen expressionisme, dat een hoogtepunt in het oeuvre van de schilder vormt.
Objectlocatie | Tweede Exloermond, Nederland |
Starttijd | 29-11-2017 om 21:01 |
Eindtijd | 13-12-2017 om 21:01 |